تعلیم و تربیتکودکان

چگونه استفاده از پوشک برای کودکتان را متوقف کنید

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
چگونه استفاده از پوشک برای کودکتان را متوقف کنیدReviewed by on May 31Rating:

در حالی که آن ها در مراحل اولیه رشد کودک بسیار کارآمد هستند، اما پوشک کردن می تواند در آینده برای پدر و مادر بسیار دردسر ساز باشد. زیرا کودکان به آن عادت می کنند و ترک کردن این عادت برایشان دشوار می شود.

استفاده از دستشویی را به کودک خود آموزش دهید!

پوشک بخشی جدایی ناپذیر از زندگی کودک است، امروزه تقریبا همه پدر و مادرها از آن استفاده می کنند. با این که آن ها در ابتدای تولد کودک بسیار راحت و کارآمد هستند، متوقف کردن استفاده از آن ها در آینده برای پدر و مادر تبدیل به یک مشکل خواهد شد.

به عنوان مادر یک بچه سه ساله، من واقعا با تمام مادرانی که در تلاشند عادت پوشک کردن را برای کودکان از بین ببرند، همدردی می کنم. باید به شما بگویم که این یک کار بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست و اغلب باید صبر و زمان زیادی را صرف این کار کنید.

بهترین سن برای متوقف کردن چیست؟

خرید کاندوم gifbanner - چگونه استفاده از پوشک برای کودکتان را متوقف کنید

اولین سوالی که والدین می پرسند این است “سن مناسب برای جلوگیری از پوشک کردن چیست؟” مطمئنا شما هم مثل من، این سوال را از خیلی ها پرسیده اید و جواب های مختلف و گیج کننده ای دریافت کرده اید. با این که بسیاری معتقدند باید این کار را زود شروع کرد، یعنی درست زمانی که کودک شما توانست بنشیند یا حتی قبل از آن، اما بسته به جامعه ای که کودک در آن رشد می کند، برخی دیگر معتقدند که این نباید تا زمانی که کودک توانایی درک پیدا نکرده و آماده تغییر نشده است، انجام شود.

حتما بخوانید :
چرا شما نباید در برآوردن خواسته های فرزندتان زیاده روی کنید

آیا کودک شما آماده است؟

اگر از من بپرسید، من با گروه دوم موافق هستم زیرا این باعث می شود که از دست جنگیدن با کودک و زحمت آموزش او راحت شوید. خیلی مهم است که کودک شما آماده تغییر باشد. همه کودکان این ویژگی را دارند که اگر آن ها را وادار به کاری که دوست ندارند کنید، مثل یک شورشی کوچک عمل کرده و مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. کلید کار این است که آن را تبدیل به یک مسئله بزرگ نکنید اگر نه نتیجه معکوس خواهد داد و همه چیز را بدتر خواهد کرد.

اکثر کودکان، علائمی از آماده شدن را نشان می دهند و آن را به طور شفاهی یا غیر شفاهی بیان می کنند، و لازم است که شما چنین علائمی را متوجه شده و به آن پاسخ دهید. لازم است که به کودک خود بفهمانید باید برای برطرف کردن نیاز های خود از دستشویی استفاده کند و اینطور نشان دهید که این کار برای بچه هایی است که دیگر بزرگ شده اند. این می تواند در برخی موارد کمک کند اما باید حواستان باشد که بیش از حد از آن استفاده نکنید. من این را از روی تجربه می گویم؛ من این روش را برای دخترم استفاده کردم که پس از استفاده از از دستشویی برای چند روز، دوباره به پوشک روی آورد چون نمی خواست بزرگ شود.

صبر داشته باشید!

همه پدر و مادرها باید درک کنند که این یک فرایند زمان بر است، با بالا و پایین های زیاد که می تواند خسته کننده باشد. اغلب پدر و مادر ها از این موضوع شاکی هستند که کودکشان برای مدت کوتاهی از دستشویی استفاده کرده و دوباره به استفاده از پوشک روی آورده است و آن ها نا امید شده اند. اولین نکته این است که ناامید نشوید و تلاش برای آموزش کودک خود را، ادامه دهید.

حتما بخوانید :
4 راه هوشمندانه برای اینکه به کودک خود یاد دهیم به سیاره ما اهمیت بدهد

در مرحله دوم باید از خود بپرسید که چرا آن ها از این کار پشیمان شده اند، و باید در پاسخ دادن به این سوال صادق باشید. اغلب اوقات پاسخ این است: چون در خانه پوشک وجود داشته است. بسیاری از والدین احساس می کنند که باید چند پوشک در خانه داشته باشند تا در صورت پشیمان شدن بچه، از آن ها استفاده کنند. اما باید بدانید که احتمالا همین موضوع، ریشه دلبستگی فرزند شما است.

من می دانم که این کار دشوار است، اما بهترین راه برای متوقف کردن کودک در استفاده از پوشک این است که تمام پوشک های موجود در خانه را جمع کرده و بیرون ببرید. ممکن است چند روز، برای شما مشکلاتی به وجود بیاید، اما در دراز مدت فرزند شما یاد می گیرد که از پوشک استفاده نکند. همیشه به یاد داشته باشید که با پوشک کردن کودک در شب، یا برای گردش، هرگز او را گیج نکنید.

در نهایت هیچوقت از شلوارهای آموزشی برای کودک خود استفاده نکنید زیرا این کار منجر به سردرگمی بیشتر خواهد شد و استفاده از پوشک را متوقف نخواهد کرد. تنها راه برای ترک پوشک این است که به کودک خود استفاده از دستشویی را به طور مناسب و سازمان یافته آموزش دهید و او را در این راه، تشویق و ستایش کنید. پس در اینجا برای همه شما مادران آرزوی موفقیت می کنم!

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید