ورزشورزش و سلامت

اشتباهاتی اکه اکثر افراد در باشگاه انجام می دهند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
اشتباهاتی اکه اکثر افراد در باشگاه انجام می دهندReviewed by فتح الهی on Sep 24Rating: 4.5اشتباهاتی اکه اکثر افراد در باشگاه انجام می دهند هنگامی که وقت کمی داشته باشیم، آسان است که تمرین را شروع کنیم، اما مهم است که به یاد داشته باشید برای نتیجه گرفتن، لازم نیست دو ساعت در باشگاه باشید. اغلب حتی یک تمرین ده دقیقه ای با شدت می تواند راهی مناسب برای تمرین در شلوغ ترین روزهای ما باشد.

گرم کردن و سرد کردن بدن را انجام نمی دهید

هنگامی که وقت کمی داشته باشیم، آسان است که تمرین را شروع کنیم، اما مهم است که به یاد داشته باشید برای نتیجه گرفتن، لازم نیست دو ساعت در باشگاه باشید. اغلب حتی یک تمرین ده دقیقه ای با شدت می تواند راهی مناسب برای تمرین در شلوغ ترین روزهای ما باشد.

گفته می شود که چه تمرین شما ده دقیقه، ۳۰ دقیقه یا ۶۰ دقیقه طول بکشد، نباید گرم کردن و سرد کردن را فراموش کنید. گرم کردن بدن شما را گرم کرده و عضلاتتان را برای کارهای پیش رو آماده می کند. وقتی تمرینات ما بدون گرم شدن مناسب شروع شود، ممکن است آسیب ببینیم. لازم نیست که گرم کردن طولانی مدت و یا پیچیده باشد، یک تمرین ساده پنج تا ده دقیقه ای که تمام گروه های عضلانی اصلی را گرم می کند، کافی است.

هنگامی که صحبت از سرد کردن است

، فقط باید پنج تا ده دقیقه دیگر صرف کنید و بدن خود را کشش دهید تا خنک شود، و کشش عضلات را برای ۱۰ تا ۳۰ ثانیه انجام دهید.

شما هر دفعه یک کار مشابه را انجام می دهید
اگر از یک مربی ورزش و یا متخصص تناسب اندام با تجربه بخواهید برای شروع ورزش به شما توصیه هایی بدهد، احتمالا به شما می گویند “همه چیز را امتحان کن و آنچه را که بیشتر از همه از آن لذت می بری پیدا کن”. این توصیه ای جامع و صادقانه است، اما بدون استثناء نیست.

هنگامی که شما برای اولین بار به باشگاه می روید، ممکن است ۱۰ دقیقه دویدن یا بلند کردن وزنه ۱۰ کیلویی واقعا برایتان دشوار باشد، اما همانطور که به انجام این تمرین ها ادامه می دهید، آنها راحت تر و ساده تر می شوند، زیرا بدن شما به آن عادت می کند. اگر این زمان یا این وزنه ها را بیشتر نکنید، در بدن خود نتیجه ای را مشاهده نخواهید کرد.

ارز دیجیتال

دستگاه ها یا تجهیزات را پاک نمی کنید
فقط تصور کنید که برای مدت زمان طولانی در حال دویدن روی تردمیل هستید و بدنتان کاملا عرق کرده و خیس شده است. شما بطری آب خود را برمی دارید و چند قطره عرق روی دسته های تردمیل می ریزد، اما شما همچنان در حال دویدن هستید. هنگامی که تمرین شما تمام می شود، چیزهای خود را برمی دارید و از تردمیل پایین می آیید و می روید تا کشش دهید و بدنتان را سرد کنید. پس دستگاهی که استفاده می کنید چه می شود؟

حتما بخوانید :
10 حرکت یوگا که به تقویت عضلات مرکزی بدن کمک می کنند

ممکن است به سادگی و صادقانه فراموش کنیم که ماشین را پاک کنیم، اما به نظر می رسد که بیشتر مردم به طور واضح تصمیم می گیرند ۱۰ ثانیه اضافی را به تمیز کردن دستگاه برای فرد بعدی، اختصاص ندهند. این بخاطر لطف کردن به فرد دیگری که می خواهد با آن دستگاه کار کند نیست، این به بهداشت مربوط می شود. در صورت عدم تمیز کردن دستگاه ها، سالن های ورزشی می توانند زمینه پرورش برای باکتری ها، ویروس ها و قارچ هایی را که برای سلامت انسان ها مضر هستند، فراهم کنند.

دفعه بعد که در باشگاه هستید، همه چیزهایی که استفاده می کنید از دستگاه تناسب اندام گرفته تا وزنه و نیمکت هایی که استفاده می کنید را پاک کنید.

تمرین های قدرتی را انجام نمی دهید
در حال حاضر، دویدن و دوچرخه سواری جزء تمرینات کاردیوی بسیار خوب هستند، اما باید بدانید در حالی که تمرینات کاردیو برای بهبود سلامت قلب و عروق عالی هستند، تمرینات ثابت کاردیو نیز برای بهبود سلامت و تناسب اندام شما مفید می باشند.

این جایی است که تمرینات قدرتی به میان می آید. تمرینات قدرتی دارای فهرستی بلند از مزایای بزرگ بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت است، اما چیزی که که واقعا باعث برتری آن می شود، این است که بر سلامتی و چگالی استخوان تاثیر می گذارد و همچنین توانایی افزایش سوخت و ساز بدن و سوختن کالری بیشتر بعد از تمرینات ما، حتی زمانی که در استراحت هستیم، را افزایش می دهد! ”

افزودن تمرینات قدرتی در ابتدا ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما هیچکس انتظار ندارد که شما همه چیز را بلد باشید. هنگام شروع تمرینات قدرتی می توانید از مربی باشگاه بخواهید تا برای شما برنامه ای از تمرینات مختلف را در نظر بگیرد و به شما آموزش دهد که چگونه از دستگاه ها و تجهیزات باشگاه استفاده کنید.

حتما بخوانید :
چاق بودن اما سالم بودن، یک افسانه بزرگ است

فرم بدی دارید
پیش بینی احتیاطی شما برای تمرینات قدرتی باید فوق العاده بافکر باشد. اگر شما در حال تلاش برای کاهش بیش از حد سریع وزن یا با استفاده از وزنه های بیش از حد سنگین هستید، احتمالا دچار آسیب خواهید شد. هنگام یادگیری یک تمرین جدید، به یک مربی شخصی یا متخصص تناسب اندام مراجعه کنید، فقط به افراد اطراف خود نگاه نکنید و از دیگران تقلید نکنید، شما ممکن است عادات و فرم های بد را یاد بگیرید.

همانطور که قبلا ذکر شد، وقتی که بلند کردن وزنه فعلی برای شما آسان تر می شود، شما برای ادامه مشاهده نتایج، نیاز به افزایش وزنه دارید، اما اگر شما متوجه شدید که کار با وزنه را درست انجام نمی دهید و فرم مناسبی ندارید توصیه می شود وزنه ها را کاهش دهید تا بتوانید بر روی فرم مناسب برای این تمرین دوباره تسلط یابید.

شما به درستی سوخت گیری نمی کنید یا رژیم غذایی ضعیف دارید
این به لحاظ فنی اشتباهی نیست که در داخل باشگاه انجام می دهید، اما اشتباه رایجی است که بسیاری از افراد حاضر در باشگاه انجام می دهند بنابراین قطعا ارزشمند است. همانطور که گفته شد، “شما نمی توانید با یک رژیم غذایی ضعیف، خوب تمرین کنید” و قطعا تمرین کردن به شما اجازه نمیدهد که هر چه می خواهید بخورید.

اگر تازه شروع به تمرین کرده اید یا خود را یک ورزشکار معمولی می دانید، احتمالا لازم نیست در طول تمرین نگران زمان بندی وعده های غذایی خود باشید، اما هنگامی که تمریناتتان شدت می گیرد و یا طولانی تر می شود، لازم است که با یک متخصص تغذیه ملاقات کنید تا مواد مغذی مناسب را به بدن خود برسانید.

این کمک می کند تا مواد غذایی که مصرف می کنید را به عنوان سوخت در نظر بگیرید و حواستان به چیزهایی که می خورید، باشد. به یاد داشته باشید که آنچه شما می خورید تمرینات شما را تقویت می کند، درست همانطور که آنچه که می خورید، می تواند تمریناتتان را خراب کند.

شما هیچ هدفی را درنظر نگرفته اید یا اهداف غیر واقعی دارید
اگر ما هیچ هدفی را برای تناسب اندام خود تعیین نکنیم، چگونه می توانیم بفهمیم که باید چه کار کنیم، یا به چه اندازه ای برسیم ، یا چه زمانی می توانیم موفقیتمان را جشن بگیریم؟

حتما بخوانید :
این 6 حرکت ساده یوگا می تواند به شما کمک کند درد سیاتیک را کاهش دهید

هنگامی که صحبت از انتخاب اهداف تناسب اندام ما است، به شدت توصیه و تشویق می شود تا اهداف هوشمندانه ای را در نظر بگیرید که در آن سایز و اندازه و وزن و زمان رسیدن به آن را تعیین می کنید. هنگامی که ما توانستیم اهدافمان را تعیین کنیم، می توانیم اقدام مناسب برای دستیابی به آنها را مشخص کنیم و بدانیم چه زمانی به آن می رسیم. یک نمونه از یک هدف هوشمندانه میتواند این باشد: ” من طی سه ماه آینده، یک مایل را در ۱۰ دقیقه و ۳۰ ثانیه خواهم دوید.”

شما آب کافی نمی نوشید
در حالی که همه ما می دانیم که باید در طول روز مقدار زیادی آب بنوشیم، این سوال باقی می ماند که آیا ما در حال تمرین به اندازه کافی آب می نوشیم؟

همانطور که تمرین می کنیم، وقتی که عرق می کنیم، آب از دست می دهیم. اگر ما در طول تمرین به درستی آبرسانی نکنیم، این می تواند به کمبود آب منجر شود، به ویژه اگر شما هر گونه تمرین استقامتی انجام می دهید. از دست دادن آب بدن می تواند باعث خستگی بیش از حد عضلات و یا گرفتگی عضلات شود. از جمله نگرانی های دیگر، و علائم کم آبی بدن عبارتند از خستگی، سرگیجه، سردرگمی و تشنگی. برای حصول اطمینان از اینکه شما به خوبی آب می خورید، یک بطری آب را همراه خود ببرید و گاهی اوقات در طول تمرین آب بنوشید.

دلسرد نشوید!
این که شما یک یا چند تا از این اشتباهات را انجام می دهید، نباید شما را دلسرد کند. شما متوجه خواهید شد که بسیاری از این آیتم ها مانند قطعات یک پازل با یکدیگر هماهنگ می شوند. دنیای زندگی سالم و تناسب اندام، آسان نیست و قطعا کوتاه نیست. من به شما قول می دهم همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود داشته باشد تا بتوانید سلامت و شادتر باشید.

از تحقیقات کوچک شروع کنید و تغییرات لازم را اجرا کنید، و هر کاری که می کنید به یاد داشته باشید که با هربار رفتن به باشگاه، پیشرفت می کنید.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. بازتاب: سونیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید