زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

۱۱ چیز غیرمنتظره که موجب بوی بد بدن می شود

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
11 چیز غیرمنتظره که موجب بوی بد بدن می شودReviewed by اعطاسی on Sep 16Rating: 4.011 چیز غیرمنتظره که موجب بوی بد بدن می شودبوی بدن فقط یک مسئله برای پسران نوجوان در رختکن نیست. ما همگی می توانیم دچار آن شویم. خبر خوب این است که هنگامی که علت را بدانید، پیدا کردن راه حل آسان است. این 14 چیز شگفت انگیز که می تواند موجب بوی بد شما شود را کشف کنید و ببینید در مورد آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

بوی بدن فقط یک مسئله برای پسران نوجوان در رختکن نیست. ما همگی می توانیم دچار آن شویم. خبر خوب این است که هنگامی که علت را بدانید، پیدا کردن راه حل آسان است. این ۱۴ چیز شگفت انگیز که می تواند موجب بوی بد شما شود را کشف کنید و ببینید در مورد آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

 1. استرس بیش از حد

اگر بوی بد بدنتان باعث استرس بیشتر شما می شود، می توان گفت که شما فقط آن را بدتر می کنید. استرس باعث می شود ما عرق و بو تولید کنیم، بنابراین وقت آن است که یک نفس عمیق بکشیم. ما دو نوع غدد عرق داریم. غدد اکرین در سراسر بدن ما گسترش یافته و به پوست باز می شوند. وقتی ما از طریق آنها عرق می کنیم، مایع تبخیر می شود تا ما را خنک کند. این غده هایی هستند که هنگام تمرین یا گرم شدن عرق می کنند و عرق بیشتر از آب و نمک تشکیل شده است.

نوع دیگر، غدد آپوکرین هستند که به فولیکولهای موی ما مانند موی زیر بغل می رسند. این غدد، یک مایع شیری را در مو خالی می کنند. هنگامی که این سیال با باکتری های روی بدن ما در تماس باشد، بو را تولید می کند. این نوع عرق زمانی ایجاد می شود که بدن ما تحت فشار است. “بوی مربوط به استرس، بوی عادی استروئیدها خواهد بود.”

 1. غذاهای ادویه دار

اگر جایی قرار دارید، یک میان وعده بدون سیر بخورید، و این تنها برای بوی دهان شما نیست! بعضی از ادویه جات مانند سیر یا کاری واقعا می توانند باعث بو دادن پوست شما شود. وقتی ما این ادویه جات را هضم می کنیم، بدن ما یک گاز حاوی گوگرد را آزاد می کند. دکتر ماری جین، متخصص پوست در کالیفرنیا، گفت: “این بوها می توانند برای چند ساعت باقی بمانند. او توضیح داد: ” قبل از یک دیدار مهم یا یک قرار، این غذاها را نخورید.”

حتما بخوانید :
آیا آبمیوه سرد فشرده واقعا سالم تر است؟

این بو از چگونگی تجزیه این ادویه جات و غذاهای اسپایسی توسط بدن ما می شود. دكتر پرتی توضیح می دهد:” اجزای بسیاری از ادویه جات آروماتیک، محلول در چربی هستند. به طوری که آنها در چربی بدن شما ذخیره می شوند و به عرق و بزاق شما می رسند و در طول زمان بوی بدن را تحت تاثیر قرار می دهند.”

ارز دیجیتال

اگر غذای حاوی سیر خوردید نگران نباشید. قبل و بعد از غذا، مقدار زیادی آب بنوشید.

 1. رژیم های کم کربوهیدرات

رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن سریع، شناخته شده هستند. هنگامی که بدن شما غذای معمولی و شیرینی ها را برای سوختن نداشته باشد، به جای آن سوزاندن چربی شروع می شود. “هنگامی که شما چربی می سوزانید، بدن شما یک ماده شیمیایی تولید می کند که می تواند بوی عرق شما را مانند بوی پاک کننده پولیش ناخن کند. تغییر دقیق بوی بدن به شیمی بدن انسان بستگی دارد. این بوی جدید معمولا تا زمانی که شما در رژیم غذایی هستید، باقی می ماند.

 1. نشستن کافی لباس ها

من همیشه لباس های جینم را می پوشم و در بین شستشوها، بیش از حد از آنها استفاده می کنم. اما اگر می خواهید لباستان بو ندهد، بهتر است هربار که لباس جین می پوشید، آن را بشویید. اطمینان حاصل کنید که تمام لباس های شما به صورت منظم شستشو می شوند. لورن پلو، متخصص پوست می گوید ” شستشوی مرتب لباس، تعداد باکتری های موجود برای تبدیل عرق ما به بو را کاهش می دهد.”

 1. مکمل های روغن ماهی

مطمئنا مکمل روغن ماهی به شما پوست و موهای درخشان و قدرت ذهنی خوبی می دهد، اما آیا می دانید به جز این ها چه چیز دیگری به شما می دهد؟ یک بوی ماهی. کولین یکی از ویتامین های موجود در مکمل های ماهی و روغن ماهی است، که مسئول این بوی ماهی می باشد. کولین می تواند روزها در بافت های بدن ما باقی بماند و از عرق ما بیرون بیاید. خوردن مقدار زیادی آب در طول روز می تواند به این مشکل کمک کند.

حتما بخوانید :
7 گیاه سرشار از پروتئین با آماده سازی آسان

 1. استفاده ناکافی از نخ دندان

ما می دانیم که نخ دندان برای سلامتی دندان ها و لثه ها مفید است، اما بسیاری از ما فراموش می کنیم قبل از خواب، این کار را انجام  دهیم. اگر ما بدانیم این کار باعث بوی بد دهان ما می شود، شاید آن را آسان تر به یاد بیاوریم.

هنگامی که ما غذا می خوریم، ذرات غذا بین دندان های ما به دام می افتند. اگر ما آنها را به طور منظم با مسواک و نخ دندان بیرون نیاوریم، می توانند شروع به بو دادن کنند. ما همچنین برای تمیز کردن پلاک که یک لایه چسبنده روی دندان های ماست، نیاز به نخ دندان داریم.

 1. نپوشیدن جوراب

هنگامی که شما بدون جوراب، کفش کتانی می پوشید، پای شما گرم شده و شروع به عرق می کند. هنگامی که تهویه وجود نداشته باشد، این بو در پای شما باقی می ماند.

 1. آلرژی و عفونت های سینوسی

هنگامی که بینی و سینوس های شما ملتهب یا متورم می شوند، باکتری ها در آنجا رشد می کنند و شروع به بو دادن می کنند. وقتی  درحال غذا خوردن یا مسواک زدن دندان هایتان هستید، ممکن است متوجه بوی بد دهان شوید. اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی مایعات می خورید تا عفونت و بو را از بین ببرید.

 1. داروهای خاص

متاسفانه بسیاری از داروها با لیست طولانی از عوارض جانبی بالقوه همراه هستند و حتی متاسفانه برخی از آنها باعث بوی بد شما می شوند. قرص های کنترل قند خون می توانند منجر به خشکی دهان شوند، که سبب ایجاد گوگرد در دهان ما می شود. این گوگرد است که می تواند به نفس شما یک بوی تخم مرغ مانند بدهد. حتی داروهای بدون نسخه می توانند منجر به بوی بدن شوند. استامینوفن (تیلنول) و ضد افسردگی ها ممکن است باعث عرق شوند. اگر شما نگران آن هستید، همیشه برچسب ها را بخوانید و با پزشک خود چک کنید.

حتما بخوانید :
سلامتی پوست ; غذاهایی که باعث چین و چروک پوست می شوند

 1. خوردن زیاد گوشت قرمز

هضم کردن گوشت قرمز می تواند برای بدن ما سخت باشد و این می تواند منجر به بوی ناخوشایند شود. اسید آمینه در روده های ما باقی می ماند. هنگامی که آنزیم های ما، آن باقی مانده را تجزیه می کنند، این می تواند با باکتری های مزاحم پوست مخلوط شود و بو را بوجود آورد.

چند ساعت طول می کشد تا باکتری ها به بیشترین نقطه بو برسند. شما دو ساعت پس از خوردن گوشت قرمز بوی بیشتری خواهید داشت.

از آنجا که بدن ما به سختی کار می کند تا گوشت قرمز را هضم کند، معمولا تعریق بیشتر می شود. همیشه گوشت خود را با یک لیوان آب بزرگ بخورید تا به کمتر شدن بو کمک کنید.

 1. یائسگی

در زمان یائسگی علاوه بر مشکل خواب و گرگرفتگی شدید، بوی بدن نیز یک چیز دیگر است که باید نگران آن باشید. هنگامی که سطح هورمون های ما در حال تغییر است، دمای داخلی بدن ما افزایش می یابد و باعث تعریق بیشتری می شود. هنگامی که این سطح هورمون تثبیت می شود، دمای بالا و تعریق زیاد نیز باید از بین برود.

ضد عرق مناسب را انتخاب کنید

به یاد داشته باشید که دئودورانت ها و ضد عرق ها کارهای مختلفی را انجام می دهند. دئودورانت ها می توانند از بوی بد جلوگیری کنند، اما نه عرق. آنها مبتنی بر الکل هستند و از رشد باکتری ها در پوست شما جلوگیری می کنند. آنها ممکن است با عطر خاصی باشند. از سوی دیگر، ضد عرق  به بو کاری ندارد. آنها حاوی ترکیبات آلومینیوم هستند که عمدتا منافذ عرق را مسدود می کنند و حداقل رطوبت را به وجود می آورند.

“ضد عرق مقدار عرقی که به پوست می رسد را کاهش می دهد و بسیاری از آنها حاوی نمک های آلومینیوم هستند و این کار باعث ایجاد یک پلاگین می شود و مانع از تعریق پوست شده و به خشکی آن کمک می کند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید