حیوانات خانگیسگ

بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کنند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کنندReviewed by فتح الهی on Jul 4Rating: 4.5بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کننداین که سگ ها چطور بازی میکنند عمدتا به نژاد آنها بستگی دارد و البته سن هم روی اینکه چه بازی کنند تاثیر میگذارد.

این که سگ ها چطور بازی میکنند عمدتا به نژاد آنها بستگی دارد و البته سن هم روی اینکه چه بازی کنند تاثیر میگذارد. اگر سگ های سایت‌هوند (یک نژاد از سگ‌های شکاری) نسبت به اسباب‌بازی های متحرک بیشتر واکنش نشان دهند منطقی است، درحالیکه گریپینگ ها کمتر به کشیدن اجسام و تریرها دنبال کردن و گرفتن اجسام علاقه دارند.
بازی سگ ها از بزرگنمایی و همانند سازی زیادی از ارتباط سگ‌ها تشکیل شده است. که عنوان مثال به آنها اجازه میدهد «دعوا بازی» کنند. که هنوز این درک اشتباه وجود دارد و باعث دعوای واقعی میشود.

چطور سگ ها بازی میکنند

رفتار بازی گوشی از همان ابتدا که دور دم خود میگردند شروع میشود – حدودا در سن ۳ هفتگی. در اوایل ۴ هفتگی رفتارهای جنسی در هردو جنس دیده میشود. در وقت بازی یکدیگر را گاز میگیرند.
رفتار کشتن شکار مثل تکان دادن در سگ ها دیده میشود، و بر زبان خود مسلط میشوند. سگ ها در اوایل سن خود از برترین نژاد تا نژاد های پایین همه تمرین میکنند تا یاد بگیرند چطور باهم ارتباط برقرار کنند. افراط گرایی – یک سگ قلدر یا کوچک و ضعیف رفتارهای هنگام بازی توله سگ های کوچک لزوما وضعیت آینده را به خوبی پیش بینی نمیکند. آزمایش‌های خلقی زمانی دقیق اند که سگ های بالغ تر انجام شود.

حتما بخوانید :
رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح دارد

بازی اجتماعی (گروهی)

بازی اجتماعی، تعاملی است. به عبارت دیگر، بازی با سگ دیگر، صاحب یا حتی یک گربه است. نمونه های بازی اجتماعی کشتی، گاز گرفتن، دعوا بازی و تعقیب و گریز است.
سگ ها از اوایل هفته سوم شروع به بازی اجتماعی میکنند، با گاز گرفتن پنجه کشیدن و پارس کردن. شدت آنها به عنوان یک سگ بالغ افزایش و پیچیده تر میشوند. اولین حالت بازی که در سگ ها دیده میشود پنجه کشیدن است. بازی تعظیم – جلو خم و پشت به بالا- این یک دعوت به بازی کلاسیک برای سگ های بزرگ تر و بالغ است و همراه با پارس، پریدن به جلو، چنگ زدن یا لیسیدن انجام میدهند.

بازی خود محور

بازی خود محور مثل دنبال دم خود کردن یا ضربه زدن به یک جسم خیالی احتمالا این جایگزینی برای بازی اجتماعی است وقتی همبازی در دسترس نیست. سگ های بازیگوش بیشتر دنبال دم خود میروند یا با به صورت عادت یک چیز نامرئی را هدف قرار میدهند -چرخیدن به دور چیزی که وجود ندارد- باید توسط دامپزشک چک شوند. این ها ممکن است علائم وسواس فکری یا در شرایط تنشی باشد.

بازی های پر تحرک

تعریف ساده اش یعنی حرکاتی که سگ ها انجام میدهند. که هم میتواند به صورت تکی و هم گروهی باشد. بازی های پر تحرک در بزرگ سالان معمولا به صورت جفت یا گروهی است، اما در توله ها بازی های روحی مثل به تنهایی دویدن، پریدن، و چرخیدن میکنند.

خرید کاندوم gifbanner - بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کنند

بازی اشیاء

بازی اشیاء رابطه متقابل با وسایل است. دنبال کردن، چنگ زدن/گرفتن یک توپ، پارچه یا یک تکه چوب مثال های آن است. بعضی توله ها با آب بازی میکنند، به دنبال شلنگ یا آب پاش میروند.

حتما بخوانید :
آموزش گربه ؛ آموزش 5 چیز بسیار مهم به گربه ها

در طی بازی «فقط شوخیه»

ممکن است سگ ها تظاهر به خشونت میکنند تا دیگری را به بازی دعوت کنند، و با رفتارهای اغراق آمیز نشان میدهند این یک بازی است، که به آن متا سیگنال میگویند.برای مثال بازی تعظیم پشت رو به هوا و جلوی سر پایین است جایی که پاهای جلویی عقب میروند و چهارپا دیگری را به بازی دعوت میکنند. وقتی برای اولین بار توله‌ی شما بازی تعظیم میکند به شما میگوید که هر غرش و کشتی گیری برای بازی است.
سگ های بالغ گاهی تظاهر میکنند که تابع توله ها هستند با بازی تعظیم یا به پشت غلتیدن اعتماد به نفس توله ها را افزایش میدهند و آنها را به بازی دعوت میکنند.
این بازی «فقط یک شوخیه» به سگ هایی که رتبه های پایین تری دارند اجازه میدهد پیشرفت کنند. با بازی های گاز و کشتی گرفتن زمانی که بازی تمام میشود سگ ها با رتبه های بالاتر دوباره رفتار بالغانه از خود را نشان میدهند که به توله ها میگوید به رهبری اش احترام بگذارند.
همچنین راجع است سگ ها اسباب بازی را روی پای شما -یا جلوی سایر حیوانات خانگی- بیاندازند تا به بازی دعوت کنند.
گاز کنترل شده با استفاده از دهان باز که پا یا پنجه سگ های دیگر را هدف قرار میگیرند هم یک رفتار معمول در بازی است.

بازی بد

بازی های نامناسب وقتی پیش می آید که توله ها زخمی شوند یا یکی از همبازی ها قلدری کند. بازی های معمول سگ ها مشوق این است که به نوبت دنبال هم کنند و دور هم بچرخند. اما سگ های قلدر در طی کشتی همیشه بالای دیگری هستند و در گاز گرفتن، به جای پاها، سر یا گردن را هدف میگیرند.
بیشتر اوقات زوزه در طی بازی عادی است اما اگر به غریدن با صدای پایین تبدیل شد یا سگی در زیر قرار دارد ناله کرد، تا وقتیکه آرام شوند از هم جدایشان کنید.
اینطور بازی اخطار میدهد که از توله ها را خونسرد نگه دارید. بعضی گاز زدن ها یا حرکت ها در صورتی که به حالت عادی برگردند مشکلی ندارد، در بازی کردن ممکن است آنی را که در بازی بهتر است رفتار قلدری به خود بگیرد.
بازی نه تنها برای شما و سگ ها سرگرم کننده است، درس های مهمی راجع به سگ ها هم میدهد. در طی بازی سگ ها میفهمند چه رفتاری قابل قبول و غیر قابل قبول است، اینکه بدنشان چطور عمل میکند و به آنها راه و روش تعامل با حیوانات دیگر و محیط اطرافشان را یاد میدهد.

حتما بخوانید :
سرگرمی سگ ها ; بازی های مورد علاقه توله سگ ها
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید