ورزشورزش و سلامت

۵ باور نادرست در کشش بدن هنگام ورزش کردن

5 باور نادرست در کشش بدن هنگام ورزش کردنReviewed by اعطاسی on Jun 13Rating: 4.55 باور نادرست در کشش بدن هنگام ورزش کردنکشش بدن یکی از بخش های ضروری ورزش است. تحقیقات نشان داده است کشش پشت زانو، عضله چهار سر ران، فلکسورهای ران، شانه ها، عضله دوسر و دیگر گروه های عضلانی به افزایش طیف حرکتی، کاهش سختی و بهبود انعطاف پذیری کمک می کند.

کشش بدن یکی از بخش های ضروری ورزش است. تحقیقات نشان داده است کشش پشت زانو، عضله چهار سر ران، فلکسورهای ران، شانه ها، عضله دوسر و دیگر گروه های عضلانی به افزایش طیف حرکتی، کاهش سختی و بهبود انعطاف پذیری کمک می کند.

با وجود اهمیت کشش، باورهای نادرست فراوانند. در این جا ما ۵ باور غلط رایج درباره کشش عضلات را بیان می کنیم و اطلاعات لازم برای روال حرکات کششی را در اختیار شما قرار می دهیم.

باور غلط ۱: شما فقط قبل یا بعد از تمرین نیاز به کشش دارید، نه هر دو بار

واقعیت: مهم است که هم قبل و هم بعد از تمرین کشش را انجام دهید.

درک کارتر، متخصص و مربی شخصی ورزش در کالیفرنیا معتقد است باید برای گرم کردن بدن قبل از ورزش حرکات کششی پویا و برای سرد کردن بدن پس از ورزش، حرکات کششی ایستا انجام دهیم.

کشش پویا شامل حرکات فعال مانند پیاده روی جهشی و اسکات تک پا می شود که عضلات را بدون نگه داشتن موقعیت آن ها، کشش می دهد. در مقابل، کشش های ایستا مانند کشش عضلات چهار سر ران و امتداد همسترینگ هستند که هر کدام برای یک مدت زمان مشخص باید انجام شود. کارتر توضیح می دهد “کشش پویا کمک می کند تا عضلات برای تمرین گرم شوند و کشش ایستا کمک می کند تا عضلات پس از تمرین شل و سرد شوند.”

حتما بخوانید :
حالت های مختلف دستها و انگشتان در مدیتیشن

از آنجا که  هر دو نوع کشش به دلایل مختلف مهم است، کارتر توصیه می کند که قبل و بعد از ورزش، این حرکات کششی را انجام دهید.

باور غلط ۲: کشش از صدمات جلوگیری می کند

واقعیت: تحقیقات روشن است: حرکات کششی از صدمات جلوگیری نمی کند. یک مطالعه نشان داده است که حرکات کششی برای کاهش آسیب های ناشی از ورزش موثر است و مطالعات بیشمار دیگر نیز یافته های مشابه را گزارش کرده اند.

جسیکا ماتیوز، فیزیولوژیست ورزش  و مشاور تناسب اندام و سلامت می گوید “هیچ مدرک معتبری وجود ندارد که ثابت کند حرکات کششی مانع از صدمات می شود” اما او هنوز معتقد است که انجام حرکات کششی مهم است.

او می گوید “احتمال اینکه یک عضله انعطاف پذیر در یک حرکت که دامنه بلندی دارد، آسیب ببیند کمتر است. با افزایش دامنه حرکتی در یک مفصل خاص از طریق کشش، مقاومت ماهیچه های شما در طول فعالیت های مختلف کاهش می یابد.”

باور غلط ۳: بهتر است هر کدام از حرکات کششی را ۳۰ ثانیه یا ۱ دقیقه نگه داریم

واقعیت: هنگامی که کشش ایستا انجام می دهید، زمان را اندازه گیری نکنید.

کارتر می گوید “هرچه بدن شما انعطاف پذیری کمتری داشته باشد، باید حرکات کششی را بیشتر نگه دارید.”

به جای اینکه هر کشش را به مدت مشخصی نگه دارید، کارتر توصیه می کند این کار را تا زمانی که احساس آزادی ناگهانی تنش و افزایش دامنه حرکت کردید، انجام دهید. در حرکت کششی عمیق تر شوید و تا زمان آزاد شدن عضله، آن را نگه دارید. تمرکز بر روی اینکه عضله چطور به کشش پاسخ می دهد بسیار موثرتر از شمارش زمان است.

حتما بخوانید :
مصرف سه نوشیدنی کافئین دار منجر به مرگ یک پسر جوان شد

۴- کشش کافی است

واقعیت: حرکات کششی وقتی با استفاده از غلطک فومی انجام شود، موثرتر است.

کارتر توضیح می دهد “بیشتر افرادی که این کار را انجام نمی دهند افرادی هستند که در عضلات خود گرفتگی دارند. اگر گرفتگی های عضلات شما باز نشوند، ممکن است از حرکات کششی نتیجه ای که باید را نگیرید.”

تحقیقاتی که در مجله آموزشی ورزش منتشر شد نشان داد، غلطک فومی به درد عضلانی پس از تمرین کمک می کند؛ یک مطالعه دیگر که در مجله بین المللی ورزش فیزیوتراپی منتشر شد نشان می دهد که غلطک فومی به افزایش طیف وسیعی از حرکت کمک می کند.

برای گرفتن حداکثر نتیجه، از غلطک فومی پس از ورزش و در کشش ایستا نیز استفاده کنید. پس از کشش غلطکی شما تفاوت را احساس خواهید کرد. کارتر می گوید “کشش با غلطک فومی قبل از حرکات کششی بسیار موثر تر از کشش به تنهایی است.”

باور غلط ۵: اگر بدن شما انعطاف پذیر است نیازی به کشش ندارید

واقعیت: شما تنها به خاطر بدست آوردن انعطاف پذیری، کشش قبل و بعد از تمرین را انجام نمی دهید.

ماتیوز می گوید “کشش به عنوان یک عمل، دارای مزایایی فراتر از انعطاف پذیری است.”

حتی انعطاف پذیرترین افراد باید کشش را انجام دهند، با استفاده از کشش پویا قبل از تمرین برای آماده سازی عضلات برای ورزش و کشش ایستا برای سرد کردن بدن پس از تمرین.

با توجه به گفته ماتیوز، روال کشش مهم است حتی اگر شما تمرینی انجام ندهید.

او می گوید “این به بهبود بهره وری مکانیکی و عملکرد کلی بدن کمک می کند. از آنجا که یک مفصل انعطاف پذیرتر برای انجام طیف وسیعی از حرکات نیاز به انرژی کمتری دارد، انعطاف پذیری بدن با ایجاد حرکاتی با انرژی کارآمد تر باعث بهبود عملکرد کلی بدن می شود، چه در خانه به دنبال بچه ها بدوید یا بخواهید مبلمان خانه را حرکت دهید.”

حتما بخوانید :
طبیعت گردی ؛ 7 فایده ی بیرون رفتن در طبیعت
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن