بارداری و زایمانزناشویی

۱۳ نشانه اولیه بارداری و دلیل آن

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
13 نشانه اولیه بارداری و دلیل آنReviewed by اعطاسی on Sep 5Rating: 4.513 نشانه اولیه بارداری و دلیل آنتشخیص علائم و نشانه های حاملگی در دوران اولیه از علائم قبل از قاعدگی یا حتی علائم آنفولانزا دشوار است. آیا راهی برای گفتن وجود دارد؟ پاسخ صادقانه این است که نه راهی وجود ندارد.

آیا علائم و نشانه های بارداری در دو هفته اول واقعا بارداری را نشان می دهند؟

تشخیص علائم و نشانه های حاملگی در دوران اولیه از علائم قبل از قاعدگی یا حتی علائم آنفولانزا دشوار است. آیا راهی برای گفتن وجود دارد؟ پاسخ صادقانه این است که نه راهی وجود ندارد.

با این حال، اگر شما واقعا می خواهید خودتان را قانع کنید، احتمالا درمورد هر احساس و هرچیزی که متوجه آن شوید وسواس خواهید داشت. در اینجا برخی از علائم احتمالی بارداری را نام می بریم که ممکن است شما آنها را تجربه کنید.

۱۳ نشانه اولیه بارداری

در نظر داشته باشید که ممکن است شما این علائم و نشانه ها را داشته باشید و باردار نباشید.

یا هیچ کدام از این علائم اولیه بارداری را نداشته باشید و باردار باشید!

حساس شدن سینه ها

هنگامی که باردار می شوید سینه های شما (پس از تخمک گذاری، اما قبل از قاعدگی شما) به دلیل افزایش استروژن و پروژسترون حساس می شود. این هورمون ها باعث می شود مایع در آنها بماند، غدد شیر شما برجسته شود و مجاری سینه شما بزرگ تر شود.

خرید کاندوم gifbanner - 13 نشانه اولیه بارداری و دلیل آن

حالت تهوع

بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از زنان در دوران بارداری در صبح (“حالت تهوع صبحگاهی”) یا در هر زمان دیگری، تهوع را تجربه می کنند. دقیقا مشخص نیست چه چیزی باعث حالت تهوع صبحگاهی می شود، اما به نظر می رسد این موضوع به افزایش هورمون hCG (هورمون های بارداری) و استروژن بستگی دارد.

همچنین در اوایل بارداری، حس بویایی زن قوی تر می شود. شاید قبلا شما خامه ترش یا سیر دوست داشتید، اما در دوران بارداری، ممکن است بوی آنها حال شما را به هم بزند. برخی محققان فکر می کنند که رفلکس بیش از حد واکنشی ممکن است باعث شود زنان از خوردن غذاهایی که خراب شده اند محافظت شوند و درواقع از جنین محافظت می شود.

با این حال، تهوع، می تواند بدون هورمون های بارداری رخ دهد. و شما می توانید باردار شوید و احساس تهوع نکنید.

حتما بخوانید :
علایم و تشخیص بیماریهای منتقله جنسی

افزایش خستگی

هورمون پروژسترون، که پس از تخمک گذاری افزایش می یابد، عمدتا باعث افزایش خستگی در اوایل حاملگی می شود.

سردرد

سردرد در دوران اولیه بارداری می تواند مربوط به هورمون استروژن باشد.

به خصوص، درست قبل از زمان قاعدگی شما هنگامی که میزان استروژن کاهش می یابد، ممکن است سردرد داشته باشید.

در اوایل بارداری، سردرد می تواند ناشی از نوسانات هورمونی باشد، اما همچنین باعث افزایش حجم خون می شود.

کمر درد و یا علائم قاعدگی مانند درد شکم

افزایش احتباس مایع و نفخ می تواند به حساسیت در ناحیه لگن منجر شود. این در دوران اولیه بارداری اتفاق می افتد و همچنین از علائم رایج پیش از قاعدگی است. نوسانات و تغییرات هورمونی در رحم همچنین ممکن است در ابتدای بارداری موجب گرفتگی شود.

همچنین کیست corpus luteum در تخمدان می تواند باعث ایجاد درد و گرفتگی شود، به خصوص در یک طرف. لوزالمعده بدن از فولیکول تشکیل شده است که تخمک از آن خارج می شود. اگر باردار نباشید، این کیست معمولا به تخمدان بازمی گردد. اگر باردار شوید، کیست با خون پر می شود و تقریبا سه ماه باقی می ماند. این پروژسترون را تولید می کند و حاملگی را ادامه می دهد تا جایی که جفت بتواند جایگزین آن شود.

تیره شدن دور نوک سینه

این به علت نوسانات هورمونی و افزایش حجم خون به سینه اتفاق می افتد. در نهایت، نوک سینه های تیره تر و صاف تر به شیردهی نوزاد کمک می کند.

ویار غذایی

هوس کردن غذاهای خاص، به ویژه کربوهیدرات ها و شیرینی ها، قبل و بعداز دوره بارداری پیش می آید.

یکی از علل احتمالی این هوس ها کاهش سطح سروتونین در مغز است. کربوهیدرات ها و شیرینی ها باعث افزایش سطح سروتونین می شوند. تمایل شما برای چیپس سیب زمینی یا شکلات ممکن است روش بدن شما برای افزایش سطح هورمون شادی شما باشد.

با این حال، دانشمندان همچنین حدس می زنند که برخی از خواسته های غذایی ممکن است به بدن شما مربوط باشد که در تلاش برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز است. درست کردن یک بچه طول می کشد!

تکرر ادرار

همانطور که رحم رشد می کند و حجم آن افزایش می یابد، فشار رحم بر روی مثانه قرار می گیرد. این حتی در اوایل بارداری اتفاق می افتد و می تواند باعث تکرر ادرار شود.

حتما بخوانید :
چگونه اندازه آلت تناسلی ( مردان) همانند سنتان تغییر می کند؟

یکی دیگر از علل تکرر ادرار، افزایش احتباس مایعات است.

همه این مایعات به گردش در بدن و در نهایت خارج شدن از آن نیاز دارند. اگر باردار نباشید، سطح پروژسترون شما کاهش می یابد و بدن شما تمام مایعات اضافی را خارج می کند. این بدان معنی است که حتی بیشتر به ادرار کردن نیاز پیدا می کنید.

خونریزی ایمپلنت

خونریزی ایمپلنت یک لکه خفیف قهوه ای رنگ است که بین ۶ تا ۱۴ روز پس از تخمک گذاری رخ می دهد. این خونریزی ایمپلنت نامیده می شود، زیرا در دوران بارداری جنین خود را به داخل رحم وارد می کند.

با این حال، بعید است که لکه بینی عامل اصلی کاشت جنین باشد. به احتمال زیاد، لکه بینی ناشی از تغییرات هورمونی است.

اگر باردار نباشید هم لکه بینی در میان چرخه قاعدگی می تواند رخ دهد. در واقع، اغلب خونریزی در اواسط دوره، هیچ ارتباطی با بارداری ندارد.

شیب کاشت در نمودار دمای پایه بدن

دمای پایه بدن شما (BBT) دمایی است که در آن بدن شما در استراحت کامل است. هورمون پروژسترون باعث می شود که دمای پایه بدن (BBT) افزایش یابد. برخی از زنان این درجه حرارت را برای ردیابی تخمک گذاری نشان می دهند.

شیب کاشت، زمانی است که دمای پایه بدن شما بین روزهای هفتم و دهم بعد از تخمک گذاری کاهش می یابد. اگر باردار باشید احتمال بیشتری برای این اتفاق وجود دارد، اما اگر باردار نباشید هم، ممکن است اتفاق بیافتد.

نمودار سه گانه BBT

هنگامی که تخمک گذاری رخ می دهد، BBT شما در نیمه دوم چرخه قاعدگی افزایش می یابد. گاهی اوقات، یک افزایش پایدار سوم دما هم وجود دارد که  در طول زمان تخمک گذاری جنین شروع می شود (هفت تا ده روز پس از تخمک گذاری).

اگر این اتفاق افتاد، بیشتر احتمال دارد که باردار باشید اما این الگو نیز بر روی نمودار غیر بارداری هم نشان داده می شود.

بیش از ۱۸ روز درجه حرارت بالا بر روی نمودار BBT در طول فاز لوتئال

قابل اعتماد ترین نشانه اولیه بارداری در نمودار باروری این است که دمای پایه بدن شما برای بیش از ۱۸ روز بالا باقی بماند. اگر باردار نباشید، زمانی که پروژسترون در انتهای فاز لوتئال قرار می گیرد، BBT شما سقوط خواهد کرد و چرخه قاعدگی  شما شروع می شود.

حتما بخوانید :
تنها روابطی از خیانت نجات پیدا خواهند کرد که این 4 ویژگی مشترک را داشته باشند

فاز لوتئال معمولا بین ۱۲ تا ۱۶ روز طول می کشد. این فاز نباید بیش از ۱۸ روز طول بکشد مگر اینکه شما حامله باشید.

رخ ندادن عادت ماهانه

اگر باردار نیستید و عادت ماهانه رخ نداده است احتمال بارداری وجود دارد. همچینین گفته می شود بعضی از زنان به جای دوره، دچار لکه بینی می شوند.

نشانه های قطعی بارداری

از علائم احتمالی بالا، قابل اطمینان ترین مرحله، رخ ندادن عادت ماهانه و فاز لوتئال ۱۸ روزه است که بر روی نمودار دمای پایه بدن نشان داده می شود. (بدین معنی است که دمای پایه بدن شما به مدت ۱۸روز پس از تخمک گذاری بالا می رود.)

تنها راه دانستن اینکه آیا باردار هستید این است که وقتی دوره تان دیر شده است، تست بارداری را انجام دهید.

اگر جواب منفی باشد، اما شما احساس باردار بودن داشته باشید چه؟ آیا این بدان معنی است که آنفولانزا دارید یا فقط علائم پیش از قاعدگی است؟ اگر بدن شما هنوز به اندازه کافی هورمون های بارداری را تولید نکرده باشد ممکن است نتیجه آزمایش حاملگی منفی باشد. چند روز دیگر منتظر بمانید و دوباره امتحان کنید.

اگر دوره شما دیر نشده باشد، اما احساس بارداری می کنید، باید تست بارداری را انجام دهید؟ دلایل بسیاری وجود دارد که نباید آزمون اولیه بارداری را انجام دهید، از جمله اینکه احتمالا یک نتیجه منفی کاذب می گیرید.

حرف آخر

اگر دوره شما دیر نشده است و احساس بارداری می کنید، زیاد به آن توجه نکنید. بسیاری از علائم و نشانه های حاملگی هر ماه پس از تخمک گذاری قبل از رسیدن دوره شما رخ می دهد. شما ممکن است تا بحال متوجه آن نشده باشید.

علامت مطلق حاملگی زمانی است که یک جنین از طریق سونوگرافی پیدا می شود، چیزی که شما تا زمانیکه آن را ببینید باید صبر کنید. شما همچنین باید به پزشک خود مراجعه کنید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید