آرایش صورتآرایشی و زیبایی

اشتباهات آرایشی ؛ اشتباهات آرایشی که باعث می شوند سن شما بیشتر به نظر برسد

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
اشتباهات آرایشی ؛ اشتباهات آرایشی که باعث می شوند سن شما بیشتر به نظر برسدReviewed by فتخ الهی on Jul 4Rating: 4.0اشتباهات آرایشی ؛ اشتباهات آرایشی که باعث می شوند سن شما بیشتر به نظر برسدهمه ما می خواهیم زیبا و جوان تر به نظر برسیم، و آرایش می تواند کمک بزرگی برای این کار باشد. به یاد داشته باشید که هرچه سنتان بالاتر می رود سبک آرایش شما نیاز به تکامل و انطباق با تغییرات پوستی شما دارد.

همه ما می خواهیم زیبا و جوان تر به نظر برسیم، و آرایش می تواند کمک بزرگی برای این کار باشد. به یاد داشته باشید که هرچه سنتان بالاتر می رود سبک آرایش شما نیاز به تکامل و انطباق با تغییرات پوستی شما دارد. تکنیک های متداول و امتحان شده شما از سال های دبیرستان، ۱۵ یا ۲۰ سال بعد دیگر به دردتان نخواهد خورد. اگر در آرایش کردن با متدهای قدیمی خود مراقب نباشید، ممکن است خودتان را مسن تر نشان دهید. ما یک لیست از رایج ترین خطاهای آرایشی را که عملا به جای جوان تر کردن شما، سال ها به سنتان اضافه می کند را در این مطلب به شما معرفی می کنیم. به خواندن ادامه دهید تا ببینید که آیا شما هر یک از این اشتباهات پیری را مرتکب می شوید و چه کاری می توانید انجام دهید تا آن ها را اصلاح کنید.
فاندیشن

فاندیشن اساس هر گونه آرایشی را تشکیل می دهد، اما همانطور که سنتان بالا می رود باید بدانید که نیازهای فاندیشن شما تغییر خواهد کرد. هنرمند آرایشگر، ملیسا سیلور، توضیح می دهد: “فاندیشن نزدن بهتر از یک فاندیشن بد است، اما یک فاندیشن خوب بهترین است.” اگر از فاندیشن استفاده نکنید، تن پوست شما ناهموار خواهد بود. اگر فاندیشن شما بیش از حد سنگین باشد، می تواند در خطوط و چروک های ریز صورت شما بنشیند و نقاط ضعف صورت شما را برجسته کند.
از یک فرمول استفاده کنید که به اندازه کافی سنگین باشد تا پوست شما را بدون ساییدگی نرم کند. هرچه سن شما بالاتر می رود پوستتان خشک تر می شود، بنابراین ممکن است استفاده از یک فاندیشن مایع یا کرم، یا حتی یک مرطوب کننده رنگی، به جای یک فاندیشن پودری که می تواند پوست شما را لکه دار کند، برایتان بهتر باشد. در نهایت، حتی اگر از کلاس هشتم همان سایه فاندیشن را استفاده می کنید، فراموش نکنید که به دنبال یک فرمول که با پوست شما مطابقت بیشتری داشته باشد، باشید. ممکن است از نتایج آن شگفت زده شوید!
رژگونه پررنگ

به استثنای اینکه واقعا دبیرستانی باشید، به سیب گونه های خود رژگونه نزنید. شما همچنین باید از سرخ کردن بیش از اندازه و یا انتخاب سایه اشتباه اجتناب کنید. Jan Ping هنرمند آرایشگر لس آنجلسی می گوید: “دوران خاصی وجود داشت؛ زمانی که هرچه بیشتر گونه ها را سرخ می کردند بهتر بود، و شما امروز هم می توانید زنانی که هنوز هم این کار را انجام می دهند، شناسایی کنید.”
از سایه هایی که بیش از حد قهوه ای یا قرمز هستند اجتناب کنید، زیرا هنگام استفاده ، صورت شما را تیره می کنند. در عوض، گونه های خود را نیشگون بگیرید و سعی کنید رژگونه ای پیدا کنید که با سایه های طبیعی مطابقت داشته باشد. به جای پودر، یک فرمول کرمی را انتخاب کنید تا از پوسته شدن جلوگیری شود. مقدار کمی را به مرکز استخوان گونه خود اعمال کنید و به سمت بالا و پایین بکشید. اطمینان حاصل کنید که آن رابه خوبی ترکیب می کنید. این یک بالابرنده فوری برای صورت شماست که به پوست شما یک درخشش جوانی می دهد.
سیاه کردن خط چشم پایینی

حتما بخوانید :
خانم های پر مشغله ؛ 6 ترفند زیبایی برای خانم های پرمشغله

خطوط تیره در قسمت زیر چشم به دلایل بسیاری باعث بالا بردن سن می شوند. این باعث می شود که چشم شما کوچک تر شود، خطوطی را که در اطراف چشم قرار دارد را تشدید می کند و کل چهره شما را خراب می کند. برای جوان نگه داشتن اعضای چهره خود، چشمانتان باید روشن تر و بازتر باشند. شما می توانید این کار را با روش های مختلفی را انجام دهید. اولینش این است که خط چشم پایینی را روشن کنید نه تیره.
“آریل لوئیس، هنرمند آرایشگر در واشنگتن دی سی، توضیح می دهد:” به جای یک مداد چشم سیاه، از یک خط چشم قهوه ای تیره و یک براش زاویه ای استفاده کنید. هرگز از خط چشم مایع یا ژله ای برای قسمت زیر چشم استفاده نکنید. فقط آن را در بالا به کار ببرید.” و او به ما یادآوری می کند که داشتن خط چشم سیاه روی پلک بالا و خط چشم قهوه ای در پایین، هیچ اشکالی ندارد. به آرامی سایه چشم قهوه ای را به سمت گوشه بیرونی پلک پایینی ترکیب کنید. شما حتی می توانید براش را برای کنترل بیشتر، مرطوب کنید.
یکی دیگر از نکات این است که از خط چشم سفید یا برهنه (نود) در خط چشم پایین استفاده کنید. خانم لاو، هنرمند آرایشگر، توضیح می دهد. “این کار چشمان شما را روشن می کند و یک درخشش جوانی ایجاد می کند.” این یک گزینه ایده آل برای داشتن یک ظاهر بدون آرایش است.
کانسیلر زیاد

هنگامی که صحبت از کانسیلر است، استفاده از فقط یک نوع اصلا مناسب نیست. یک کانسلیر که مناسب پوشش دادن لکه ها است احتمالا برای استفاده در زیر چشم بسیار ضعیف است. هنرمند آرایشگر Lavonne اشتباهاتی که مردم معمولا برای زدن کانسیلر انجام می دهند توضیح می دهد : “اگر کانسیلر خیلی ضخیم باشد یا رنگش مناسب نباشد، شما بیشتر از آن که چیزی را پنهان کنید آن را برجسته تر می کنید. پوست زیر چشم، هفت برابر نازک تر از پوست بقیه صورت شما است ، بنابراین یک تاچ سبک تر لازم است.”
از یک فرمول سبک برای زیر چشم استفاده کنید و رنگی را انتخاب کنید که متناسب با تن پوست شما باشد. اگر سیاهی دور چشم دارید، می توانید یک رنگ زرد یا هلویی برای مبارزه با آن به کار ببرید. از سایه های فوق العاده روشن هم استفاده نکنید، زیرا باعث می شود خاکستری به نظر برسید. کانسیلر را فقط به گوشه داخلی ناحیه زیر چشم خود بزنید و به آرامی ترکیب کنید و به سمت بالا و پایین پخش کنید.
ابروها

ارز دیجیتال

واقعیت این است: هرچه سن ما بالاتر می رود ابروهای ما نازک تر می شود، که این روند می تواند در طول سال ها بیش از پیش شتاب پیدا کند. پاملا جاشونک از استودیوی ابروهای زیبا توضیح می دهد: “همانطور که سن ما بالا می رود، ابروهای ما به طور طبیعی هم از نظر ضخامت و هم انتهای ابروها نازک تر می شود. همچنین ابروها به عنوان بخشی از روند طبیعی پیری می ریزند، به طوری که آن ها دیگر مثل سال های جوانی ما، روی استخوان ابرو نمی نشینند. بنابراین برای داشتن یک ظاهر جوان تر، باید آن ها را پرتر و قوس دار کنید. شما می توانید با پر کردن با استفاده از یک پودر ابرو شروع کنید. Jeschonek توضیح می دهد: “پودر می تواند قسمت های خالی ابرو را پر کند و یادگیری استفاده از آن سریع و آسان است.”
شما همچنین باید کاری کنید که ابروها فوق العاده تیز و محکم به نظر برسند، که پودر به این کار نیز کمک خواهد کرد. آریل لوئیس، هنرمند آرایشگر توضیح می دهد: “همان طور که شما مسن تر می شوید، باید از محصولات کرمی براق دور بمانید. آنها یک خط خشن را ایجاد می کنند. با استفاده از پودری با رنگ مناسب، کمی بیرون از خط ابروهایتان را بکشید تا کمی به عرض آن اضافه کنید.
و برای اینکه کمی ابروهایتان را بالا ببرید، کمی بالاتر از کمان ابروی خود را پودر بزنید و نه زیر آن را. Jeschonek توضیح می دهد: “درست همانطور که ما می توانیم با کشیدن ابروها در بیرون ریشه ابرو، ضخامت آن را بیفزاییم، می توانیم با استفاده از پودر در بالای خط ابرو، کمان ابرو را بالا ببریم. این کار نیاز به کمی تمرین دارد، اما جادو می کند.” بنابراین از خارج شدن از خط طبیعی ابروهای خود نترسید ، فقط آن را سبک و طبیعی نگه دارید. با استفاده از تکنیک و سایه درست، می توانید در چند ثانیه کاری کنید که ابروهایتان جوان تر به نظر برسد.
سایه چشم متالیک

حتما بخوانید :
درحال حاضر رنگ موی هالوگرافیک مسحور کننده ترین مدل مو است

شما ممکن است آن را تحسین کنید، اما اگر پلک های شما مثل قبل جوان نیستند، سایه چشم متالیک واقعا می تواند شما را پیرتر نشان دهد، و متاسفانه، این فقط یک بخش طبیعی از پیری است. این سایه های خیره کننده جادویی می توانند توجه بیشتری را به چین و چروک و خطوطی که در این منطقه هستند جلب کنند. “خانم لاو هنرمند آرایشگر توضیح می دهد:” سایه های متالیک، و پرزرق و برق می توانند در خطوط ریز پشت پلک قرار گیرند و در اطراف چشم جمع شوند. “بهترین شرط برای ایجاد یک ظاهر بی عیب و نقص این است که به عنوان آخرین سایه از سایه های مات یا ساتنی استفاده کنید.”
با این حال، آریل لوئیس توضیح می دهد که اگر واقعا می خواهید سایه متالیک استفاده کنید، آن را در مرکز پلک خود نگه دارید. “کشیدن آن ها در گوشه پلک های شما، توجه بیشتری را به خطوط ریزی که در آن ناحیه است، جلب می کند.”
ساسی پلاوشیچ، بنیانگذار زیبایی ایلیا می گوید “یکی دیگر از راه هایی که می توانید بدون افزودن سن، سایه براق بزنید، استفاده از سایه مرواریدی سبک است. یکی از آن هایی را انتخاب کنید که سبک است نه خیلی زرق و برق دار. از سایه مرواریدی به عنوان پایه استفاده کنید و روی آن را با استفاده از یک سایه غیر براق، برای خنثی کردن آن، بپوشانید.”
رژ لبی که خیلی تیره است

هرچه سن ما بیشتر می شود لب های ما نازک تر می شوند. شما باید از استفاده از رنگ های تیره برای لب هایتان اجتناب کنید، که باعث می شود لب هایتان کوچک تر شوند. مگر اینکه بخواهید با کشیدن دیوانه وار خط لب در بیرون از لب هایتان، آن را بزرگ کنید . ژان پینگ طرح خود را برای داشتن بهترین لب ها، بیان می کند: “من دوست دارم با خط لب شروع کنم و از یک سایه خنثی خوب استفاده کنم که فقط کمی از رنگ طبیعی لب من تیره تر است . من خط لب هایم را مشخص می کنم و سپس بقیه را با رنگ براق پر می کنم. بسیاری از خانم ها واقعا بر این باورند که باید همیشه از رژلب های پررنگ استفاده کنند، اما من فکر می کنم که رژلب براق ظاهر ملایم تر و جوان تری به شما می دهد.”
ثابت کردن آرایش با پودر

حتما بخوانید :
آرایش صورت ؛ نحوه صحیح زدن رژ لب

همیشه توصیه شده است که بر روی هر کرمی از پودر استفاده کنید تا ماندگاری آن طولانی تر شود. اما زمانی که سن شما بالا رفته است، پوست شما روغن کمتری تولید می کند. آریل لوئیس، هنرمند آرایشگر، توضیح می دهد: “برای پوست های خشک تر، پودر تمایل دارد که بین خطوط صورت بنشیند. به جای آن سعی کنید از اسپری تثبیت کننده استفاده کنید!”
استفاده از رنگ های درخشان

ما می دانیم استفاده از کمی رنگ روشن در آرایش شما می تواند جالب باشد. اما هنگامی که شما به یک سن خاص رسیدید، بیشتر احتمال دارد که ظاهرتان خارج از موقعیت به نظر برسد و حتی ممکن است شما را مسن تر نشان دهد. “ساشا پلاویچ توضیح می دهد:” این مشابه پوشیدن دامن کوتاه است – برخی از زنان بالغ بهتر از یک نوجوان به این کار ادامه می دهند. اما ممکن است مناسب سن بسیاری دیگر نباشد.” او می گوید رنگ هایی مانند “آبی، بنفش [و] سبز درخشان، تمایل به برجسته کردن ویژگی هایی دارند که سن خانم ها را مشخص می کند”.
و تنها او نیست که چنین عقیده ای دارد. آریل لوئیس توصیه می کند از رنگ های درخشان دور بمانید. “باید روزهای زدن سایه چشم آبی را پشت سر بگذارید.” او توصیه می کند که رنگ های خنثی تیره تر – مانند آبی به جای آبی روشن یا ژاد تیره به جای سبز – را امتحان کنید.
هایلایت کردن

پوست روشن و درخشان مساوی با پوستی است که جوان به نظر می رسد. اما لازمه این کار، قرار گرفتن مناسب چنین درخشندگی روی پوست است. نقاط خاصی از چهره هستند که زنان بالغ نباید در آن از هایلایت استفاده کنند. “سوزی گرشتاین، هنرمند آرایشگر ، توضیح می دهد:” شما نباید از یک هایلایت براق بر روی استخوان ابروی خود استفاده کنید زیرا می تواند چشم ها را افتاده کند.”
دیگر نواحی که نباید هایلایت کنید؟ “در خطوط لبخند و یا درچین چشم، که هر دو بر روی بافت چروک دار پوست تاکید می کنند.” بنابراین شما باید مناطق برجسته تر مانند مرکز چشم یا استخوان های گونه را هایلایت کنید و اگر قصد دارید هایلایت کنید، او توصیه می کند از یک هایلایتر مایع استفاده کنید.
استفاده بیش از حد از ریمل برای مژه های پایینی

این شبیه به استفاده از خط چشم سنگین در خط چشم پایینی است. سوزی جرستین، هنرمند آرایشگر، توضیح می دهد که ریمل زیاد در مژه های پایینی می تواند باعث ایجاد سایه و پوسته شده، و این توهم را به وجود بیاورد که دور چشم شما حلقه های تیره است. بنابراین اگر قصد دارید مژه های پایینی را ریمل بزنید، آن را تمیز و سبک نگه دارید.
آرایش کمتر بهتر است

پس نکته کلی برای اینکه آرایش، شما را پیرتر نشان ندهد چیست؟ کمتر بهتر است. همه چیز را سبک و طبیعی نگه دارید. و حتی زمانی که یک چیز اضافی کوچک می خواهید، آن را در کم ترین حد ممکن استفاده کنید. بیشتر قوانین آرایش باید شکسته شوند، بنابراین نترسید که چیزهای جدیدی را امتحان کنید و آنچه را که برای شما مناسب است، پیدا کنید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید