زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

۵ کاری که باید صبح ها انجام دهید تا هرروز، روز سلامتی شما باشد

5 کاری که باید صبح ها انجام دهید تا هرروز، روز سلامتی شما باشدReviewed by on May 27Rating:

احتمالا آن ها را دیده یا شنیده اید یا حتی قبلا امتحان کرده اید: نکاتی درباره این که در آغاز صبح چه کارهایی باید انجام دهید تا احساس بهتری در کل روز داشته باشید.۱۰ها نکته برای برای به کار انداختن سوخت و ساز بدن، افزایش بهره وری واطمینان از انتخاب غذایی هوشمند وجود دارد، که شما باید وقتی از خواب بیدار می شوید به آن ها رسیدگی کنید، و حالا احتمالا شما برای رفتن به سر کار دیرتان شده است. به جای آن، ما آسان ترین نکات را شکسته ایم، و آن ها را به روزرسانی کرده ایم. به این ترتیب شما می توانید بهترین روز خود را بدون خسته شدن داشته باشید.

افزایش بهره وری

آسان: کاری که دوست دارید را انجام دهید. لورا وندرکام، نویسنده “مردم موفق قبل از خوردن صبحانه چه می کنند” می گوید: بهترین روتین ها ی صبح شامل یک دلیل خوب برای بیرون آمدن از رختخواب است.” چه یک قهوه واقعا خوب باشد، یک صبحانه رضایت بخش یا برنامه تلویزیونی صبحگاهی مورد علاقه شما، این صبح شما را روشن تر خواهد کرد، شما را از رختخواب بیرون خواهد کشید و به شما یک شروع مثبت و سازنده خواهد داد.

به روز رسانی: از زدن گزینه snooze آلارم خودداری کنید. وندرکام می گوید “چرت زدن، خوابی چرکین است”. اگر به جای اینکه هر ده دقیقه یک بار دکمه اسنوز را بزنید، ۳۰ دقیقه بخوابید برای بدن شما خیلی بهتر است. به علاوه “ما هرروز یک مقدار محدود از اراده خود را در اختیار داریم. اگر شما زمان بیدار شدن خود را غیرقابل مذاکره کنید، در وقت و انرژی خود برای اینکه با خود در کشمش باشید تا کی از رختخواب بیرون بیایید، صرفه جویی کرده و اراده خود را برای مسائل مهم تر نگه می دارید.

حتما بخوانید :
آتش بازی ؛ آیا ممکن است تماشای آتش بازی سلامت شما را به خطر بیندازد؟

سوخت و ساز بدن خود را هل دهید

آسان: یک جرعه طولانی بنوشید. نوشیدنی خود را انتخاب کنید: آب، قهوه یا هردو! دریک مطالعه که بر روی ۱۲ فرد سالم با وزن طبیعی انجام شد نشان داده شد که نوشیدن حدود ۱۶ اونس آب می تواند نرخ سوخت و ساز بدن را تا ۳۰ درصد افزایش دهد، در حالی که مطالعات دیگر نشان داد قهوه نیز یک اثر کوتاه مدت افزایش سوخت و ساز بدن دارد. (بله، این فقط یکی دیگر از مزایای قهوه است)

به روزرسانی: یک صبحانه متعادل بخورید. این مطالعه نشان داد که خوردن صبحانه به طور مستقیم موجب افزایش نرخ سوخت و ساز نمی شود، اما احتمال بیشتری وجود دارد که آن هایی که صبحانه می خورند، در طول روز کالری بالاتری را از طریق فعالیت های بدنی بسوزانند. راشل برمن، مدیر بهداشت می گوید “یک صبحانه خوب نه تنها می تواند شما را از لحاظ بدنی راضی نگه دارد، همچنین می تواند تمرکز شما را افزایش دهد، بنابراین شما کمتر به فکر غذا خوردن خواهید بود. همچنین با توجه ثبت ملی وزن، افرادی که صبحانه می خورند، احتمال بیشتری وجود دارد که در آن روز زمانی برای ورزش کردن پیدا کنند.”

بیشتر فکر کنید

آسان: روتین یا کار اول صبح خود را به یک لحظه فکر کردن تغییر دهید. کریستی متا، مدیر خدمات درمانی شهر سن جوز و متخصص درمان رفتار و تمرکز حواس می گوید “آگاهی ذهنی باعث می شود تا توجه شما به تمام جنبه های زندگیتان جلب شود و این کار با داشتن تجربه ای از لحظه ممکن می شود.” او پیشنهاد می کند که به خودتان زمان بدهید تا یک کار صبحگاهی را انجام دهید، مانند آرایش کردن یا درست کردن موهایتان. نکته فقط این نیست که آهسته کار کنید، نکته این است که از حالت خودکار بیرون بیایید و در زمان حال حاضر باشید و به زمان حال فکر کنید. همچنان سخت به نظر می رسد؟ بر روی حواس پنج گانه تمرکز کنید: بوی محصولات مراقبت از مویتان، گرمای سشوار و چیزهای دیگر… .

حتما بخوانید :
نکاتی که لازم است درباره محصولات مراقبت از پوست بدانید

به روز رسانی: قبل از بیرون آمدن از تخت، یک تمرین نفس کشیدن داشته باشید. هنگامی که بیدار می شوید، بدون این که تلاش کنید به هر طریقی تنفس خود را تغییر دهید، ابتدا به نوک بینی خود توجه کنید. به هنگام دم، نفس خود را تا پشت گلو و پایین به سمت ریه ها، دنبال کنید. با هر بازدم، همین کار را در جهت معکوس انجام دهید. در مکث بین دم و بازدم، به دیافراگم توجه کنید. هنگام بازدم ان را احساس کنید و نفس خود را تا ریه ها، گلو، و بینی یا دهان خود دنبال کنید. متا می گوید “شما ممکن است بخواهید به این توجه ساده به تنفس خود تا چند دقیقه ادامه دهید، یا بخواهید به دست ها یا پاهای خود توجه کنید و وقتی که نفس می کشید، ذهن به آرامی فعال می شود.”

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

آسان: اعتماد به نفس را بسازید. الیسا دوِر نویسنده “اعتماد به نفس فوق العاده” می گوید “چیزی پیدا کنید که می توانید ببینید، حس کنید، لمس کنید یا بشنوید و با آن معاشرت کنید تا زمانی که احساس اعتماد به نفس و کنترل داشتن، کنید. این می تواند یک متن، آهنگ یا عکس یا هر چیز دیگری باشد.

به روز رسانی: چند نفس عمیق بکشید. چه هنگامی که هنوز از تخت خارج نشده اید، وقتی که منتظر آماده شدن قهوه هستید، یا وقتی که پشت چراغ قرمز منتظرید، بر روی دم و بازدم خود تمرکز کنید و هر چقدر می توانید نفس عمیق بکشید. دور می گوید “اکسیژن را وارد بدن خود کنید. نفس عمیق همچنین به تغذیه مراکز اعتماد به نفس مغز کمک می کند.”

حتما بخوانید :
7 روش برای مغذی کردن نوشیدنی اسموتی (Smoothie)

به رژیم غذایی خود پایبند بمانید

آسان: قبل از صبحانه یک لیوان آب بنوشید (و در هر وعده غذایی دیگر). رنه فیسک، متخصص تغذیه می گوید “گرسنگی و تشنگی به سختی از هم تشخیص داده می شوند”. هنگامی که شما صبح ها اول آب بنوشید، باعث می شود تا صبح های دیگر وقتی از خواب بیدار می شوید ابتدا متوجه تشنگی شوید. به علاوه، این باعث می شود تا شما هوس غلات یا مافین های شیرین نکنید و به جای آن به سمت بلغور جو یا تخم مرغ بروید. فیسک می گوید “نوشیدن یک لیوان آب قبل از هر وعده می تواند از ازدست دادن آب بدن جلوگیری کند که به ما اجازه می دهد سیگنال های گرسنگی و سیری را بهتر هدایت کنیم.”

به روز رسانی: به صبحانه خود پروتئین اضافه کنید. با افزودن دانه های کامل، آجیل، تخم مرغ، لبنیات کم چرب و گوشت بدون چربی به صبحانه خود می توانید روز خود را با یک وعده غذایی متعادل سرشار از پروتئین شروع کنید. فیسک می گوید “پروتئین نسبت به مواد غذایی دیگر دیرتر هضم می شود و کمک می کند تا شما مدت زمان بیشتری سیر بمانید.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن