خوانندگاندنیای هنر

آموزش بهداشت روانی که مادر لیدی گاگا آرزو می کند آن را زودتر آموخته بود

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
آموزش بهداشت روانی که مادر لیدی گاگا آرزو می کند آن را زودتر آموخته بودReviewed by اعطاسی on Oct 9Rating: 4.0آموزش بهداشت روانی که مادر لیدی گاگا آرزو می کند آن را زودتر آموخته بودمادر لیدی گاگا بودن ممکن است این روزها موقعیت بسیار تجملی به نظر بیاید، اما بزرگ کردن این سوپراستار (که تنها پس از رسیدن به بزرگسالی به سرعت شهرت پیدا کرد) بسیار شبیه به تربیت هر بچه دیگری بود – یعنی همیشه آسان نبود.

مادر لیدی گاگا بودن ممکن است این روزها موقعیت بسیار تجملی به نظر بیاید، اما بزرگ کردن این سوپراستار (که تنها پس از رسیدن به بزرگسالی به سرعت شهرت پیدا کرد) بسیار شبیه به تربیت هر بچه دیگری بود – یعنی همیشه آسان نبود. مادر گاگا، سینتیا جرمنوتا، سال های نوجوانی گاگا را به عنوان یک زمان بسیار دشوار توصیف می کند. او می گوید یادگیری نحوه هدایت آن مکالمات سخت که به همان اندازه نوجوانان سعی دارند از آنها اجتناب کنند، یک پروسه بسیار دشوار است که باید اتفاق بیفتد.

در حال حاضر، جرمنوتا، که همچنین به همراه گاگا، بنیاد گذار Born This Way Foundation  است، ماموریت دارد که شکاف ارتباطی بین والدین و کودکان در زمینه سلامت روان را از بین ببرد.

مطالعه ای که در تابستان گذشته توسط این بنیاد انجام شد، نشان داد که والدین در مورد تمایل فرزندانشان درباره آگاه کردن آنها در هنگام وقوع اشتباهات، مبالغه می کنند. بچه ها اغلب، قبل از رفتن به سراغ والدین خود، مشکلاتشان را در خودشان نگه می دارند. جرمنوتا می گوید بدون شک، این یک چالش بزرگ است، اما این چیزی است که بیشتر به پدر و مادر بستگی دارد.

حتما بخوانید :
اولین حضور سلنا گومز در یک رویداد عمومی پس از پیوند کلیه مخفیانه

همه چیز در مورد ایجاد راهی است که بتوانیم گفتگوهای مهم داشته باشیم، چه با کودکان و چه حتی با دوستانمان، زیرا تاثیرات این گفتگوها را می توان تا سال ها بعد احساس کرد. او می گوید “وقتی جوانان ما رشد می کنند، واقعا می توانند تغییرات مثبتی را به وجود بیاورند – که بدون در نظر گرفتن سن، به نفع همه است.”

جرمنوتا اذعان می کند که هیچ خانواده ای، حتی خانواده خودش، کامل نیست: “هیچ کس از چیزهای بدی که در خانواده اش اتفاق می افتد در امان نیست”. او می گوید، چیزی که از اجازه دادن به رخ دادن اشتباه، مهم تر است این است که جو خانواده طوری باشد که بچه ها برای به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود احساس راحتی کنند. به این ترتیب است که می توان مشکلات را قبل از اینکه به بحران تبدیل شوند، حل کرد.

خرید کاندوم gifbanner - آموزش بهداشت روانی که مادر لیدی گاگا آرزو می کند آن را زودتر آموخته بود

حرفی که جرمنوتا به ما می گوید، چیزی است که او دیر در زندگیش متوجه شد: “من به بچه هایم گوش می دادم، اما من واقعا نمی فهمیدم که این حرفها از کجا می آید … اینکه بتوانید حرف آنها را گوش دهید یک چیز است و اینکه شما واقعا بفهمید فرزندتان چه می گوید، یک چیز دیگر است.”

گاهی اوقات، تنها گوش دادن به کسی کافی نیست. او می گوید “پیگیری و شناخت نیازهای کسی که دوستش دارید به همان اندازه گوش دادن به حرفهایش لازم است، به ویژه هنگامی که این فرد فرزند شما است. اگر آنها زمانی که به سراغ شما می آیند و از مشکلاتشان حرف میزنند، ببینند که شما با دلسوزی و با کمال میل به آنها کمک می کنید، بیشتر احتمال دارد که دوباره به سراغ شما بیایند. البته این بدان معنا نیست که فرزند شما همیشه باید کسی باشد که این گفتگوها را شروع می کند.

حتما بخوانید :
اد شیرن ؛ پس از تصادف با ماشین، از درد شدید رنج می برد

جرمنوتا می گوید بهداشت روان باید یک موضوع باز باشد، که همیشه جا برای بحث و گفتگو دارد. او آرزو می کند که وقتی دو فرزندش گاگا و دختر کوچکترش ناتالی را بزرگ می کرد، این روش را در خانه پیاده می کرد و اهمیت خیلی بیشتری به آن می داد. او می گوید: “گرچه ما به مسائل سلامت روان اهمیت می دادیم، اما نمی توانم بگویم که پیشاپیش درباره آن صحبت می کردیم، جایی که او می توانست هنگام بزرگ کردن بچه هایش، واکنش بیشتری داشته باشد، یا وقتی مشکلی ایجاد می شد پاسخگو باشد. او اکنون پدر و مادرها را تشویق می کند تا درباره سلامت روان پویشگرایانه عمل کنند.

جرمنوتا به طور شفاف می گوید “لازم نیست که این همیشه یک مکالمه واقعا عمیق باشد. او می گوید پویشگرا بودن بیشتر در مورد فعال بودن و دید باز داشتن است – و کمتر در مورد فشار برای ایجاد گفتگو است که ممکن است طبیعی به نظر نرسد. صرف زمانی برای سرگرم شدن و دور هم بودن بدون ایجاد هیچ فشاری، می تواند به همان اندازه مفید باشد. او می گوید: “چیزی به سادگی رفتن به بولینگ با یکدیگر یا رفتن به سینما می تواند استرس ها را از بین ببرد.”

جرمنوتا می گوید “سلامت روان یک چالش بزرگ برای جهان است” و نه فقط والدین. ایجاد یک فضای امن برای مکالمات در مورد سلامت، در خانواده یا گروه دوستانتان می تواند واقعا ساده باشد. و همانطور که جرمنوتا توضیح می دهد، اینکه برای کسانی که نیاز به کمک دارند، در دسترس باشید و یا به اصطلاح “در را باز بگذارید” ، اولین قدم ارزشمند در این راه است.

حتما بخوانید :
حمید عسگری؛مصاحبه با خواننده خوب کشورمان
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید