شروع زندگیقبل از ازدواج

۱۳ سوالی که باید قبل از ازدواج پرسیده شود

13 سوالی که باید قبل از ازدواج پرسیده شودReviewed by اعطاسی on Jun 5Rating: 4.513 سوالی که باید قبل از ازدواج پرسیده شودهنگامی که بحث ازدواج است، چیزهایی که راجع به آن اطلاعات ندارید می تواند درواقع به شما صدمه بزند. چه به دلیل کمرویی باشد، یا علاقه نداشتن یا تمایل به حفظ رمز

هنگامی که بحث ازدواج است، چیزهایی که راجع به آن اطلاعات ندارید می تواند درواقع به شما صدمه بزند.

چه به دلیل کمرویی باشد، یا علاقه نداشتن یا تمایل به حفظ رمز و رازهای عاشقانه، بسیاری از زوج ها از یکدیگر سوال های دشوار نمی پرسند که به گفته کارشناسان، این سوالات می تواند به ایجاد پایه و اساس یک ازدواج پایدار کمک کند.

علاوه بر خواستن فردی که بتوانید با او بچه دار شوید و یک زندگی امن را بسیازید، کسانی هستند که می خواهند در ازدواج بهترین شریک و دوست و محرم اسرار همسرشان باشند. این انتظارات عاشقانه کمدی، که بخشی از آن به لطف هالیوود به وجود آمده است، می تواند زندگی کردن را مشکل کند.

مطمئنا سوالات زیادی وجود دارد که زوج ها می توانند در اوایل رابطه، برای اطمینان بیشتر از یکدیگر بپرسند، اما بیشتر افراد این کار را انجام نمی دهند.

رابرت سوکا، مدیر اجرایی موسسه پیشرفت روابط، می گوید “اگر شما قبل از ازدواج با یک مسئله برخورد نکنید و بر روی آن کار نکنید، مجبورید وقتی ازدواج کردید این کار را انجام دهید. پس از گذشت هر دهه، مخفی نگه داشتن رازها سخت تر می شود، و سکوت قبل از ازدواج می تواند نهایتا منجر به ناامیدی شود.

سوالات صمیمی و گاهی اوقات ناخوشایندی که در زیر مطرح شده است برای این طراحی شده که زوج ها راجع به آن صادقانه بحث کنند و قبل از این که خیلی دیر شود، رازهای خود را بگویند.

۱- آیا در خانواده شما وقتی مشکلی به وجود می آید با یکدیگر به آرامی بحث می کنید و یا سکوت می کنید؟

پیتر پیرسون بنیانگذار موسسه ازدواج، می گوید که موفقیت یک رابطه بستگی به این دارد که چطور با مشکلات برخورد می شود. همانطور که همه ما توسط پویایی خانواده خود شکل می گیریم، این سوال به شما کمک می کند تا بدانید شریک زندگی شما در آینده از الگوهای حل تعارض والدینش تقلید می کند یا از آن ها اجتناب می کند.

حتما بخوانید :
رازهای ازدواج ; هنگامی که ازدواج می کنید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد

۲- آیا ما بچه دار خواهیم شد، و اگر شدیم، آیا شما پوشکشان را عوض خواهید کرد؟

طبق گفته دبی مارتینز مربی روابط و طلاق، با پرسیدن درباره بچه ها، مهم است که شما تنها چیزی را نگویید که فکر می کنید شریکتان می خواهد بشنود. قبل از ازدواج زوج ها باید درباره بچه دار شدن، صادقانه با یکدیگر بحث کنند. چند بچه می خواهند؟ دوست دارند چه زمانی بچه دار شوند؟ و نقش خود را به عنوان والدین، چگونه تصور می کنند؟ همچنین صحبت درباره روش های کنترل تولد قبل از برنامه ریزی برای بارداری نیز بسیار مهم است.

۳-آیا تجربیات ما از روابط قبلی به ما کمک خواهد کرد یا مانعی برایمان خواهد بود؟

بردفورد ویلکاکس مدیر پروژه ملی ازدواج در دانشگاه ویرجینیا، به تحقیقی اشاره می کند که سازمان او درباره اینکه بسیاری روابط جدی قبل از ازدواج می تواند باعث خطر طلاق و کیفیت کمتر زناشویی شوند، انجام داده است. (این می تواند به دلیل این باشد که شریک زندگی فردی که روابط شکست خورده ی زیادی را تجربه کرده است، ممکن است از وجود افرادی در گذشته او ناراحت باشد). بیان کردن زود این مسائل می تواند کمک کننده باشد. دکتر کلین می گوید “مردم درباره صحبت راجع به گذشته خود دودل هستند، و ممکن است احساس حسادت یا قضاوت شدن داشته باشند. تنها راه واقعی برای این که درباره این موضع یک مکالمه صمیمی و سازنده و دوست داشتنی داشته باشید این است که بپذیرید قبل از ازدواج هر کس یک زندگی داشته است.”

۴- دین چقدر مهم است؟ آیا ما تعطیلات مذهبی را جشن خواهیم گرفت؟ اگر بله، چگونه این کار را انجام خواهیم داد؟

اگر دو نفر با زمینه های مذهبی متفاوت رشد کرده باشند، آیا هرکس به وابستگی های مذهبی خود عمل خواهد کرد؟ دکتر سوکا توصیه می کند که زوج ها درباره این موضوع صادقانه بحث کنند. این موضوع مخصوصا زمانی اهمیت پیدا می کنند که قرار است بچه دار شوند و باید بدانند که درباره مسائل دینی، چطور به فرزندانشان آموزش خواهند داد. او می گوید بهتر است درباره این موضوع یک برنامه داشته باشید.

۵- آیا بدهی من، بدهی تو هم هست؟ آیا در صورت نیاز تو برای من وثیقه خواهی گذاشت؟

فردریک هرتز وکیل طلاق می گوید “مهم است که بدانید شریک زندگی شما درباره خودکفایی مالی چطور فکر می کند و یا این که آیا او انتظار دارد هرکس به طور جداگانه درآمد خود را حفظ کند. افشای بدهی بسیار مهم است. به همان اندازه، اگر اختلاف زیادی بین درآمد شما و شریک زندگیتان وجود دارد، دکتر سوکا توصیه می کند که بر اساس درآمدتان، یک بودجه اولیه ایجاد کنید. او می گوید: بسیاری از زوج ها در بحث راجع به اشتراک گذاشتن امور مالی، شکست می خورند، هر چند این کار بسیار مهم است.

حتما بخوانید :
عاداتی که سالم به نظر می رسند اما برای روابط شما سمی هستند

۶- شما مایلید برای خریدن یک ماشین، مبل یا یک جفت کفش، چقدر پول خرج کنید؟

زوج ها باید مطمئن شوند که از احتیاط یا بی مبالاتی مالی یکدیگر، آگاهی کامل دارند. به گفته آقای هرتز، خرید ماشین یک شاخص مهم است.

۷- آیا با این که من کارهایم را بدون شما انجام دهم، مشکلی ندارید؟

در ازدواج، بسیاری از مردم دوست دارند در مسائل خاصی از زندگی خود، استقلالشان را حفظ نمایند، در حالی که دارند با همسر خود یک رابطه بر پایه همکاری را درست می کنند. این به معنی آن است که شاید آن ها دوست نداشته باشند سرگرمی های خود و یا دوستانشان را با طرف مقابل به اشتراک بگذارند. و اگر این مسائل مورد بحث قرار نگیرد، می تواند به تنش و طرد احساسات منجر شود. زوج ها ممکن است در تعریف “حریم خصوصی” با یکدیگر تفاوت داشته باشند و باید درباره این موضوع بحث شود. دکتر ویلکاکس توصیه می کنده درباره این که شریک شما دوست دارد چه زمانی تنها باشد، صحبت کنید.

۸- آیا ما پدر و مادر یکدیگر را دوست داریم؟

تا زمانی که شما و شریک زندگیتان در یک جبهه متحد باشید، داشتن یک رابطه بد با والدین یکدیگر می تواند قابل مدیریت باشد. دکتر سوکا می گوید “اما اگر همسر شما مایل به رسیدگی به این مسئله نیست، می تواند در طولانی مدت موجب مشکل شود”. همچنین دکتر پیرسون می گوید، با توجه به نقاط قوت و ضعف والدین خود می توانید الگوهای آینده دلبستگی و یا فاصله گرفتن را در رابطه خود مشخص کنید.

۹- رابطه جنسی چقدر برای شما مهم است؟

امروزه زوج ها انتظار دارند در رابطه جنسی خود با همسرشان، هیجان زده باقی بمانند درحالی که درگذشته این انتظار وجود نداشت. دکتر کلین می گوید، یک رابطه سالم شامل بحث درمورد این است که شریک شما از چه چیز رابطه جنسی لذت می برد و همچنین چه انتظاری از این روابط دارد. اگر افراد به دنبال تجارب مختلف از طریق رابطه جنسی هستند، ممکن است برای این که هردو نفر راضی باشند، نیاز به بحث و مذاکره باشد.

حتما بخوانید :
لباس عروس ؛ 10 نکته ای که شما باید برای انتخاب لباس عروس بدانید

۱۰- انحصارات جنسی را چطور می دانید؟

دکتر کلین می گوید زوج ها باید درمورد نگرششان راجع به، نوع رفتار با دیگران و معاشقه و انتظارات برای انحصار جنسی صحبت کنند. آن ها باید بتوانند قبل از ازدواج درباره این مسائل صحبت کنند و بدانند که شریکشان از چه مسائلی عصبانی شده یا خوشش نمی آید. اگر این صحبت ها قبل از ازدواج انجام نشود می تواند در آینده به زندگی آن ها صدمه بزند.

۱۱- آیا شما تمام راه هایی که می توانم به وسیله آن ها بگویم “دوستت دارم” را می دانید؟

کتاب گری چاپمن که در سال ۱۹۹۲ با عنوان “۵ زبان عشق” منتشر شد، معنی طبقه بندی عباراتی است که برای تقویت یک ازدواج به کار می رود. خانم مارتینز به مشتریان قبل از ازدواجش، یک لیست از ۵ زبان عشق می دهد: تاکید کردن، وقت گذاشتن، دریافت هدیه، کمک کردن و تماس فیزیکی. او از مشتریانش می خواهد تا زبان های اولیه و ثانویه خود، و آنچه که فکر می کنند اولویت همسرشان است را نیز علامت بزنند. زن و شوهر باید بدانند چگونه بر روی رابطه خود کار کنند و چگونه به هم ابراز علاقه کنند.

۱۲- شما چه چیز من را تحسین می کنید، و چه چیزهایی شما را آزار می دهد؟

آنه کلایسن، یکی از سرپرستان جامعه فرهنگ اخلاقی در نیویورک می گوید، زوج ها به ندرت سوال دوم را می پرسند. به طور ایده آل، ازدواج یک تعهد است، و این گونه نیست که شما یک کلیک کنید تا با یکدیگر تفاهم پیدا کنید.

۱۳- شما ده سال دیگر، ما را چگونه می بینید؟

به خاطر سپردن جواب این سوال در ذهن، می تواند به زوج ها کمک کند تا بدانند هدفشان در زندگی چیست. دکتر ویلکاکس می گوید این بحث همچنین می تواند یک فرصت باشد تا افراد بفهمند شریکشان انتظار دارد که اگر همه چیز خوب پیش نرفت طلاق بگیرد، یا می خواهد تا آخر عمر با او زندگی کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن