حیوانات خانگیسگ

آموزش دستشویی کردن به توله سگ ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
آموزش دستشویی کردن به توله سگ هاReviewed by اعطاسی on Jun 7Rating: 4.5آموزش دستشویی کردن به توله سگ هایک توله سگ جدید، شادی زیادی را به همراه می آورد اما آموزش محل ادرار به او می تواند منجر به سرخوردگی شود. ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که ارتباط شما با او از یک راه غلط شکل بگیرد.

یک توله سگ جدید، شادی زیادی را به همراه می آورد اما آموزش محل ادرار به او می تواند منجر به سرخوردگی شود. ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که ارتباط شما با او از یک راه غلط شکل بگیرد. بدون آموزش صحیح، او نخواهد فهمید که چگونه باید شما را راضی نگه دارد.

سگ می تواند در هر سنی آموزش ببیند، اما توله سگ ها خیلی سریع تر از بزرگسالان یاد میگیرند. توله سگ ها انقدر بامزه هستند که صاحبان آن ها، اشتباهات کوچکشان را می بخشند.

از این ۸ نکته برای آموزش دستشویی کردن توله سگ خود استفاده کنید تا مطمئن شوید او به درستی تربیت می شود.

چگونه توله سگ ها را در خانه آموزش دهیم

از دیدگاه توله سگ خود، به آموزش او نگاه کنید. وقتی که او باید برود، صبر نخواهد کرد، او به سادگی در محل، مدفوع خواهد کرد. او متوجه نمی شود که چرا شما هروقت به خانه می آیید ناراحت می شوید. اگر او را تنبیه کردید اما آنچه را که می خواهید به او نشان نداده اید، او فکر می کند که شما اصلا نمی خواهید آموزشش دهید. فرو بردن بینی او در مدفوعش، تنها او را گیج تر می کنید (تصور کنید که توله سگ شما با خود می گوید: “آیا او از من می خواهد این چیزها را بخورم؟”). به طور خلاصه، تنبیه کردن به توله سگ ها می آموزد تا زمانی که شما درحال مشاهده آن ها نیستید، مدفوع کنند یا مدفوع خود را از شما پنهان کنند.

خرید کاندوم gifbanner - آموزش دستشویی کردن به توله سگ ها

مچ او را حین انجام کار بگیرید

حتما بخوانید :
ترس های سگ ها ؛ ترس ها و فوبیاهای رایج در سگ ها

زمان بندی کلید آموزش عمل و اثرات آن است. او متوجه نمی شود که دلیل خشم شما این است که ۵ دقیقه پیش دستشویی خود را پنهان کرده است. مگر اینکه مچ او را در هنگام انجام این کار بگیرید و در ۳۰ تا ۹۰ ثانیه به آن اشاره کنید تا کارش را اصلاح کند.

به جای آن، در هنگام عمل مچ او را بگیرید.

پس از آن می توانید او را ستایش کنید و بگویید او چقدر باهوش است! هر کسی با جایزه گرفتن انگیزه بیشتری پیدا می کند تا توبیخ شدن، و سگ ها هم شامل این قاعده می شوند. وقتی که او یاد گرفت برای دستشویی کردن به جای درست برود، جایزه دریافت می کند (تقویت مثبت)، او خودش یاد می گیرد که چگونه شما را راضی نگه دارد.

سن اهمیت دارد

توله سگ ها پس از هر وعده غذایی، چرت زدن و بازی کردن نیاز به دستشویی دارند. بسته به سن و نژاد او، او باید دو یا ۴ بار در روز غذا بخورد.

توله سگ شما دارای یک مثانه کوچک است، که اندازه و ظرفیت محدودی برای نگه داشتن ادرار دارد. به طور کلی یک توله سگ دو ماهه هر دو ساعت یک بار نیاز به دستشویی کردن دارد. برای توله سگ سه ماهه، چهار ساعت باید کافی باشد. و بله این به آن معنی است که او در طول شب هم نیاز به دستشویی دارد.

او چه مدتی می تواند دستشوییش را نگه دارد؟

به جای اینکه ظرفیت او را حدس بزنید، با استفاده از این دستورالعمل ها نیازهای او را پیش بینی کنید. به این ترتیب می توانید زمان دستشویی او را برنامه ریزی کنید و به او فرصت دهید تا کار درست را انجام دهد. این می تواند بین نژادها متفاوت باشد، سگ هایی که جثه بزرگ تری دارند، ظرفیت بیشتری دارند. اما به طور کلی انتظار ما چنین است:

 • توله سگ های ۴ ماهه می توانند ۵ ساعت صبر کنند.
 • توله سگ های ۵ ماهه می توانند حدود ۶ ساعت صبر کنند.
 • توله سگ های ۷ ماهه می توانند حدود ۸ ساعت صبر کنند.
حتما بخوانید :
بیماریهای شایع سگ های ولگرد

۸ مرحله آموزش دستشویی کردن سگ ها

 1. یک برنامه درست کنید. بر پایه سن سگ، سطح فعالیت او و وعده های غذایی او.
 2. یک محل را انتخاب کنید. سگ بر اساس بوی آن جا، آنچه که از او انتظار می رود را انجام می دهد. چه شما یک توالت در داخل خانه برای او درست کنید، چه در فضای باز برای او یک مکان را مشخص کنید، او همیشه به همان جا خواهد رفت.
 3. به او قلاده ببندید تا او را پویا تر کنید. می توانید در زمان بازی کردن قلاده او را به عنوان جایزه، در آورید .
 4. برای کارهای مختلف اسم بگذارید. وقتی او چمباته می زند، کلمه ای را به کار ببرید که نشان دهنده این عمل باشد. مطمئن شوید که همه خانواده شما برای انجام دادن هر کاری از یک کلمه مشخص استفاده می کنند تا او گیج نشود. هنگامی که او درست کارها را انجام می دهد او را تشویق کنید و به او پاداش بدهید.
 5. حبس کردن و نظارت بر او. توله سگ ها دوست ندارند در نزدیکی مدفوع خود زندگی کنند، به همین دلیل محبوس کردن آن ها می تواند یک ابزار عالی برای درس دادن سریع به آن ها باشد. یک اتاق کوچک جواب نمی دهد، او می تواند در یک گوشه مدفوع کند و در گوشه دیگر بخوابد. اگر او در جای اشتباه دستشویی کرد او را همان جا حبس کنید. او باید برای مدت کوتاهی با اشتباه خود زندگی کند. به این ترتیب دفعه بعدی احتمالش کمتر است که این اشتباه را انجام دهد.
 6. مراقب علائم باشید. توله سگ ها قبل از مدفوع کردن زمین را بو می کشند و به طور دایره ای راه می روند. اگر او این کار را در داخل خانه انجام داد، او را بلند کنید، به این ترتیب این کار را متوقف می کند. او را به منطقه ای که برای توالت تعیین کرده اید ببرید. وقتی که او در مکان صحیح دستشویی کرد، به او جایزه بدهید و تشویقش کنید.
 7. نشانه ها را پاک کنید. بویی که توله سگ شما را فریب می دهد تا دوباره به آن مکان برگردد و مدفوع کند را از بین ببرید.
 8. روزنامه را رول کنید. هنگامی که در خانه با مدفوع او مواجه شدید، به این معنی است که به نیازهای او توجه نکرده اید. اگر شما واقعا احساس خشم می کنید، به عقب نگاه نکنید. روزنامه را رول کرده و با آن به سر خود بزنید! و سعی کنید دفعه بعد کار خود را درست انجام دهید. صاحبان سگ ها هم درست مانند سگ ها نیاز دارند تا درس های مهمی را یاد بگیرند.
حتما بخوانید :
رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح دارد
مجموع 2 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید