حیوانات خانگیگربه

بو کردن گربه ها ؛ چرا گربه ها همه چیز را بو می کنند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
بو کردن گربه ها ؛ چرا گربه ها همه چیز را بو می کنندReviewed by اعطاسی on Oct 20Rating: 4.0چرا گربه ها همه چیز را بو می کنندحس بویایی گربه زندگی را برای او تعریف می کند. ما قبلا باور داشتیم که سگ ها بیشتر از گربه ها به حس بویایی خود تکیه دارند، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که گربه ها به طور باورنکردنی به بوها حساس هستند. بوی گربه خود را مانند یک برچسب اسم گربه در نظر بگیرید. برای گربه ها، بو وضعیت جنسی را تعیین می کند و برای برقراری ارتباط، تعامل اجتماعی و شناسایی قلمرو مورد استفاده قرار می گیرد.

بو کردن گربه ها ؛ حس بویایی گربه زندگی را برای او تعریف می کند. ما قبلا باور داشتیم که سگ ها بیشتر از گربه ها به حس بویایی خود تکیه دارند، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که گربه ها به طور باورنکردنی به بوها حساس هستند. بوی گربه خود را مانند یک برچسب اسم گربه در نظر بگیرید. برای گربه ها، بو وضعیت جنسی را تعیین می کند و برای برقراری ارتباط، تعامل اجتماعی و شناسایی قلمرو مورد استفاده قرار می گیرد.

برای درک بهتر این موضوع باید بدانید که انسان به طور متوسط ​​پنج تا ۲۰ میلیون سلول عصبی تجزیه کننده بو دارد که در بینی او قرار دارد.

گربه ها حدود ۶۷ میلیون از این سلول ها را دارند. (بلادهوند، پادشاه حس بویایی درمیان حیوانات خانگی باید ۳۰۰ میلیون سلول داشته باشد)، اگر چه مردم “تجهیزات” لازم برای فهمیدن بوی گربه را ندارند، اما ما می توانیم تشخیص و درک رفتارهایی که با عطر و بو به کار می افتند را یاد بگیریم.

حتما بخوانید :
سگ پامرانین ؛ هر آنچه باید درباره سگ پامرانین بدانید

بو و خراش گربه ها

گربه ها دارای غده های بو در میان پنجه ها و کف پایشان هستند. هنگامی که آنها چیزی را می خراشند، این کار نه تنها علامت های قابل مشاهده را به جا می گذارد، بلکه عطر مخصوص آنها نیز به جا می ماند. هنگامی که گربه ها می خواهند سیگنال مالکیت را نشان دهند، آنها به طور غریزی در حضور گربه (یا سگ) دیگری که می خواهند او را تحت تاثیر قرار دهند، شیئی را خراش می دهند. حتی گربه های نابالغ این کار را انجام می دهند. چیزهایی که توسط گربه ها خراشیده می شود شامل هر جسمی است که اهمیت زیادی دارد مانند درها، جعبه بستر، محل های خواب و غیره.

خرید کاندوم gifbanner - بو کردن گربه ها ؛ چرا گربه ها همه چیز را بو می کنند

از آنجا که خراشیدن به عنوان یک وسیله ارتباطی برای گربه عمل می کند، پیشگیری از آن غیرممکن است. بهترین راه برای مقابله با پنجه کشیدن گربه این است که حیوان خانگی خود را آموزش دهید تا اجسام خاصی را خراش دهد تا به چیزهای ارزشمند شما لطمه نزند.

بوی گربه

پنجه های گربه تنها جایی نیست که دارای غدد بو است. گربه ها دارای غده های بویی مشابه در پوست چانه، لب ها، گونه، پیشانی و دم هستند.

گربه با کشیدن سر و بدنش به مردم، حیوانات دیگر و چیزها، امضای خودش را به همه جا می زند و این “به اشتراک گذاری بو” اعضای خانواده و اشیاء امن و بوهای آشنا را شناسایی می کند.

اگر گربه شما سر و بدنش را به قوزک پای شما می مالد و دمش را به پای شما می زند، این یک تعریف خوب است و او دارد شما را به عنوان بخشی از خانواده، بخش مورد علاقه ای از قلمرو یا اموال خود نشانه گذاری می کند.

حتما بخوانید :
10 دلیل برای برتری توله سگ ها نسبت به بچه گربه ها

دیگر روش های ارتباطی

به نظر می رسد مالش چهره یک نشانه ظریف از رویکرد دوستانه بچه گربه شما است. ضربه به صورت و سر و شما باید نشانه ای از دوستی و اعتماد او درنظر گرفته شود.

لمس بینی و باسن نیز به عنوان حرکات دوستانه گربه شما در نظر گرفته می شود. پس از اینکه شما از کار به خانه برگشتید، ممکن است ببینید که بچه گربه شما گونه تان را نوازش می کند. او نه تنها کفش ها یا کیف شما را بو می کند تا بفهمد کجا بوده اید بلکه خودش را به شما می مالد تا “بوی خانواده” را تجدید کرده و به شما خوش آمد بگوید.

بوی گربه و اسپری ادرار

ادرار حاوی مواد شیمیایی خاص (فرومون ها) است که وضعیت جنسی گربه ای که ادرار کرده است را به دیگر گربه ها می گوید. گربه های نر و ماده برای ادرار کردن بر روی یک سطح صاف ( جعبه بستر) قوز می کنند. هنگامی که یک گربه میخواهد از ادرار برای نشان دادن قلمرو استفاده کند، ژست او متفاوت است. گربه اسپری کننده روی پا می ایستد، به هدف پشت می کند، دمش را بالا نگه می دارند و تنها نوک دمش کمی می لرزد، و در برابر سطوح عمودی مانند درخت، سنگ، و یا دیوار و یا مبلمان شما ادرار می کند.

ادرار یک گربه نر بالغ دارای بوی ویژه ای است که از بین بردن آن می تواند بسیار سخت باشد.

فرومون موجود در ادرار به گربه های دیگر اعلام می کند که او در حال فرمانروایی در این منطقه است، و پاشش آن کمک می کند تا رفتار جنسی گربه های دیگر در قلمرو او کمتر شود. گربه های ماده بالغ که اسپری می کنند، تمایل دارند فقط حساسیت خود را نسبت به گربه نر عاشق پیشه در منطقه اعلام کنند.

حتما بخوانید :
تربیت سگ ؛ 5 پروژه بهبود خانه برای صاحبان سگ
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید