تناسب اندامورزش

با انجام این ۳ حرکت کالری بیشتری بسوزانید

با انجام این 3 حرکت کالری بیشتری بسوزانیدReviewed by اعطاسی on Nov 20Rating: 4.5با انجام این 3 حرکت کالری بیشتری بسوزانیدبسیاری از پرش ها و پیچ و تاب ها البته با کمی استراحت , میتواند موجب سوختن کالری و افزایش سوخت و ساز بدن شود. اما به گفته ی مایکل راسنجارت   متخصص ورزش در واشنگتن: آنها میتوانند منجر به  فرم نامناسب شوند.

بسیاری از پرش ها و پیچ و تاب ها البته با کمی استراحت , میتواند موجب سوختن کالری و افزایش سوخت و ساز بدن شود. اما به گفته ی مایکل راسنجارت   متخصص ورزش در واشنگتن: آنها میتوانند منجر به  فرم نامناسب شوند.

در اثر فشار اضافی بر روی مفاصل ,که از حرکات انفجاری نشات میگیرد, میتواند موجبافزایش بی ثباتی مفصل و نیز درد زانو (که از آسیب رسیدن غضرف نشات میگیرد) , پارگی رباط , درد شانه (به علت پاره شدن یا جابه جایی) و مشکلات مزمن کمر شود . راسنجارت میگوید: با تمرکز بر روی مفاصل که اتفاقا آسیب پذیر نیز است, شما میتوانید حرکات بیشتری با فشار کمتر و سرعت بیشتر انجام دهید.

  • حرکت کششی پا

در کنار یک دیوار, روی پنجه ی پای خود  باستید و پاشنه ی خود را از زمین جدا نکنید. پایتان از دیوار چند سانتی متر فاصله داشته باشد.

سپس یک قدم به جلو بردارید و پای خود را ثابت نگه دارید . این حرکت باعث کشش

ماهیچه ی ساق پا و مچ پا میشود. ۳۰ثانیه پای خود را همانطور نگه دارید, سپس همین حرکت را بر روی آن پای خود تکرار کنید

۲-حرکت اسکوات

روی پاهایتان , درحالی که آن را خم کرده اید ,بشینید , کمترتان را به آرامی بالا و پایین ببرید تا ران شما موازی با زمین باشد. به مدت ۱۰ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید سپس در همان پوزیشن , به حالت اولیه برگردید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار تکرار کنید

  • حرکت ددلیفت تک پا
حتما بخوانید :
کم کردن وزن ؛ مقدارهای درست خوردن برای کم کردن وزن

زانوی خود را خم کنید و از زمین بلند کنید , پای دیگر خود را روی زمین بگذارید.

در حالی که پشتتان صاف است  و  باسن و لگن خود را پایین  میاورید ,  پای خود  را در هوا بلند کنید . این حرکت را معکوس وار در هر دو سمت بدن , ۵ بار انجام دهید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن