ورزشورزش و سلامت

۴ تا از تمرینات شکمی که فقط هدر دادن وقت است

4 تا از تمرینات شکمی که فقط هدر دادن وقت استReviewed by on May 28Rating:

جای تعجب نیست، رفتن به سالن ورزش ممکن است کمی سخت و طاقت فرسا باشد. رفتن به سر کار، برنامه های روزانه و فعالیت های منظم هر روز می تواند مانع ورزش کردن شما شود. با این حال، وقتی که شما بتوانید یک ساعت وقت اضافه گیر بیاورید که به باشگاه بروید، می خواهید مطمئن شوید که از آن بیشترین بهره را می برید. و احتمالا شما برای خوش هیکل شدن بیشترین زمان خود را صرف تمرینات شکمی و آب کردن شکم خواهید کرد. بنابراین ما با انگو اوکافور، مربی مشهور و بنیانگذار برنامه تناسب اندام فیت مچ صحبت کردیم تا به ما بگوید کدام یک از حرکات شکمی هیچ نتیجه ای را برای ما به دنبال نخواهد داشت.

دمبل کنار خم

اوکافور با اشاره به حرکتی که در آن یک دمبل را در دست گرفته و در حالی که ایستاده اید کمر خود را به راست و چپ خم می کنید، توضیح می دهد “اشتباه انجام دادن این حرکت، بسیار ساده است که باعث می شود برای ستون فقرات خطرناک باشد. افرادی که به باشگاه می روند به طور معمول نمی دانند چگونه تنه خود را ثابت نگه داشته و ستون فقرات را در یک موقعیت صحیح قرار دهند که لازمه این حرکت است. این تمرین علاوه بر این که موجب تروما ساختاری می شود، باعث بزرگ شدن تنه می شود که جذاب نیست”.

پلانک

بسته به این که شما می خواهید روی کدام یک از عضلات شکم کار کنید، بالا نگه داشتن بدن شما در حالتی مانند یک تخته –بیشتر به عنوان حرکت پلانک شناخته شده است – همیشه نتیجه نمی دهد. اوکافور می گوید “حرکت پلانک می تواند قدرت و ثبات مرکز بدن شما را بهتر کند، اما عضلات شکم شما را تکه تکه نمی کند. اولین مشکل در حرکت سنتی پلانک، عدم فعال سازی عمیق مرکز بدن در طی یک دوره زمانی طولانی است. به علاوه، عضلات شکم نباید برای زمان طولانی تحت فشار قرار بگیرند.” به منظور سفت شدن عضلات شکم، هردو عضله های عمیق و سطحی شکم نیاز دارند در طول زمان بارها و بارها تحت فشار قرار بگیرند. متاسفانه، حرکت پلانک این کار را انجام نمی دهد، بنابراین عضلات شکم با این حرکت هیچ تغییری نمی کنند.

حتما بخوانید :
ورزش ; با این ترفند انگیزه بیشتری برای تمرینات ورزشی پیدا کنید

شکم با غلتک

غلتک شکم (که در آن شما به وسیله یک چرخ در حالتی مانند پلانک به جلو رفته و درحالی که روی زانو قرار دارید دوباره به عقب برمی گردید) در تئوری مثل یک ابزار عالی برای تقویت عضلات شکم به نظر می رسد، اما اوکافور با آن موافق نیست. او می گوید “این ماشین محبوب که برای کار بر روی عضلات شکم ساخته شده است، در واقع به ماهیچه های شکم اجازه انقباض عمیق را نمی دهد که لازمه رشد عضلات شکم است. هنگامی که مردم از غلتک شکم استفاده می کنند، به جای این که به شکم آن ها فشار بیاید، سعی می کنند با دست ها و بازوهایشان خود را عقب و جلو بکشند که این حرکت را کاملا بی فایده می کند.”

شکم دستگاه

اوکافور توضیح می دهد “این حرکت خطرناک است زیرا نحوه غیر طبیعی چرخش آن، نیم تنه شما را تحت فشار قرار می دهد. اکثر مردم نمی دانند چطور قبل از این حرکت غیرطبیعی چرخشی، تنه خود را ثابت نگه دارند و به این ترتیب این دستگاه به نیم تنه و ستون فقرات کمری شما فشار وارد می کند.” از آن جایی که ستون فقرات کمری منطقه ایست که به طور طبیعی ثابت بوده و نباید چرخانده شود، شما با استفاده از این دستگاه ممکن است در معرض خطر آسیب به کمر قرار بگیرید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن