زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

۱۰ کاری که میتوانید برای سلامت روان خود انجام دهید

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
10 کاری که میتوانید برای سلامت روان خود انجام دهیدReviewed by اعطاسی on Sep 12Rating: 4.510 کاری که میتوانید برای سلامت روان خود انجام دهیدبا خود با مهربانی و احترام رفتار کنید، از  خود انتقاد نکنید. برای تفریحات خود وقت بگذارید، روزانه جدول حل کنید، به گیاهان خود رسیدگی کنید، برقصید، کار با ابزار جدید را یاد بگیرید یا یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید.
 1. به خودتان ارزش دهید:

با خود با مهربانی و احترام رفتار کنید، از  خود انتقاد نکنید. برای تفریحات خود وقت بگذارید، روزانه جدول حل کنید، به گیاهان خود رسیدگی کنید، برقصید، کار با ابزار جدید را یاد بگیرید یا یادگیری یک زبان جدید را شروع کنید.

 1. مراقب بدن خود باشید:

مراقب فیزیکی خود سلامت روان را بهبود میدهد

 • غذاهای مغذی بخورید
 • سیگار نکشید
 • ورزش کنید
 • خواب کافی داشته باشید
 1. افراد خوب را در کنارتان نگه دارید

اصولا افراد با روابط خانوادگی یا اجتماعی قوی سالم تر از افرادی هستند که توانایی ارتباط ندارند. برنامه قرارهایتان را جایی بگذارید که با افراد جدید آشنا شوید، مثل کلوب، کلاس، یا گروه های مختلف.

 1. به خودتان دهید:

داوطلب شوید وقت و انرژی خود را صرف کمک به کس دیگری کنید. کمک به کسی که به شما نیاز دارد به شما احساس خوبی میدهد و راه خوبی برای آشنایی با افراد جدید است.

 1. یاد بگیرید چطور با استرس کنار بیایید:

استرس جزئی از زندگی است. در مقابل کارهای مفید انجام دهید، تایچی کار کنید، ورزش کنید، در طبیعت قدم بزنید، با حیوان خانگی خود بازی کنید تا استرست کاهش یابد. همچنین لبخند بزنید و وجه شوخ زندگی را ببینید.

ارز دیجیتال
 1. ذهن خود را آرام کنید:

مدیتیشن را امتحان کنید، نیایش کنید. تمرین های آرامش دهنده و نیایش ثبات ذهنی را بهبود میدهد.

 1. اهداف واقعی برای خود بگذارید:

تصمیم بگیرید به چه چیزی میخواهید دست پیدا کنید، در تحصیلات، کار، شخصیت. و مراحل آن را بنویسید هدف را بالا ولی واقی در نظر بگیرید.

 1. یکنواختی را بشکنید:

البته که کار های روزانه ی ما باعث میشود بیشتر احساس مفید بودن وامنیت داشته باشیم، اما کمی تغییر برنامه ریزی خسته کننده را بهتر میکند.

 1. الکل و مواد مخدر مصرف نکنید:

گاهی بعضی افراد با استفاده از الکل و سایر مواد مخدر میخواهند خود درمانی کنند. اما در واقع اینها مشکلات را شدیدتر میکنند.

 1. وقتی نیاز دارید کمک بگیرید:

کمک خواستن نشانه ی قدرت است –نه ضعف. و باید به یاد داشته باشید که درمان اثربخش است. کسانیکه خوب از خود مراقبت کنند میتوانند کاملا بیماری ذهنی و اعتیاد را درمان کنند.

حتما بخوانید :
اختلال هایپرهیدروزیس چیست ؟ (تعرق بیش از حد)
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید