تعلیم و تربیتکودکان

ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی ۹۶-۹۷ و رفتن به مدرسه

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی 96-97 و رفتن به مدرسهReviewed by اعطاسی on Sep 23Rating: 4.0ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی 96-97 و رفتن به مدرسه بازگشت به مدرسه زمان دلسرد کننده ای در زندگی کودکان است. با استفاده از ایده های بازگشت به مدرسه که کودک را برای رفتن به مدرسه آماده می کند، فرزند شما می تواند با اعتماد به نفس به مدرسه برود. این ایده ها را امتحان کنید تا بچه هایتان را برای سال تحصیلی جدید آماده کنید.

بازگشت به مدرسه زمان دلسرد کننده ای در زندگی کودکان است. با استفاده از ایده های بازگشت به مدرسه که کودک را برای رفتن به مدرسه آماده می کند، فرزند شما می تواند با اعتماد به نفس به مدرسه برود. این ایده ها را امتحان کنید تا بچه هایتان را برای سال تحصیلی جدید آماده کنید.

 1. با فرزندتان به خرید وسایل مدرسه بروید

گاهی اوقات تنها چیزی که برای هیجان زده کردن بچه هایی که می خواهند به مدرسه  بازگردند، لازم است، لوازم مدرسه و لباس های جدید هستند.

 1. قبل از شروع مدرسه آموزش برخی فعالیت ها را امتحان کنید

قبل از اینکه کودکان پا به مدرسه بگذارد، عشق به یادگیری را در او تشویق کنید. کاری کنید از فعالیت های آموزشی در خانه لذت ببرد. او خیلی سرگرم خواهد شد و حتی متوجه نمی شود که در حال آموزش است. وقتی مدرسه شروع می شود، او درک درستی از هدف مدرسه خواهد داشت و زمانی که کتاب های درسیش را باز می کند بیشتر اعتماد به نفس می گیرد.

 1. بازگشت به یک روال

اکثر بچه ها زمانی که یک برنامه منظم داشته باشند، پیشرفت می کنند. یک روال صبحگاهی، باعث می شود که همه با استرس کمتر و حال بهتر از خانه خارج شوند. یک برنامه منظم برای خوابیدن آنها را برای روز بعد آماده می کند. هر چند در تابستان، ممکن است اجازه دهیم آنها دیرتر بخوابند اما در زمان نزدیک شدن به فصل مدرسه ها، باید یک برنامه منظم برای خواب آنها درست کنید. از الان هر شب کودکتان را ۱۵ دقیقه زودتر به رختخواب بفرستید تا زمانی که به ساعت مورد نظر شما برسد.

حتما بخوانید :
6 نوع گریه ی بچه ی متفاوت و معنی آنها

 1. یک بازدید از مدرسه را تدارک ببینید

به مدرسه بروید تا کلاس درس فرزندتان را ببینید، معلمانش را ملاقات کنید و طرح مدرسه را بیاموزید. اگر فرزندتان نسبت به جایی که قرار است برود، پیش زمینه داشته باشد، درباره بازگشت به مدرسه احساس راحتی خواهد کرد. او حتی ممکن است بچه های دیگر که می شناسد را ببیند و یا در این بازدید،  یک دوست جدید پیدا کند.

خرید کاندوم gifbanner - ایده هایی برای آماده کردن بچه ها برای سال جدید تحصیلی 96-97 و رفتن به مدرسه

 1. ایجاد یک فضا برای مطالعه و انجام تکالیف

قبل از اینکه فرزندتان با یک عالمه کتاب و دفتر و مشق به خانه بیاید، مکانی را برای این کار تدارک ببینید. از برخی وسایل جدید مدرسه او برای ایجاد این بخش خاص در خانه، استفاده کنید. هرچه او بیشتر درگیر درست کردن مکان انجام مشق شب خود شود، در مورد رفتن به مدرسه و مطالعه در خانه خوشحال تر خواهد بود.

 1. تمرین رفتن به مدرسه

می توانید با تمرین کردن برای آماده شدن و رفتن به مدرسه، فرزند خود را برای این کار آماده کنید. زنگ ساعت را تنظیم کنید. همه را از رختخواب بیدار کنید و صبحانه درست کنید. بچه ها ، کوله پشتی و همه چیز را آماده کنید. ماشین را روشن کرده و بچه ها را تا مدرسه ببرید. این کار باعث می شود کل خانواده برای بازگشت فصل مدرسه ها آماده شوند.

 1. مديريت زمان

زمانی که مدرسه ها تمام می شود، برنامه ها اختیاری می شوند. شما حتی ممکن است در تابستان نگران ساعت نباشید. اما حالا یک سال تحصیلی جدید به سرعت در حال نزدیک شدن است، و شما دوباره صدای تیک تیک مداوم ساعت را می شنوید. زمان را آرام کنید و کاری کنید که هر دقیقه برای اعضای خانواده شما کار کند نه در مقابل آنها. آموزش یک مدیریت زمان ساده برای مادران باعث می شود تا هر کس بتواند طبق برنامه عمل کند و احساس فشار نکند.

حتما بخوانید :
نکاتی برای تشخیص و درمان سینوزیت در کودکان

 1. برگزاری یک جشن بازگشت به مدرسه

هر کس دوست دارد یک مهمانی داشته باشد و هیچ راهی بهتر از یک مهمانی برای خداحافظی با تابستان و سلام به یک سال تحصیلی جدید نیست. اگر قبلا از مدرسه بازدید کرده اید و می دانید که چه کسانی همکلاسی فرزند شما هستند، اکنون زمان خوبی برای دعوت بچه ها و برگزاری یک مهمانی بازگشت به مدرسه است. برگزاری یک مهمانی ارزان قیمت قبل از مدرسه یک راه عالی است تا کودکان تا بتوانند در محیط آرام با یکدیگر آشنا شوند. چهره های آشنا از مهمانی فرزند شما، باعث می شود تا او در روز اول مدرسه احساس خوشایندی داشته باشد.

 1. به فرزندتان توضیح دهید که باید انتظار چه چیزی داشته باشد

ترس از ناشناخته ها اغلب باعث می شود بچه ها در مورد رفتن به مدرسه عصبی باشند. با کودک خود صحبت کنید تا به او در درک آنچه که باید انتظار داشته باشد، کمک کنید. پیدا کردن دوست، هرروز یاد گرفتن چیزهای جدید و رفتن فرزندتان به خانه برای تعریف کردن همه چیز برای شما، تنها بعضی از مزایایی است که می تواند او را برای بازگشت به مدرسه هیجان زده کند.

 1. به تمام سوالات کودک خود پاسخ دهید

آماده باشید که سوالات او را پاسخ دهید. او ممکن است از شما بپرسد “من می توانم همستر خود را به مدرسه ببرم؟”، “مامان تو هم با من به مدرسه می آیی؟” کاملا به فرزندتان گوش دهید و به تمام سوالاتی که در مورد رفتن به مدرسه دارد، پاسخ دهید. همچنین زمانی را مشخص کنید تا با او درمورد مدرسه یک گفتگوی مفصل داشته باشید و سایر سوالات احتمالی او را پاسخ دهید. با این کار او می تواند در مورد ترس و نگرانی های خود صحبت کند و شما می توانید او را آرام کنید.

حتما بخوانید :
دکترها می گویند: نباید به کودکان زیر یک سال، آب میوه داد

 1. برای او از مدرسه یک تصور بزرگ بسازید… اما نه بیش از حد

مدرسه یک چیز مهم است. یک چیز واقعا بزرگ و مهم؛ هنگامی که می خواهید به فرزندتان نشان دهید که مدرسه چقدر مهم است و چقدر می تواند جهانش را باز کند، در این کار زیاده رو ی نکنید تا او غرق نشود. در عوض، آخر هفته قبل از رفتن به مدرسه را به خانواده اختصاص دهید، غذای مورد علاقه او را درست کنید و یا کار دیگری انجام دهید که توجه او را جلب کند. هنگامی که او ببیند مدرسه چقدر هیجان انگیز است، در مورد اولین روز رفتن به مدرسه خوشحال خواهد بود.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید