تناسب اندامورزش

آیا باید تحریک عضلانی الکترونیکی EMS را امتحان کرد؟ مدونا و هایدی این کار را انجام داده اند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
آیا باید تحریک عضلانی الکترونیکی EMS را امتحان کرد؟ مدونا و هایدی این کار را انجام داده اندReviewed by اعطاسی on Sep 26Rating: 4.0آیا باید تحریک عضلانی الکترونیکی EMS را امتحان کرد؟ مدونا و هایدی این کار را انجام داده اندکارشناسان می گویند که ترند ورزشی جدید سلیبریتی ها به نام EMS بسیار زودگذر تر از آن است که یک روش مجاز برای ساخت عضله یا کاهش وزن باشد.

کارشناسان می گویند که ترند ورزشی جدید سلیبریتی ها به نام EMS بسیار زودگذر تر از آن است که یک روش مجاز برای ساخت عضله یا کاهش وزن باشد.

تحریک عضلانی الکترونیکی

هنگامی که افراد مشهور ترندهای جدید در مد، تناسب اندام، و غذا را امتحان می کنند، عموم مردم نیز برای استفاده از آنها کنجکاو می شوند.

لباس ها و کفش ها پس از اینکه روی یک فرش قرمز به نمایش درآمدند، به سرعت به فروش می رسند.

جای تعجب نیست که حتی یک تغییر سریع در روند سلامتی پس از اینکه یک یا دو سلیبریتی آن را امتحان کردند، به سرعت در میان مردم، توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

چیزی که جدیدا مد شده است و جلب توجه می کند: تحریک عضلانی الکترونیکی (EMS) است.

ارز دیجیتال

سلیبریتی هایی از جمله هایدی کلوم، الیزابت هارلی و مدونا یک بار از این عمل استفاده کردند که معمولا به عنوان یک راه آسان برای ساخت عضله بدون حتی عرق کردن، به کار می رود.

این تکنیک نیاز به استفاده از یک روپوش پر از الکترود دارد که به یک دستگاه متصل است.

این دستگاه موجی از ایمپالس های الکتریکی را از طریق سیم ها و الکترودها  به عضلات بدن ارسال می کند.

الکترود ها روی بزرگترین گروه های عضلانی قرار می گیرند. ایمپالس ها باعث می شوند که عضلات به شدت منقبض شوند. طرفداران این تکنیک می گویند که این انقباضات مکرر، همان کار تمرینات شدید روی عضلات را انجام می دهند.

دکتر آلن اس. چن، استاد گروه پزشکی توانبخشی و احیا در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک و مدیر فیزیوتراپی بیمارستان ستون فقرات کلمبیا / نیویورک می گوید: “به طور معمول عضلات در پاسخ به تحریک، از انتهای عصب های ما منقبض می شوند و تحریک الکتریکی عضلانی این کار را توسط یک دستگاه و الکترودهایی که بر روی پوست قرار می گیرند، انجام می دهند. ایمپالس هایی که از تحریک EMS می آیند، پتانسیل عملکرد مشابهی مانند آنچه که از اعصاب ما ایجاد می شود را دارند که منجر به انقباض ماهیچه ای می شود.”

حتما بخوانید :
تمرین 5 دقیقه ای برای تقویت عضلات مرکزی بدن

اما آیا امواج الکتریکی می توانند مزایایی مشابه تمرین عضلانی و کار سخت را داشته باشد؟

آنچه علم درباره EMS می گوید

مطالعات خوب کمی درباره خاصیت ماهیچه سازی EMS  انجام شده است.

اکثر گزارش هایی که برای این دستگاه تهیه شده است، بر روی تست های کوچک تکیه دارند، که بسیاری از آنها توسط سازندگان دستگاه های EMS منتشر می شوند.

گزارش های دیگر شواهد حکایت شده هستند.

به تازگی، محققان در مجله پزشکی بریتانیا درباره استفاده منظم از  EMSهشدار دادند.

آنها از سازمان های دولتی چندین کشور خواستند تا برای استفاده از این وسایل قوانینی را تنظیم کنند.

از سوی دیگر، اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، نیاز به این دارد که دستگاههای EMS با شرایط پیشگیرانه در بازار مواجه شوند.

در این میان، مطالبات دولت این است که محصولات EMS فقط برای استفاده در فیزیوتراپی و توانبخشی در نظر گرفته شوند.

در ایالات متحده، هر شرکتی که مایل به فروش دستگاه برای استفاده شخصی است، باید به FDA نشان دهد که این دستگاه می تواند به طور ایمن و موثر در آن محیط مورد استفاده قرار گیرد.

FDA در بیانیه ای، اظهار داشت که در حالی که دستگاه های EMS ممکن است به طور موقت قادر به افزایش قدرت یا سفتی عضلات باشند، اما “در این زمان توانایی دستگاه EMS برای کاهش وزن، کاهش حجم، و یا برای سفت کردن عضلات شکم روشن نشده است”.

رابرت هربست، قهرمان وزنه برداری و مربی شخصی که به آزمایش داروهای ورزشکاران المپیک در بازی های سال ۲۰۱۶ در ريو نظارت داشت، گفت که EMS دارای مزایای مثبت است، اما نه برای تقویت قدرت.

حتما بخوانید :
یوگا ; آیا یوگا می تواند به عنوان یک تمرین کاردیو عمل کند؟

هربست می گوید: “منافع عمومی و نظر شخصی من این است که EMS ممکن است به بهبودی کمک کند، اما به ساختن عضلات یا قدرت کمک نمی کند.” “درمانگران فیزیوتراپی از تحریک الکتریکی استفاده می کنند تا جریان خون را در عضلات افزایش دهند. این کار با ارسال مواد مغذی به ماهیچه ها و از بین بردن مواد زائد باعث تسکین دادن می شود. “

هربست افزود: “تنها راه رشد اندازه عضله و یا بهبود قدرت این است که آن را تحت بار قرار دهید، یعنی آن را با منقبض کردن و حرکت دادن یک وزنه و یا فشار بر علیه نیروی متناظر با ایزومتریک، تحت فشار قرار دهید. بار باعث ایجاد میکرو پارگی ها در عضلات می شود که بدن نه تنها آنها را درمان می کند، بلکه باعث می شود که عضله بزرگتر از قبل شده و برای بارهایی که در آینده تحت آنها قرار می گیرد، آماده شود. تحریک الکتریکی این اثر را ندارد. “

در واقع هربست می گوید، شما نیاز به شوک های ناخوشایند و دردناک دارید تا  عضلاتتان سخت منقبض شوند تا آن نوع پارگی مورد نیاز در عضلات به وجود بیاید و عضلات شما را بسازند.

مت لیکینز، فیزیوتراپسیت، می گوید که او در برنامه های فیزیوتراپی خود در میشیگان از انقباض عضلانی ناخواسته، مانند آنچه که EMS انجام می دهد، استفاده می کند.

لیکینز می گوید: “ما از تحریک الکتریکی برای تسهیل انقباض یا تقویت در افرادی که پس از آسیب یا جراحی دچار بازداری شده اند، استفاده می کنیم، اما هنگامی که عملکرد طبیعی به دست آمد، استفاده از تحریک ها را متوقف می کنیم.”

با این حال لیکینز احتمالا این نوع آموزش عضلانی را به هیچ وجه برای هر دلیلی توصیه نمی کند.

حتما بخوانید :
4 کاری که می توانید صبح ها برای تسکین اضطراب انجام دهید

او می گوید: “استفاده از تحریک الکتریکی برای تقویت عضلات نرمال و سالم، یک دروغ است.”

اگر بخواهید EMS را امتحان کنید، باید چه چیزی بدانید

به رغم فقدان شواهد قوی در این زمینه، EMS در اروپا، استرالیا و ایالات متحده محبوبیت زیادی به دست آورده است.

وعده کاهش تمرینات طولانی مدت در تنها چند جلسه تحریک الکترونیکی برای افرادی که به دنبال یک راه سریع برای دور زدن ورزش هستند، خیلی جالب به نظر می رسد.

اما اگر این انقدر خوب به نظر می رسد که باورش سخت است، ممکن است واقعا حقیقت نداشته باشد!

با این حال، ممکن است شما باز هم به امتحان کردن آن علاقمند باشید.

خبر خوب این است که EMS نسبتا امن است.

“به طور کلی، به نظر می رسد EMS یک روش صحیح است و در ایالات متحده این دستگاه ها توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده تنظیم شده اند. این که آیا این دستگاه ها موثر هستند یا خیر، تا حدودی بحث انگیز است.”

هربست توصیه می کند که EMS را با یک متخصص حرفه ای مورد آزمایش قرار دهید. این کارشناسان برای استفاده از این دستگاه ها آموزش دیده اند و خطر ابتلا به عوارض جانبی یا عوارض آنها که شامل التهاب پوست از الکترودها و در موارد نادر سردرد می باشد، به حداقل رسیده است.

افراد دارای دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب و مبتلا به آریتمی قلبی نباید از EMS استفاده کنند.

البته، اگر شما بخواهید نتایج تضمین شده را مشاهده کنید، بهتر است کاملا از ایمپالس های الکتریکی صرف نظر کنید و تمرین با هالتر یا هردوی این روش ها را انتخاب کنید.

” سخت کار کنید، ورزش کنید، و درست بخورید. انقباض مکرر و استقامت عضلات، مانند بلند کردن وزنه یا تمرینات وزن بدنی، روش های آزمایش شده و واقعی برای ساخت عضلات هستند.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید