زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

استفاده از این محصولات زیبایی رایج ممکن است با سرطان سینه مرتبط باشد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
استفاده از این محصولات زیبایی رایج ممکن است با سرطان سینه مرتبط باشدReviewed by اعطاسی on Jun 26Rating: 4.5استفاده از این محصولات زیبایی رایج ممکن است با سرطان سینه مرتبط باشدمطالعه جدیدی که توسط دانشکده بهداشت عمومی روتگرز انجام شد نشان داد بک رابطه بین استفاده از رنگ مو و وزگیر مو (ریلکسر) و افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه وجود دارد. نتایج نشان می دهد تاثیر این محصولات بر روی شما تا حد زیادی به نژاد شما بستگی دارد.

مطالعه جدیدی که توسط دانشکده بهداشت عمومی روتگرز انجام شد نشان داد بک رابطه بین استفاده از رنگ مو و وزگیر مو (ریلکسر) و افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه وجود دارد. نتایج نشان می دهد تاثیر این محصولات بر روی شما تا حد زیادی به نژاد شما بستگی دارد.

این مطالعه نشان داد خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان آفریقایی – آمریکایی که از رنگ موهای قهوه ای تیره یا مشکی استفاده می کردند، ۵۱ درصد افزایش یافته است. این محصولات همچنین منجر به افزایش ۷۲ درصدی سرطان سینه “گیرنده استروژن مثبت” در زنان آفریقایی – آمریکایی می شود (که ۸۰ درصد از موارد سرطان سینه را شامل می شود). زنان سفید پوست که از وزگیرهای شیمیایی استفاده می کردند نیز ۷۴درصد بیشتر در خطر ابتلا به سرطان سینه قرار داشتند.

آدانا لانوس، اپیدمیولوژیست در موسسه سرطان راتگرز نیوجرسی هشدار داده است که این نتایج نشان می دهد این محصولات باعث ایجاد سرطان می شود.

لانوس می گوید “فقط پی بردن به این نتایج، به این معنا نیست که اگر شما موهایتان را تیره یا هر رنگ دیگری کرده اید، قرار است سرطان سینه بگیرید. اما در عین حال این مطالعه به چیز دیگری اشاره می کند که باید به آن توجه داشته باشیم.”

حتما بخوانید :
تغییر رنگ چشم ها به صورت دائمی با روش های مختلف لیزر و عمل جراحی

این مطالعه بر روی ۴۲۸۵ زن سفید پوست و آفریقایی – آمریکایی درباره استفاده از وزگیرهای شیمیایی و کرم های نرم کننده عمیق حاوی کلسترول انجام شد. با این حال، محققان نپرسیده اند که آن ها از چه مارکی استفاده می کردند، بنابراین برای ما ناشناخته است که چه مواد تشکیل دهنده ای باعث این اثرات می شود.

خرید کاندوم gifbanner - استفاده از این محصولات زیبایی رایج ممکن است با سرطان سینه مرتبط باشد

لانوس می گوید “یک فرضیه این است که ترکیب شیمیایی محصولات مویی که برای سفیدپوستان عرضه می شود و از آن ها استفاده می شود، ممکن است با محصولاتی که برای استفاده نژاد آفریقایی – آمریکایی عرضه می شود متفاوت باشد. تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود کدام ترکیبات و مواد شیمیایی خطرناک هستند و حتی کدام یک از محصولات خاص و مارک ها حاوی این مواد شیمیایی هستند.”

محققان سابقه سلامت خانوادگی، سابقه باروری، مصرف هورون، مصرف دخانیات، مصرف الکل، فعالیت بدنی و مصرف ویتامین را در نظر گرفتند تا اطمینان حاصل شود که این عوامل، بر روی نتایج تاثیر نداشته باشند. با این حال، قبل از اینکه به محصولات مو به طور قطعی برچسب سرطان زایی زده شود، تحقیقات بیشتری لازم است.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید