جراحی زیباییزیبایی و سلامت

۷ چیز درباره لیپوساکشن که جراحان می گویند باعث تعجب بیماران می شود

7 چیز درباره لیپوساکشن که جراحان می گویند باعث تعجب بیماران می شودReviewed by on May 28Rating:

لیپوساکشن یکی از آن عمل هایی است که نتایج آن محک زده و ثابت شده است. این یک روند زودگذر نیست و همه درباره آن شنیده اند، و در عین حال زیاد قابل درک به نظر نمی رسد. بنابراین ما از کارشناسان پرسیدیم: بیشتر بیماران با شنیدن درباره این موضوع، از چه چیزی تعجب می کنند؟

درواقع شما با لیپوساکشن وزن زیادی را از دست نمی دهید

همانطور که جراح پلاستیک آدام هموی می گوید، لیپوساکشن یک روش شکل دادن بدن است نه یک روش کم کردن وزن. بله، شما تفاوتی مشاهده خواهید کرد، اما این تفاوت بیشتر در آینه قابل مشاهده است تا بر روی ترازو. جراح پلاستیک جوزف راسو می گوید “این عمل برای بیمارانی مناسب است که شیوه زندگی نسبتا سالمی دارند اما در مناطقی از بدن آن ها چربی وجود دارد که می خواهند آن را حذف کنند.”

بله سلول های چربی برای همیشه از بین رفته اند، اما یک “اما” وجود دارد

ما با یک تعداد ثابت از سلول های چربی در بدن متولد شده ایم، و آن در طول زندگی تغییر نمی کند.دکتر راسو می گوید “وقتی ما وزن زیاد یا کم می کنیم، این سلول ها به سادگی گسترش پیدا می کنند یا جمع می شوند. لیپوساکشن، این سلول های چربی را در مناطق درمانی هدفمند حذف می کند، به طوری که آن ها برای همیشه از بین می روند.” دکتر هموی اضافه می کند، اگر شما شیوه زندگی سالمی را در پیش نگیرید، سلول های چربی باقی مانده ممکن است بزرگتر شوند.

حتما بخوانید :
چه بخوریم تا باهوش شویم؟

چربی که حذف شده است می تواند به بخش های دیگر بدن منتقل شود

کمی ترسناک به نظر می رسد، اما اگر شما می خواهید سایر قسمت های بدنتان را تقویت کنید، این می تواند یک مزیت بزرگ باشد. دکتر هموی می گوید “به جای دور انداختن آن، این چربی می تواند برای شکل دادن و تقویت سینه ها و باسن استفاده شود. همچنین می تواند برای برجسته سازی و جوانی صورت استفاده شود. این چربی حتی می تواند به منظور افزایش عضلات بدن مانند سینه و شانه و سیکس پکی که همیشه می خواستید استفاده شود.”

برای انجام لیپوساکشن لازم نیست حتما اضافه وزن داشته باشید

درست است. دکتر هموی می گوید که در حقیقت، کاندیدای ایده آل برای این عمل کسی است که می خواهد چربی های سمج موجود در بدنش را از بین ببرد.

این اغلب با دیگر تکنولوژی ها ترکیب می شود

دکتر راسو می گوید لیپوساکشن معمولا با فرکانس رادیویی، سونوگرافی و یا تکنولوژی لیزر به منظور حل چربی و سفت شدن پوست، همراه می شود. “این کار باعث رسیدن به نتایج بهتری می شود”.

این عمل می تواند در صورت هم انجام شود

این مثل یک تکنولوژی خیلی پیشرفته به نظر می رسد. متخصص جراحی پلاستیک صورت، جیمز سی. ماروتا می گوید لیپوساکشن می تواند برای جداکردن چربی های زیر چانه انجام شود. دکتر راسو می افزاید “ناحیه فک/گردن یکی از شایع ترین مناطق درمان است و معمولا بهترین نتایج برای آن حاصل می شود. لیپوساکشن در اینجا می تواند به حذف غبغب کمک کرده و شکل آرواره را دوباره برگرداند. من دوست دارم از یک دستگاه بر پایه انرژی هم به همراه لیپو استفاده کنم تا عمل را تکمیل کرده و پوست را سفت کند.”

حتما بخوانید :
مهمترین کارهایی که در 40 سالگی می توانید برای مراقبت از پوست خود خود انجام دهید

و همچنین گردن…

دکتر ماروتا می گوید “لیپوساکشن برای گردن بهتر است در بیماران جوان انجام شود که پوست آن ها کشش خوبی دارد تا پوست بتواند پس از حذف شدن چربی، منقبض شود. اگر لیپوی زیر چانه برای بیماران مسن تر انجام شود، بدون این که عمل جراحی صورت انجام شود ممکن است باعث افتادگی پوست شود.” او می گوید در هر دو عمل لیپوساکشن زیر چانه و گردن باید آمادگی تورم جزئی و کبودی این نواحی را تا یک هفته داشته باشید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن