سلامت کودککودکان

۶ نوع گریه ی بچه ی متفاوت و معنی آنها

6 نوع گریه ی بچه ی متفاوت و معنی آنهاReviewed by اعطاسی on Sep 4Rating: 4.06 نوع گریه ی بچه ی متفاوت و معنی آنهاتا زمانی که بچه شما حرف زدن را یاد بگیرد، گریه کردن اولین راه برقراری ارتباط اوست. برای نوزادان، گریه کردن میتواند معنای دامنه ای از احساسات مهم باشد.

6 نوع گریه ی بچه متفاوت و معنی آنها

گریه ی بچه ؛ تا زمانی که بچه شما حرف زدن را یاد بگیرد، گریه کردن اولین راه برقراری ارتباط اوست. برای نوزادان، گریه کردن میتواند معنای دامنه ای از احساسات مهم باشد.

۱- گرسنگی: نوزادتان سعی میکند دستش را گاز بگیرد یا سینه ی مادر را دندان بگیرد. این نوع گریه آهنگین و میتواند شدید باشد – و باید سریعا به آن رسیدگی شود. اگر صبر کنید بچه برای گرسنگی گریه کند آرام کردنش سخت تر است.

۲- خستگی: معمولا گریه با مالش چشم همراه است. گریه با صدای پایین و به آرامی شروع میشود و بلند و شدید شود. زمانی که بچه ی شما خسته است ممکن است سخت آرام بگیرد و خوابش ببرد. این گریه ممکن است با گریه ی گرسنگی اشتباه گرفته شود.

۳- تحریک کردن: ممکن است نوزاد از چیزی یا شخصی رو برگرداند که به آن نگاه میکرده و شروع به گریه کند. نوزادان نیاز دارند محیط اطرافشان کمتر تحریک کننده باشد، چراغ های کم نور، و سرو صدای کم کمک میکند آرام باشند.

۴- ترس: صدای نوزاد ممکن است به جیغ متمایل باشد و صورتش مبهوت باشد. سعی کنید به آرامی تکانش دهید، بغلش کنید، و آرامش کنید.

۵- باد شکم: این نوع گریه شدید، آهنگین، و با صدای بلند است، تا زمانی که گاز خارج شود. حرکت دادن بدن شامل بالا بردن پاها توی شکم، به پشت برگرداندن، و لول دادن کمک میکند.

۶- بغل: این گریه ممکن است از موارد بالا آرام تر باشد، اما هنوز هم محکم است. معمولا زمانی که در آغوش میگیریدش آرام میشود.

حتما بخوانید :
تغذیه کودک ؛ ۸ غذای فوق سالم که تضمین میکنیم بچه ها بخورند.

توجه به نیاز های نوزاد پیوند قوی و حس اطمینان عمیقی بین والدین و نوزاد ایجاد میکند. برای یک بچه ی تازه متولد شده، والدین آزمون و خطای زیادی میکنند تا یاد بگیرند هر گریه ی نوزادشان چه معنایی میدهد.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن