حیوانات خانگیگربه

آیا شما این ۵ اشتباه را در آموزش گربه خود انجام می دهید؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
آیا شما این 5 اشتباه را در آموزش گربه خود انجام می دهید؟Reviewed by اعطاسی on Oct 9Rating: 4.0آیا شما این 5 اشتباه را در آموزش گربه خود انجام می دهید؟به جای واکنش نشان دادن به رفتارهای گربه خود، مانند خراشیدن مبلمان، رفتار نادرست را نادیده بگیرید یا تغییر جهت دهید و رفتارهای خوب او را تحسین کنید.

به جای واکنش نشان دادن به رفتارهای گربه خود، مانند خراشیدن مبلمان، رفتار نادرست را نادیده بگیرید یا تغییر جهت دهید و رفتارهای خوب او را تحسین کنید.

آموزش یک گربه ممکن است غیرممکن به نظر برسد، اما اینطور نیست – گربه ها باهوش هستند و شما اغلب می توانید با روشی مناسب استعداد آنها را به روش های سازنده هدایت کنید.

آموزش گربه اغلب سخت تر از آنچه که هست به نظر می رسد، به خصوص اگر اشتباهات کوچک مانع موفقیت شما شود. من به عنوان یک مربی، می بینم که صاحبان گربه ها یک اشتباه آموزشی مشابه را بارها و بارها تکرار می کنند. بیایید در مورد چگونگی اجتناب از این پنج اشتباه رایج صحبت کنیم و آموزش گربه خود را به مسیر اصلی بازگردانیم.

۵ اشتباه که باید از آنها اجتناب کنید

  1. تخمین بیش از حد درباره زمان لازم برای آموزش.

بسیاری از صاحبان گربه فکر می کنند که آموزش یک گربه نیاز به زمان زیادی برای تلاش دارد. واقعیت این است که گربه ها در جلسات کوتاه آموزشی ، معمولا یک تا پنج دقیقه، در روز پیشرفت می کنند. همچنین نیازی به برنامه ریزی زمان خاصی برای آموزش گربه شما وجود ندارد. در عوض، از زمان های اضافی که در طول روز دارید استفاده کنید – برای مثال، هنگامی که منتظر دم کشیدن چای هستید، یا منتظرید بچه ها مسواک بزنند. در نهایت، زمانی که آموزش در تعاملات روزمره مانند زمان غذا خوردن انجام شود، معمولا موفقیت آمیز است.

حتما بخوانید :
چرا سگ ها چمن می خورند ؟ دلایل علمی چمن خوردن سگ ها

  1. نادیده گرفتن رفتار خوب و توجه به رفتار بد.

وقتی گربه شما چیزی را که میخواهید انجام دهد – برای مثال استفاده از تیر مخصوص خراش یا اسکرچ پست، که از جنس مواد مقاوم به خراش ساخته شده است – شما احتمالا به او پاداش می دهید. اما به محض اینکه او پنجه های خود را به مبل بکشد، واکنش نشان می دهید، به احتمال زیاد سرش داد می زنید و او را از مبل دور می کنید یا به طریق دیگری با او برخورد می کنید. این به گربه شما آموزش می دهد که خراش دادن مبل توجه شما را به او جلب می کند، بنابراین بار دیگر نیز این کار را انجام می دهد. با برعکس کردن واکنشتان، کمک کنید تا از رفتار ناخواسته جلوگیری کنید: به آنچه که گربه تان درست انجام می دهد پاداش دهید و وقتی کار اشتباهی انجام می دهد او را نادیده بگیرید و یا به سمت رفتار درست هدایت کنید. هنگامی که از وسیله خراشش استفاده می کند، به او جایزه دهید و او را نوازش کنید. وقتی او به صندلی پنجه می کشد، او را به سمت دیگری هدایت کنید و وقتی وسیله درست را خراشید، به او جایزه دهید.

خرید کاندوم gifbanner - آیا شما این 5 اشتباه را در آموزش گربه خود انجام می دهید؟

  1. تلاش برای از بین بردن رفتار غریزی.

بسیاری از رفتارها هستند که انسان آنها را نامطلوب می داند، مثل چنگ زدن، گاز گرفتن، پریدن یا بالا رفتن، که برای یک گربه طبیعی هستند. تلاش برای از بین بردن این رفتارها میتواند برای گربه شما بسیار استرس زا باشد – و تقریبا هرگز موفق نخواهد شد. یک رویکرد بهتر این است که این رفتارها را به فضاهایی در خانه هدایت کنید که در آنجا قابل قبول هستند. قفس گربه، جایگاه مخصوص و درختان برای بچه گربه هایی که مایل به کشف مکان های بلند هستند، مفیدند، در حالی که یک جعبه یا سبد لباس می تواند محل خوبی برای استراحت گربه شما باشد. گربه خود را تشویق کنید تا این گزینه ها را با استفاده از خوراکی های تشویقی، اسباب بازی ها و نوازش، آشكار سازد. هنگامی که او تنها در مناطق مشخص شده به دنبال غرایز خود رفت، به او پاداش دهید.

حتما بخوانید :
رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح دارد

  1. انتظار دارید که گربه شما بدون آموزش، به حرف شما گوش کند.

گربه تان، شما را نادیده نمی گیرد – او به طور غریزی نمی داند که شما از او می خواهید چه کاری انجام دهد یا چرا این کار ارزش انجام دادن دارد. فکر نکنید که چون همیشه کلماتی مانند “بیا پایین”، “بشین” و “صبر کن” را می گویید پس آنها برای گربه شما بامعنی هستند. اگر میخواهید گربه تان از روی میز پایین بیاید، برای آموزش معنی کلمه “بیا پایین” ، باید از تقویت مثبت – نه مجازات – استفاده کنید. شما همچنین باید یک رفتار جایگزین مانند رفتن به جای خواب یا درخت را به او آموزش دهید تا جایگزین کاری شود که از او می خواهید انجام ندهد. صبور باشید: او با تمرین یاد می گیرد که «بیا پایین» به این معنی است که او باید از روی میز پایین بیاید و به محل استراحت خود برود – و انجام این کار باعث می شود که او یک خوراکی تشویقی به دست آورد.

  1. تنظیم اهداف آموزشی غیرواقعی.

هر گربه ای با سرعت مخصوص به خود چیزها را یاد می گیرد: یک گربه ممکن است تنها پس از چند بار تلاش یاد بگیرد که چگونه از جعبه خود بیرون بیاید و داخل آن شود، در حالی که ممکن است برای گربه دیگر چند روز طول بکشد که به بودن در جعبه در اتاق عادت کند. فشار آوردن به گربه برای یادگیری بیش از حد و یا بسیار سریع به معنی از بین بردن تقویت مورد نیاز است، که می تواند منجر به سرخوردگی و سردرگمی شود و احتمالا شما و گربه تان بیخیال آموزش خواهید شد. سختی آموزش را طوری افزایش دهید که گربه شما درگیر بماند، اما احتیاط کنید – کاهش سرعت آموزش باعث ایجاد فرصت های بیشتری برای گربه شما می شود و به ایجاد اعتماد به نفس در او کمک می کند. و در نظر داشته باشید که تمام این گام های کوچک به گام های بزرگ اضافه می شوند و تغییرات بالقوه ای در رفتار گربه شما به وجود می آورند.

حتما بخوانید :
بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کنند

آخرین فکر: اگر همه چیز شکست خورد، از کمک خواستن نترسید.

اگر مشکلات گربه شما با آموزش پایدار، بهتر نشدند یا مشکلات خاصی از قبیل پرخاشگری یا عدم استفاده مداوم از جعبه بستر وجود داشت از دامپزشک خود کمک بگیرید، که ممکن است شما را به یک متخصص دامپزشکی راهنمایی کند. دامپزشک شما می تواند هر گونه مشکل پزشکی که ممکن است مسئول تغییر رفتار و عادت گربه شما باشد را شناسایی کند، در حالی که رفتارگرایان و مربیان دامپزشکی می توانند توصیه های آموزشی فردی را برای مشکلات گربه شما ارائه دهند.

مجموع 1 رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید