زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

۴ نکته ای که پزشکان می خواهند شما درباره زایمان های لوتوس (Lotus Births) بدانید

4 نکته ای که پزشکان می خواهند شما درباره زایمان های لوتوس (Lotus Births) بدانیدReviewed by on May 15Rating:

با اینکه پستانداران اساسا از آغاز زمان، زایمان می کرده اند، انسان ها همیشه به دنبال راه های جالب تری برای زایمان هستند. زایمان لوتوس، یک روش بحث برانگیز است که در حال حاضر برخی افراد از آن لذت می برند. در این روش پس از زایمان بچه، جفت و بند ناف او را دست نخورده نگه می دارند. به این ترتیب نوزاد با بند ناف به جفت متصل باقی می ماند که کمی شبیه به گل نیلوفر(لوتوس) است.

لیندزی بلیس، ماما و سرپرست مرکز زایمان کریگ در بروکلین توضیح می دهد: اما این کار همیشه هم آنقدر که افراطی به نظر می رسد نیست. از لحاظ فنی، اگر یک شخص پس از تولد به مدت سه دقیقه یا بیشتر به بند ناف متصل باقی بماند، می توان آن را به عنوان یک تولد لوتوس در نظر گرفت.

اما برخی از مردم بند ناف و جفت را برای چندین روز متصل نگه می دارند و صبر می کنند تا خودش به حالت طبیعی بیفتد. بلیس می گوید این سناریو، یک زایمان لوتوس کامل است. در حال حاضر زایمان لوتوس در استرالیا و انگلستان بسیار محبوب است، و این روش در حال سرایت به برخی از جوامع ایالات متحده هم است.

زایمان لوتوس در بهترین حالت هم ناخوشایند به نظر می رسد. احتمالا می توانید تصور کنید که کشیدن بند ناف به همراه خود بعد از تولد چگونه است.

بله، دلایل پیچیده و شخصی زیادی وجود دارد که چرا مردم تصمیم به انجام این کار می گیرند. اگر شما می خواهید این کار را انجام دهید، متخصصین به ۴ سوال اساسی در مورد این روش پاسخ داده اند.

حتما بخوانید :
دلایل استرس ؛ چک کردن مداوم گوشی باعث استرس می شود

۱- چرا کسی باید بخواهد زایمان لوتوس انجام دهد؟

جوآن موتینو بیلی مدیر خدمات مامایی پرستاری در دانشگاه میشیگان می گوید “انگیزه زایمان لوتوس بیشتر می تواند روحی باشد تا به دلایل پزشکی. برخی از مردم فکر می کنند که وقتی که بچه “آماده” باشد، جفت خودش به طور طبیعی می افتد و ترجیح می دهند تا آن را در بیمارستان قطع نکنند. برخی تصور می کنند که جفت بخشی از انرژی معنوی کودک است، بنابراین شما باید آن ها را با هم نگه دارید.”

بلیس می گوید “برخی دیگر معتقدند که یک زایمان لوتوس کامل می تواند همچنین موجب ترویج استراحت، بهبود و پیوند بین مادر و نوزاد شود. همچنین زایمان لوتوس اجازه می دهد تا خون اضافی به کودک برسد و می تواند از کم خونی جلوگیری کند. هرچند صحبت کردن درباره آن از لحاظ پزشکی بسیار پیچیده تر است.”

۲- آیا واقعا زایمان لوتوس برای شما خوب است؟

میشل دیویدسون دکتر و استادیار پرستاری در دانشگاه جورج میسون می گوید “بسیاری از تحقیقات نشان داده اند که “به تعویق انداختن در بستن” (که در آن پزشکان چند لحظه قبل از بستن بند ناف برای جلوگیری از خون ریزی، صبر می کنند و سپس آن را می برند) می تواند مزایای فیزیولوژیکی زیادی داشته باشد. اما این همان چیزی نیست که به عنوان زایمان لوتوس شناخته می شود.”

کالج آمریکایی زنان و زایمان می گوید، شما باید بین ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه قبل از بستن بند ناف صبر کنید. دکتر دیویدسون می گوید این زمان انتظار کوتاه قبل از قطع بند ناف می تواند سطح آهن بدن کودک، گردش خون و حجم سلول های قرمر خون را بهبود بخشد. بنابراین به تاخیر انداختن بریدن بند ناف در میان ماماها چیز غیر معمولی نیست. با این حال اگر شما می خواهید برای بریدن بند ناف بیش از این ها صبر کنید (مثل زایمان لوتوس) این کار می تواند خطرات عفونت و مسائل دیگر را افزایش دهد.

حتما بخوانید :
نکاتی که لازم است درباره محصولات مراقبت از پوست بدانید

۳- آیا حمل کردن جفت به همراه خود، آزار دهنده نیست؟

داشتن جفت خود در خارج از بدن و متصل به نوزاد بسیار خطرناک است زیرا در اصل مثل این است که یکی از اندام های بدن را در کنار خود حمل کنید. به همین دلیل است که بیلی و همکارانش دستورالعمل های بالینی گسترده ای را برای نحوه انجام این کار به امن ترین صورت ممکن، نوشته اند. از آنچه که در هنگام زایمان رخ می دهد تا مدیریت کردن جفت در خانه.

به عنوان مثال، در این دستورالعمل ها توصیه می شود که جف خود را به وسیله روغن یا نمک “درمان” کنید، و عضو را در یک کیسه جفت نگه داری کنید. با این حال بسیاری از مردم جفت را در هوای آزاد نگه می دارند. در این مورد دستورالعمل توصیه می کند که جفت را در آب گرم شستشو داده و آن را با یک حوله، تمیز و خشک کنید. بلیس اضافه می کند “اگر شما به درستی از جفت نگهداری نکنید ممکن است بوی بدی بگیرد”.

اما نگرانی هایی فراتر از نظافت وجود دارد: برای مثال، اگر هر گونه فشاری بر بند ناف بیاید، یا جفت بیفتد یا ناگهانی حرکت داده شود و کشیده شود، ممکن است از نوزاد پاره شده و خونریزی کند. همچنین باید به یاد داشته باشید که جفت یک پسماند پزشکی است و باید در بیمارستان دور انداخته می شد. دکتر دیویدسون می گوید “هنگامی که جفت خارج شود، بافت ها شروع به مردن و پوسیدگی می کنند”. پس شاید شما دلتان نخواهد در اطراف کودکتان یک بافت مرده باقی بماند.

حتما بخوانید :
رکورد بی نظیر جراحی های زیبایی

۴- چه کسی می گوید که زایمان لوتوس، ایده بدی است؟

بیلی می گوید در میان بسیاری از متخصصان پزشکی، زایمان لوتوس کاملا عجیب و غریب و غیر قابل مدیریت، در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد که یک دلیل بسیار خوب وجود دارد برای این که شما این کار را انجام ندهید: ممکن است با این روش، شما و کودکتان در معرض خطرات غیر ضروری و بالقوه جدی قرار بگیرید.

دکتر دیویدسون می گوید “برای مثال یک مطالعه نشان داد که در سال ۲۰۱۶ یک نوزاد متولد شده با روش لوتوس، ۲۵ روز بعد به دلیل وزن ناکافی، پاسخگویی ضعیف، یرقان و کبد بزرگ به بیمارستان انتقال داده شده است. عملکرد غیر معمولی کبد کودک همچنان ادامه داشت که به نظر می رسد یکی از نتایج زایمان لوتوس بوده است. اما این تنها یک مطالعه است، و هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که از این روش پشتیبانی کند یا مانع آن شود.”

مطمئنا تصمیم با خود شماست که ببینید چه کاری می خواهید با بدن خود انجام دهید. اما طبق گفته های دکتر دیویدسون و بسیاری متخصصان دیگر، خطرات ناشی از این روش بسیار بیشتر از مزایای آن است، بنابراین اگر شما تصمیم گرفته اید که این کار را انجام دهید، این نکات را به یاد داشته باشید و هرکاری که می توانید انجام دهید تا همه چیز را در امنیت کامل نگه دارید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن