زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟Reviewed by فتح الهی on Sep 27Rating: 4.5آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟ بعضی از افراد از قد خود ناراضی هستند و دوست دارند بلند تر باشند. متاسفانه برای اکثر بزرگسالان، چیز زیادی وجود ندارد که قد آنها را افزایش دهد. پس از 18 سالگی، بیشتر ترفندها برای افزایش قد، حتی با تغذیه خوب و ورزش، کار نخواهند کرد.

آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟ بعضی از افراد از قد خود ناراضی هستند و دوست دارند بلند تر باشند. متاسفانه برای اکثر بزرگسالان، چیز زیادی وجود ندارد که قد آنها را افزایش دهد.
پس از ۱۸ سالگی، بیشتر ترفندها برای افزایش قد، حتی با تغذیه خوب و ورزش، کار نخواهند کرد.با این حال، راه هایی برای قد بلندتر به نظر رسیدن و جلوگیری از کوتاه شدن قد با افزایش سن، وجود دارد.

مطالب این مقاله:

 چه چیزی قد فرد را تعیین می کند؟ راه هایی برای افزایش قد به عنوان یک بزرگسال راه های جلوگیری از کوتاه شدن قد خط آخر: آیا می توان قد را افزایش داد؟
چه چیزی قد فرد را تعیین می کند؟اندازه قد توسط تعدادی از عوامل تعیین می شود، از جمله:
– ژنتیک- جنسیت- مشکلات خاص پزشکی- تغذیه- ورزش
ژنتیک بیشترین نقش را در تعیین قد یک فرد دارد. مطالعات بر روی دوقلوها نشان می دهد که بزرگترین عامل تعیین نوع بدن یک فرد، وراثت است.
اگر پدر و مادر یک فرد، قد بلند باشند، بیشتر احتمال دارد که او نیز قد بلند باشد. اگر والدین شخص کوتاه باشند، احتمال دارد که فرد نیز کوتاه باشد.
جنسیت یکی دیگر از عوامل بیولوژیکی است که نقش تعیین کننده ای در کل قد فرد ایفا می کند. زنان به صورت بالقوه نسبت به مردان، قد کوتاه تری دارند.
بعضی از شرایط پزشکی نیز می تواند نقش مهمی در تعیین قد فرد داشته باشد. شرایط زیر می تواند طرز رشد فرد را در دوران کودکی تغییر دهد:
– gigantism- dwarfism- آرتریت- بیماری سلیاک درمان نشده- سرطان- هر شرایطی که نیاز به استفاده طولانی مدت از استروئید دارد- سندرم داون- سندرم ترنر-  سندرم مارفان
تغذیه نیز بر پتانسیل فرد برای قد تاثیر می گذارد. دریافت غذای خوب که حاوی منابع غذایی ویتامین و مواد معدنی  باشد، به افزایش قد کمک می کند. برعکس، افرادی که غذای کافی دریافت نمی کنند ممکن است رشد نکند.
مطالعات نشان داده است که با افزایش میزان تغذیه در طول زمان، مردم قد بلندتر شده اند. بنابراین، بچه هایی که رژیم غذایی  حاوی کلسیم، پروتئین و سایر مواد مغذی دارند، قادر به افزایش توان بالقوه خود برای رشد خواهند بود.
فعالیت فیزیکی همچنین نقش مهمی در رشد و قد کودکان دارد، زیرا فعالیت باعث آزاد شدن هورمون رشد می شود. هنگامی که این هورمون آزاد می شود، یک کودک با صفحات رشد باز در استخوان هایش می تواند رشد بیشتری داشته باشد.
با این حال، هنگامی که صفحات رشد در استخوان ها بسته می شوند، قد فرد عموما بلند نخواهد شد. اکثر خانم ها بین سن ۱۴ تا ۱۵ سالگی به بلوغ کامل قدی خود می رسند. بیشتر مردان تا ۱۶ سالگی به قد کامل خود می رسند. این خیلی غیر معمول است که قد یک فرد پس از سن ۱۹ سالگی، رشد کند.
راه هایی برای افزایش قد در بزرگسالانبا اینکه پس از بسته شدن صفحات رشد در استخوان ها هیچ چیزی برای افزایش قد فرد وجود ندارد ، راه هایی وجود دارد تا فرد قد بلند تر به نظر برسد.

حتما بخوانید :
موسیقی درمانی چگونه می تواند به بیماران آلزایمری کمک کند

این موارد عبارتند از:

تمرین برای داشتن وضعیت خوب بدنی وضعیت بد می تواند منجر به کمر درد شود
ایستادن و نشستن با وضعيت خوب، نه تنها باعث مي شود افراد بلندتر به نظر برسند، بلكه به جلوگيري از سردرد و کمر درد كه اغلب همراه با قوز کردن است، كمك مي كند.
برای ایستادن با وضعیت خوب، فرد باید این نکات را دنبال کند:
– شانه ها را عقب نگه دارید- شکم را به سمت ستون فقرات بکشید، و عضلات شکم را کمی درگیر کنید- ارتفاع سر را حفظ کنید و آن را در راستای بدن نگه دارید- پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید- جلوگیری از قفل شدن زانوها- وزن خود را در درجه اول بر روی سینه پا قرار دهید- بگذارید دست ها به طور طبیعی در طرفین آویزان شوند
برای تمرین خوب نشستن، فرد باید موارد زیر را انجام دهد:
– در حالی که نشسته اید کف پای خود روی زمین قرار دهید- ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که ران ها با کف زمین موازی باشند و پاها به زمین متصل شوند- از روی هم انداختن پاها اجتناب کنید- با استفاده از یک بالش کوچک یا حوله، کمر خود را ساپورت کنید- بگذارید شانه ها راحت باشند
حفظ وضعیت مناسب کمک می کند تا فضای مناسب بین مهره ها حفظ شده و باعث می شود فرد قد بلند تر به نظر برسد.
تقویت عضلات میان تنه تمرین پلانک می تواند به تقویت عضلات میان تنه کمک کند.
تمرین روی عضلات میان تنه می تواند به فرد کمک کند که وضعیت خوبی داشته باشد و بلندتر به نظر برسد. عضلات میان تنه، عضلات شکم و در امتداد ستون فقرات هستند.
این ماهیچه ها از ستون فقرات پشتیبانی می کنند. هنگامی که این عضلات بیش از حد ضعیف باشند، ستون فقرات به درستی پشتیبانی نمی شود و ممکن است فشرده شود. همچنین می تواند منجر به قوز شود.
برای به دست آوردن عضلات میان تنه قوی تر، فرد می تواند تمرینات زیر را امتحان کند:
• پلانک: روی آرنج خود قرار بگیرید و بدن را بلند کنید به طوری که عضلات شکمی در گیر نگه داشته شوند.• سوپرمن: روی شکم بخوابید، دست ها و پاها را باز کنید، و سرتان را از زمین بلند کنید و در این وضعیت بمانید.• کرانچ شکم: به پشت بخوابید و زانوها و پاها را روي زمين بگذارید و سر و شانه ها را با استفاده از عضلات میان تنه بالا ببريد.
راه های جلوگیری از کوتاه شدن قد
با اینکه بزرگسالان نمی توانند برای افزایش قدشان کار زیادی انجام دهند، اما می توانند اقدامات لازم را برای جلوگیری از کاهش قد انجام دهند.
پس از رسیدن به سن ۴۰ سالگی، قد افراد ممکن است به علت پوکی استخوان، فشرده شدن ستون فقرات و دلایل دیگر، نیم اینچ در هر ده سال کوتاه تر شود. این در طول زمان می تواند بسیار قابل توجه باشد.
برای مقابله با کاهش قد، افراد می توانند موارد زیر را انجام دهند:
– حفظ تغذیه مناسب، از جمله دریافت مقدار زیادی کلسیم- تمرینات تحمل وزن را به طور مرتب برای مبارزه با از دست دادن عضلات انجام دهید- بدن خود را هیدراته نگه دارید- اجتناب از سیگار کشیدن- خوب استراحت کنید
خط آخر: آیا می توان قد را افزایش داد؟نه، یک فرد بالغ نمیتواند پس از بسته شدن صفحات رشد در استخوان ها، قد خود را افزایش دهد. با این حال، راه های بسیاری وجود دارد که یک فرد می تواند وضعیت خود را برای بلند تر به نظر رسیدن، بهبود بخشد.
همچنین، فرد می تواند اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از کوتاه شدن در طول زمان، انجام دهد.

حتما بخوانید :
رفع چین و چروک ؛ ۵ روش طبیعی برای کم کردن چین و چروک ها

 

خرید کاندوم gifbanner - آیا می توان در سنین بالاتر قد را افزایش داد؟
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید