زیبایی و سلامتسلامت پوست

آیا ضد آفتاب برای شما مضر است ؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
آیا ضد آفتاب برای شما مضر است ؟Reviewed by اعطاسی on Jun 26Rating: 4.5آیا ضد آفتاب برای شما مضر است ؟از اجزا تا کارایی آنها، بحث راجع به ضدآفتاب به عنوان یک موضوع بزرگ برای قضاوت بسیاری از مشتریانی که نگران سلامتی‌شان هستند ادامه دارد. گرینویچ میگوید

از اجزا تا کارایی آنها

بحث راجع به ضدآفتاب به عنوان یک موضوع بزرگ برای قضاوت بسیاری از مشتریانی که نگران سلامتی‌شان هستند ادامه دارد. گرینویچ میگوید «ضدآفتاب هنوز هم موثر و امن است» کیم نیکولاس متخصص پوست: «زمانی آنها سمی هستند که منقضی شده باشند »

شایعه ۱٫ ضد آفتاب سمی است

درست است که کمک میکند پوست شما در برابر آفتاب حفظ شود، ولی در چند سال اخیر، ضدآفتاب در مقابل دلایل منفی قرار گرفته است.  به ویژه، مواد تحت تاثیر حرارت باعث مشکلات سلامتی و افزایش خطر سرطان میشود. در حالیکه تکنولوژی نانو (استفاده شده در ضدآفتاب ها برای جلوگیری مواد فعال از ایجاد لک روی پوست) درباره ی سلامتی است مورد پرسش قرار گرفته. اکثر متخصصان پوست بر این موضوع توافق دارند که هیچ ‌یک از این مواد تشکیل دهنده کاملا مفید نیستند عقیده دارند و در راستای آکادمی تخصصی پوست آمریکا(AAD)  هستند. قبول یک موضوع رسمی که «هیچ مقاله منتشر شده ای نشان نمی دهد که ضدآفتاب برای سلامت انسان مضر و خطرناک است. پیشگیری سرطان پوست و آفتاب سوختگی مهم تر از ادعای ثابت نشده مضر بودن مواد داخل ضدآفتاب برای سلامت انسان است.

شایعه ۲٫ ضدآفتاب های ارگانیک بهتر هستند.

شیمیدان محصولات آرایشی در سینسیناتی می گوید تفکیک کردن ضدآفتاب ها به -طبیعی- یا -شیمیایی- دسته بندی مناسبی برای موادی که پاتوژ SPF تولید میکنند، نیست. ارگانیک دسته بندی بهتر است. که البته منظور همه ی انواع خوراکی‌ها ی ارگانیک و طبیعی نیست، یا حتی منظور از شیمیایی نیست. منظور مولکول‌های حاوی کربن است. همچنین اضافه میکند به عقیده‌اش در حال حاظر تنها یک جذب کننده اشعه فرابنفش نوع اول UVA ارگانیک در ایالات متحده ثابت شده است. که به صورت پایدار نیست پس اگر یک ضدآفتاب ارگانیک دیدید، احتمالا به سایر مواد اضافه شده تا فرمول ساخته شود. همچنین بسیاری از افراد نمی دانند در ضد آفتاب از مواد غیر ارگانیک استفاده می شود مثل اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم شیمیایی و مصنوعی هستند در سیاست درمان و تغذیه جزو الزامات است. همچنین AAD نمی‌خواهد ضدآفتاب را به این روش دسته بندی کند. در عوض ترکیبات آن را از طریق شیمیایی میشکنند که با اشعه‌های خورشید از پوست محافظت میکند به خصوص شامل اکسی‌بنزون و آووبنزون است. در مقابل ترکیبات فیزیکی، که با منحرف کردن اشعه‌های خورشید از پوست محافظت میکنند شامل مواد فعالی چون تیتانیوم دی‌اکسید و/یا روی‌اکسید هستند. همچنین افرار در اینباره که هیچکدام بهتر از آن یکی نیست دچار اضطراب شده اند. اما مهم ترین فاکتوری که باید در نظر گرفت این است که مطمئن باشیم دامنه‌ی گسترده‌ی ضدآفتاب در برابر هر دو اشعه فرابنفش UVA و UVB محافظ باشد.

حتما بخوانید :
پنج ماده غذایی که متابولیسم بدن را افزایش می دهند

شایعه ۳٫ متخصصان ضدآفتاب با ترکیبات فیزیکی را بیشتر از شیمیایی توصیه میکنند.

هالی ای‌. تاگارد، رئیس بنیاد سوپرگوپ میگوید شرکتش هر دو نوع ضدآفتاب را پیشنهاد میکند چرا که برای یک چیز ثابت برای همه موقعیت‌هایی که برای پوست شما اتفاق می‌افتد وجود ندارد. دکتر نیکولاس میگوید هیچکدام را برای پیشنهاد به بیمار ارجح نمیدانم. زمانی به درستی استفاده شود [حداقل به اندازه یک لیوان کوچک برای همه‌ی بدنتان باید مصرف کنید] یکی موثرتر از دیگری نیست. تا زمانی که هر روز SPF روی پوست باشد، من هیچکدام را برای مراجعانم ارجح نمیدانم! اخطار AAD که برای ضدآفتاب‌های شیمیایی داد، اگر پوستتان حساس است، ضدآفتاب‌های حاوی مواد غیر شیمیایی از تحریک پوست شما جلوگیری میکند.

۴. مواد شیمیایی داخل ضدآفتاب‌ها در هورمون‌ها تاثیر میگذارند.

این مواد تشکیل دهنده ی ضدآفتاب واقعا ترسناک است اما هرچند یکی از آن متخصص‌ها بگوید این موضوع صحت ندارد. خیلی خیلی مواد تشکیل دهنده برای ضدآفتاب وجود دارد. به گفته‌ی متخصص پوست نیویورک، ربکا بکس، بعضی افراد میگویند بر هورمون بدن تاثیر میگذارد [تفکر بر این است که مواد داخل ضدآفتاب میتواند در هورمون‌ها خلل ایجاد کند] اما هیچ مدرک محکمه پسندی وجود ندارد. هرچند من ضدآفتاب حاوی روی را پیشنهاد میدهم ممکن است آنها متمایل به سفید و خامه ای باشند که خیلی از افراد نمی پسندند. اما روی به عنوان ماده تشکیل دهنده سالم تر است. و خیلی خوب عمل میکنند. دکتر بکس تاکید کرد که هرنوع ضدآفتابی که مصرف میکنید زیاد بکار ببرید و هر دو ساعت دوباره استفاده کنید، شنا میکنید یا تعرق تان زیاد است هر یک ساعت. پاها و پشت گردن و گوش فراموش نشود.

خرید کاندوم gifbanner - آیا ضد آفتاب برای شما مضر است ؟

شایعه ۵. حتی اگر ضدآفتاب‌های شیمیایی در حفاظت از پوست در برابر اشعه خورشید موثر باشند، کار دیگری نمیکنند.

حتما بخوانید :
10 نکته ای که هیچکس تا به حال درباره اصلاح موهای پا به شما نگفته است

دکتر نیکولاس میگوید در واقع در فرمول شیمیایی کمی مواد مفید دیگر اضافه شده است. برای پایه آرایش، کمترین محصولات برای پوست نیاز است چرا که هیچ خطری در فواصل مولکول‌های ضدآفتاب بعد استفاده وجود ندارد. بعلاوه ضدآفتاب‌های شیمیایی معمولا با مواد دیگری ترکیب شده اند. مانند پپتیدها (آمینواسید های پیشگیری چروک پوست) و آنزیم ها (ترمیم چروک پوست) که برای منافع پوست به ضدآفتاب‌ها اضافه شده اند. درحالی که از پوست هم محافظت میکند. اما این وجه از تاثیر آن خیلی هم عالی نیست که لازم است به این نکته مهم اشاره کرد: بعضی افراد حساسیت خاصی نسبت به مواد معمول بکار برده شده در ضدآفتاب‌های شیمیایی دارند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید