حیوانات خانگیگربه

۸ کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید

8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهیدReviewed by فتح الهی on Oct 16Rating: 4.58 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید1. نادیده گرفتن درمان کک و کرم قلب گربه شما داخل خانه است و به ندرت با حیوانات دیگر در ارتباط است. چرا باید برای یک گربه خانگی، به خودتان زحمت پیشگیری از کک و کرم خون را بدهید؟ باور کنید یا نه، کک ها و پشه هایی که حامل کرم های قلب هستند

۱٫ نادیده گرفتن درمان کک و کرم قلب

گربه شما داخل خانه است و به ندرت با حیوانات دیگر در ارتباط است. چرا باید برای یک گربه خانگی، به خودتان زحمت پیشگیری از کک و کرم خون را بدهید؟ باور کنید یا نه، کک ها و پشه هایی که حامل کرم های قلب هستند، می توانند به راحتی به خانه شما وارد شوند و باعث مشکلات زیادی برای گربه ها شوند. شما می توانید پس از دیدن سگ یا گربه یکی از دوستانتان، کک ها را به خانه خود راه دهید و پشه ها می توانند از طریق یک یا چند پنجره که فقط چند ثانیه باز هستند، داخل شوند. با وجود محصولات زیاد برای مقابله با کک و کرم قلب، دور نگهداشتن گربه تان از این موجودات اصلا کار سختی نیست. (واقعیت نه چندان جالب: راه خوبی برای از بین بردن کرم قلب در گربه ها وجود ندارد و این عفونت ها می توانند کشنده باشند.)

۲٫ گربه خود را بدون نظارت بیرون می فرستید

گربه خود را برای مدت طولانی رها می کنید تا به تنهایی شکوه و جلال پاییز را برای خودش کشف کند؟ او می داند که کجا زندگی می کند و هیچ مشکلی برایش پیش نخواهد آمد؟ اشتباه است. واکنش گربه خانگی شما به محیط خارج از منزل می تواند کنجکاوی، سردرگمی، یا ترس باشد. وقتی با یک سگ غریبه رو به رو می شود، ممکن است به داخل خیابان بدود یا در زیر بوته مخفی شود. بچه گربه خود را امن و در کنترل خود نگه دارید، به او افسار ببندید و وقتی که بیرون می رود با حضورتان به او اطمینان بدهید، تا خیال خودتان و او راحت باشد.

حتما بخوانید :
5 علائم هشدار دهنده بیماری در حیوانات

۳٫ باز گذاشتن پنجره

پنجره های باز و کشویی می توانند برای گربه های کنجکاو خطرناک باشند. هیجان برای پرواز باعث می شود که گربه شما به طور تصادفی پنجره را باز کند و به زمین پرتاب شود. اگر در هنگام وقوع حادثه در محل کار هستید، چندین ساعت بعد می فهمید که گربه تان صدمه دیده و یا گم شده است. اطمینان حاصل کنید که پنجره ها را محکم و بسته نگه می دارید تا بچه گربه شما در امنیت کامل باشد.

۴٫ مراجعه نکردن به دامپزشک

گربه شما سالم به نظر می رسد. او خوب غذا می خورد و سطح فعالیتش تغییر نکرده است. اما گربه ها، مانند بقيه ما، مي توانند تغييرات سلامتی ظريفی را تجربه کنند، از مشکل در بینایی گرفته تا اختلال عملكرد كليه. گربه ها در پنهان کردن مشکلات خود و جبران مشکلات استاد هستند. معاینه سالانه دامپزشکان می تواند شروع هر گونه نگرانی های سلامتی و مسائل درمان جزئی را قبل از اینکه به مسائل عمده تبدیل شوند، شناسایی کند.

۵٫ نگهداشتن گربه در لبه پنجره هنگام رانندگی

اکثر گربه ها سفر و زندانی شدن در وسایل نقلیه را دوست ندارند، اما یک گربه آزاد در یک وسیله نقلیه ممکن است تبدیل به یک گلوله وحشت زده شود. یک گربه که به صندلی محکم نشده باشد می تواند راننده را منحرف کند و نسبت به صدمه دیدن یا فرار، آسیب پذیر است. اگر گربه شما در ماشین به این طرف و آن طرف پرت شود، در نهایت می تواند فاجعه به بار بیاورد. پس وقتی گربه را سوار ماشین می کنید حتما به او کمربند ببندید و او را در یک جای ساکن قرار دهید.

حتما بخوانید :
انتخاب سگ ; بهترین سگ برای بچه ها

۶٫ هل دادن گربه از روی پیشخوان و میز

ممکن است اینکه گربه کنجکاو شما بینی خود را به مرغ سرخ شده ای که روی کابینت قرار داده اید می زند، آزار دهنده باشد، اما او سزاوار این نیست که پرت شود! هل دادن یا پرتاب گربه خود از روی ناامیدی می تواند به او آسیب برساند، هم از لحاظ جسمی و هم روحی. همیشه گربه خود را با مراقبت و ملایمت اداره کنید و گربه شما بیشتر به خواسته های شما پاسخ خواهد داد.

۷٫ فراموش می کنید دندان های گربه خود را مسواک بزنید

گربه ها دوست ندارند که هرکسی به دندان های سفید مرواریدی آنها دست بزند، و تمایل گربه شما برای باز کردن وسیع دهان، ممکن است شما را متقاعد کند که درمان های دندان پزشکی برای محافظت از لبخند بچه گربه شما کافی است. اما نهایتا انباشت پلاک ها به رسوب تبدیل می شود که می تواند به درد و حتی از دست رفتن دندان منجر شود. مسواک زدن دندان گربه خود به طور روزانه و یا حداقل چند بار در هفته، بهترین راه برای حفظ سلامت دندان گربه شماست، و باعث می شود کمتر به پاک سازی حرفه ای و گرانقیمت دندان نیاز داشته باشد.

۸٫ فراموش کردن گلوله های مو

گربه ها خودشان موهایشان را تمیز می کنند و آنها دائما با زبانشان مشغول جمع آوری خز های کنده شده هستند، که سپس آنها را می بلعند. هنگامی که گربه شما یک گلوله مو درست می کند، احتمالا شما از آن دلخور می شوید و باید این خرابکاری را تمیز کنید! بلاخره گربه ها اینطوری هستند، نه؟ اما شانه کردن خز گربه شما می تواند مقدار مویی که گربه شما می خورد را به طور قابل توجهی کاهش دهد، به این معنی که موی بسیار کمتری پردازش و بیرون داده می شود. همانطور که ما از جمع کردن گلوله های مو از روی فرش لذت نمی بریم، گربه ها هم از انداختن آنها لذت نمی برند. گلوله های موی مکرر می توانند نشانه ای از بیماری های دستگاه گوارش باشند. اگر این بیش از یک یا دو بار در ماه رخ می دهد، با دامپزشک خود صحبت کنید.

حتما بخوانید :
اگر سگ یا گربه شما تشنج داشته باشد چه اتفاقی می افتد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن