زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

افکار خودکشی ؛ خواب ضعیف می تواند افکار خودکشی را بدتر کند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
افکار خودکشی ؛ خواب ضعیف می تواند افکار خودکشی را بدتر کندReviewed by فتح اللهی on Jul 3Rating: 4.5 افکار خودکشی ؛ خواب ضعیف می تواند افکار خودکشی را بدتر کندمحققان می گویند درمان بی خوابی می تواند به بهبود حالات روحی کمک کند. یک مطالعه جدید نشان می دهد مشکلات خواب ممکن است سرنخ های اولیه در مورد بدتر شدن افکار خودکشی در جوانانی که در معرض خطر خودکشی هستند را ایجاد

محققان می گویند درمان بی خوابی می تواند به بهبود حالات روحی کمک کند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد مشکلات خواب ممکن است سرنخ های اولیه در مورد بدتر شدن افکار خودکشی در جوانانی که در معرض خطر خودکشی هستند را ایجاد کند.

ربکا برنرت، سرپرست نویسندگان این تحقیق گفت: “خودکشی نتیجه غم انگیز بیماری روانپزشکی است که با عوامل متعدد بیولوژیکی، روحی و اجتماعی در ارتباط است.” او برروی خودکشی مطالعه می کند و استادیار روانپزشکی و علوم رفتاری دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد است.

او می گوید: “اختلالات خواب از دیگر عوامل خطرزا، جدا هستند، زیرا آنها به عنوان یک نشانه هشداردهنده، قابل رویت هستند اما در عین حال غیرقابل انکار و بسیار قابل درمان هستند. به همین دلیل است که ما معتقدیم ممکن است که درمان این اختلالات خواب بتواند هدفی مهم در پیشگیری از خودکشی باشد.”

خواب چطور می تواند به طور بالقوه از خودکشی جلوگیری کند؟

خرید کاندوم gifbanner - افکار خودکشی ؛ خواب ضعیف می تواند افکار خودکشی را بدتر کند

برنرت توضیح داد “خواب نشان دهنده میزان سلامت ما است و به طور مستقیم بر احساس ما در روز بعد تاثیر می گذارد. ما معتقدیم که خواب کم ممکن است در طول زمان پریشانی، موجب اختلال عاطفی شود، که تأثیری بر نحوه تنظیم خلق و خوی ما دارد و بنابراین آستانه رفتارهای خودکشی را کاهش می دهد.”

حتما بخوانید :
آنچه که هر بیمار باید درباره عمل جراحی بداند

این مطالعه شامل ۵۰ دانشجوی ۱۸ تا ۲۳ ساله بود. همه سابقه تلاش های خودکشی یا اندیشه های اخیر خودکشی (“افکار خودکشی”) را داشتند. خواب آن ها برای یک هفته تحت نظارت قرار گرفت.

این مطالعه نشان داد که مشکلات خواب در روز و هفته های بعدی نشانه هشدار دهنده ای از بدتر شدن افکار خودکشی است. تغییرات در زمان به خواب رفتن دانش آموزان و زمانی که آنها از خواب بیدارمی شوند، یک نشانه هشداردهنده ی ویژه بود.

حتی بعد از اینکه محققان فاکتورهای دیگر را در نظر گرفتند ارتباط بین مشکلات خواب و افزایش خطر افکار خودکشی ، باقی مانده بود. این عوامل شامل سطح افسردگی، مصرف الکل و مواد مخدر و شدت علائم خودکشی آنها در ابتدای مطالعه بود.

برنرت می گوید: “اختلالات خواب و افکار خودکشی هر دو نشانه افسردگی هستند، و این باعث می شود جدا کردن این روابط و ارزیابی عوامل موثر برای پیش بینی خطر، دشوار شود.”

این مطالعه همچنین نشان داد دانش آموزانی که زمان خواب آن ها تغییرات قابل ملاحظه ای داشته است، بی خوابی و کابوس های بیشتری داشتند. هر دو این مشکلات خواب به طور مستقل رفتارهای خودکشی بیشتری را پیش بینی می کنند.

برنرت توضیح می دهد “در مقایسه با سایر عوامل خطر ابتلا به خودکشی، اختلال خواب، با استفاده از مداخلات مختصر و اقدامات سریع، قابل تغییر و قابل درمان است. از آنجا که خوابیدن کاری است که ما در سراسر جهان انجام می دهیم و ما بیشتر تمایل داریم که درباره ارتباط آن با سلامتمان، آشکارا صحبت کنیم، مطالعه آن ممکن است یک فرصت مهم برای پیشگیری از خودکشی باشد.”

حتما بخوانید :
چطوری پوست چرب را درمان کنیم

محققان در حال حاضر در حال انجام مطالعات درباره پیشگیری از خودکشی با استفاده از درمان بی خوابی هستند.

طبق آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده، خودکشی دومین عامل مرگ و میر در میان جوانان بالغ در ایالات متحده است.

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید