تعلیم و تربیتکودکان

ایجاد تعادل میان حریم خصوصی نوجوانان و مسئولیت پذیری والدین

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
ایجاد تعادل میان حریم خصوصی نوجوانان و مسئولیت پذیری والدینReviewed by فتح الهی on Sep 18Rating: 4.5ایجاد تعادل میان حریم خصوصی نوجوانان و مسئولیت پذیری والدینهر نوجوانی نیاز به حفظ حریم خصوصی دارد. آنها باید بدانند که شما به آنها، فضای آنها و چیزهای آنها احترام می گذارید. اما حریم خصوصی بیش از حد می تواند بد باشد و یا حتی از اینکه به آنها حریم خصوص کافی ندهید هم بدتر باشد. همانطور که نوجوانان تلاش می کنند تا یاد بگیرند افرادی مستقل باشند، به حفظ حریم خصوصی نیاز دارند، اما احتمال این وجود دارد که آنها دچار اشتباه شوند و باید آنها را نجات داد.

هر نوجوانی نیاز به حفظ حریم خصوصی دارد. آنها باید بدانند که شما به آنها، فضای آنها و چیزهای آنها احترام می گذارید. اما حریم خصوصی بیش از حد می تواند بد باشد و یا حتی از اینکه به آنها حریم خصوص کافی ندهید هم بدتر باشد. همانطور که نوجوانان تلاش می کنند تا یاد بگیرند افرادی مستقل باشند، به حفظ حریم خصوصی نیاز دارند، اما احتمال این وجود دارد که آنها دچار اشتباه شوند و باید آنها را نجات داد.

به عنوان پدر و مادر، دانستن اینکه باید چه میزان حریم خصوصی به نوجوان خود بدهید، دشوار است. آنها در مرحله ای از زندگی هستند که می خواهند هویت و اعتماد به نفس حیاتی خود را بدست آورند.
این نیاز به یک حس استقلال و سطح بالاتری از حریم خصوصی دارد. ارائه این حریم، اعتماد اساسی را ایجاد می کنند زیرا مسیر آنها را به سمت رشد و پیشرفت هدایت می کند.
با این حال، در عین احترام به حریم خصوصی، داشتن آگاهی از آنچه نوجوان شما انجام می دهد، اهمیت دارد. تا بتوانید در زمانی که ممکن است فرزند شما در معرض خطر قرار داشته باشد، به سرعت اقدام کنید.

حتما بخوانید :
سلامت کودک ؛ چگونه کودک چاق را روان درمانی کنیم و راهکار ها و توصیه های جدی

چالش های جدید برای والدین

دانستن خط وسط بین حریم خصوصی نوجوانان و مسئولیت شما به عنوان یک پدر و مادر، و همچنین دانستن زمانی که از این خط عبور می کنید، بسیار پیچیده تر شده است. در گذشته این خط حریم خصوصی می توانست درب اتاق خواب او و یا دفتر خاطرات یا مجله خصوصی فرزند شما باشد، اما در حال حاضر این خط کمی ناواضح و متحرک است، و یکدفعه کامپیوتر و یا گوشی فرزند نوجوان شما تبدیل به یک حوزه خصوصی شده است.
امروزه یک نوجوان می تواند از طریق شبکه های اجتماعی و دیگر پورتال هایی که ظاهرا در همه جا گسترده هستند و خارج از نفوذ محافظتی شما هستند، با دنیای بیرون ارتباط برقرار کند.

چرا نوجوان من می خواهد تمام شب در اتاق خود باشد؟

امروزه نوجوانان متصل به فضای مجازی واقعا وقت زیادی را “تنها” در اتاق خود صرف نمی کنند.
آنها دارای تلفن های همراه و رایانه با پیام های متنی، شبکه های اجتماعی و ایمیل هستند. یا آنها می توانند به سادگی در اتاق خود تلویزیون تماشا کنند. اگر نوجوان شما هم همینطور است، ممکن است به دنبال راهی باشید تا برخی از این موارد را از اتاق او به بیرون منتقل کنید، تا شاید آنها نیز به دنبال آن بیایند.
با این حال، ممکن است نوجوان شما فقط بخواهد کمی از سر و صدای روز دور باشد، و کمی در دنیای خودش آرامش پیدا کند و در حریم خصوصی خودش باشد؛ احساساتی که بدون شک با آن آشنا هستید. این رفتار برای همه کسانی که یک برنامه پر مشغله دارند عادی بوده و نوجوان شما استثنا نیست. اما اگر متوجه شوید این اتفاق بیش از حد می افتد، با آنها درباره این موضوع صحبت کنید. وقتی که می خواهید یک زمان خانوادگی با یکدیگر داشته باشید، برنامه ای تنظیم کنید. این می تواند به فرزند شما نشان دهد که به استقلال و زمان او احترام می گذارید، در حالی که مجددا به او تأکید می کنید که او نیز به عنوان یک نوجوان وظیفه دارد با خانواده خودش تعامل داشته باشد.

حتما بخوانید :
8 نکته برای اینکه بتوانید به تنهایی سرپرست خانواده باشید

رفتار متعادل با حریم خصوصی نوجوانان

اتاق فرزند خود را در نظر بگیرید. شما می خواهید نوجوانتان در قبال تمیز نگه داشتن اتاقش، مسئولیت داشته باشد. آنها می خواهند فضای شخصی خود را داشته باشند، بدون اینکه شما در آن سرک بکشید. یک ماه بعد از اینکه به آنها اجازه دادید به تنهایی از اتاق خود مراقبت کنند، خواهید دید که اتاقی به هم ریخته و کثیف دارند.
این یک مثال ساده و شاید شدید است، اما شما متوجه منظور من می شوید. حریم خصوصی نوجوان شما هرگز باعث نمی شود تا مسئولیت خود را در مورد چک کردن آنها، نادیده بگیرید. این قانون برای ایمیل، تلفن همراه، اتاق خواب و و چیزهای دیگر صادق است. در حالی که به حریم خصوصی آنها احترام می گذارید، فراموش نکنید که به غرایز خود اعتماد داشته باشید.

خرید کاندوم gifbanner - ایجاد تعادل میان حریم خصوصی نوجوانان و مسئولیت پذیری والدین

 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید