بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

بیماری روح ؛ هنگامی که یک رابطه باعث بیماری شما می شود

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
بیماری روح ؛ هنگامی که یک رابطه باعث بیماری شما می شودReviewed by فتح الهی on Jul 5Rating: 4.0بیماری روح ؛ هنگامی که یک رابطه باعث بیماری شما می شودکنترل شدن یا مورد سوء استفاده قرار گرفتن می تواند منجر به مشکلات متعدد پزشکی شود. منزوی. خوار شده. فریب خورده. سرگردان. و گاهی در معرض خشونت فیزیکی و جنسی قرار گرفته. جای تعجب نیست که روابط برخی افراد باعث بیماری آن ها می شود.

کنترل شدن یا مورد سوء استفاده قرار گرفتن

می تواند منجر به مشکلات متعدد پزشکی شود.
منزوی. خوار شده. فریب خورده. سرگردان. و گاهی در معرض خشونت فیزیکی و جنسی قرار گرفته. جای تعجب نیست که روابط برخی افراد باعث بیماری آن ها می شود.

کنترل اجباری یک استراتژی است

که بعضی از افراد برای تسلط بر شرکای صمیمیشان استفاده می کنند – بیشتر مردان نسبت به زنان. این فقط رئیس بازی نیست؛ سلطه گری است. با گذشت زمان، افرادی که به این شیوه با آن ها رفتار می شود، خودمختاری، عزت نفس و احساس رفاه را از دست می دهند. بین اعمال مستقیم کنترل و احتمالا خشونت، افرادی که در چنین روابطی هستند، در ترس از انجام هر کاری که شرکای خود را خشمگین می کنند، زندگی می کنند. حتی در دوره هایی که به نظر آرام است، اضطراب همچنان ادامه دارد. علاوه بر این، برخی از افراد کنترل کننده عمدا شرکای خود را از لحاظ جسمی ضعیف می کنند – کاری می کنند آن ها خوابشان را از دست بدهند،

دسترسی آن ها به غذا و مراقبت های پزشکی محدود می شود، آن ها را مجبور به بارداری ناخواسته می کنند، آن ها را به مصرف الکل یا مواد مخدر، یا ضرب و شتم یا سوء استفاده جنسی مجبور می کنند. در یک مورد اخیر، یک مرد در انگلیس به دلیل کنترل اجباری و خشونت خانگی محکوم شده بود: او همسرش را مجبور کرده بود روی یک تردمیل بدود و هفته ها او را از خوردن هر غذایی به جز چغندر و ماهی دریایی منع کرده بود، همه این ها در تلاش برای آن بود که او را “جذاب تر” کند.

این ها نمونه هایی هستنید که نشان می دهند چگونه افراد کنترل کننده می توانند به طور مستقیم در سلامت شریک و یا همسرانشان اختلال ایجاد کنند:
– شوهر گیتا اجازه نمی دهند که بدون او هیچ جا برود. او اصرار دارد که در قرار ملاقات های پزشکی گیتا بنشیند و به کارکنان کلینیک توضیح دهد که این یک “فرهنگ” است.
– دوست پسر سیندی به ظاهرش توهین کرد و عزت نفس او را از بین برد. سیندی نفرت داشت که کسی به او نگاه کند و به سختی می توانست خودش را در آینه ببیند. سیندی دچار یک اختلال خوردن شد که به صورت مخفیانه غذا می خورد اما در حضور دیگران هیچ چیز نمی خورد.

حتما بخوانید :
مزایای آلوئه ورا برای مو چیست ؟

– دوست پسر سم او را به یک زندگی هیجان انگیز از کلاب رفتن و استفاده از مواد مخدر مجبور کرد. وقتی که سم از این وضعیت خسته شده بود و می گفت که می خواهد به کالج برود، دوست پسرش به او گفت که بیخیال شود و اصرار می ورزید که آن ها همچنان به مصرف مواد مخدر ادامه دهند.
– همسر شنیکه قرارهای ملاقات مشاوره او را لغو کرد و گفت چون به دیگران در مورد مسائل خصوصیشان گفته است، وفادار نبوده است.

ارز دیجیتال

– هنگامی که گریس در یک چکاپ معمولی حضور داشت، ارائه دهنده او متوجه شد که سینه ها و بازوهای او کبود شده است. گریس گفت دوست پسرش این کار را انجام داده و “چیزی نیست”. ارائه دهنده هشدار داد اما کاملا نمی دانست چه باید بپرسد تا بفهمد که آیا گریس در امنیت است یا نه.

– پس از طلاق، همسر سابق تامی، ساندرا، برای او کمین کرده بود. او در تمام ساعات روز و شب به او تلفن می کرد. او بی خبر، در محل کارش و در مکان هایی که تامی دوست داشت رفت و آمد کند، ظاهر می شد . به نظر می رسید که او همیشه می دانست تامی کجا است. تامی می ترسید که شاید او یک GPS بر روی کامپیوتر یا تلفنش نصب کرده باشد، که تازه آن ها را گرفته بود. اگر چه حکم دادگاه درباره دیدارها روشن بود، ساندرا او را مجبور می کرد هر دو ماه به دادگاه بازگردد که در مورد چیزهای بی اهمیت در مورد فرزندان مشترکشان بود. تامی از میگرن، بی خوابی و مشکلات گوارشی رنج می برد.

– كاركنان پزشكی متوجه شدند كه كارمن مجبور است همه چيز را با دوست پسرش چک کند – چه تست هایی از او گرفتند، کجا باید نسخه اش را بگیرد، چه داروهايي بايد مصرف كند، و باید به کدام متخصصین مراجعه کند. آن ها شنیده بودند که او در اتاق انتظار، پشت تلفن توضیح می دهد که وقت دکترش به تعویق افتاده است و به زودی به خانه خواهد رسید. آن ها دیدند او یک عکس از اتاق انتظار را برای کسی می فرستد، مثل اینکه می خواهد ثابت کند واقعا در آن جا است و دروغ نمی گوید.

حتما بخوانید :
محققین در مورد قهوه و سلامت شما چه می گویند؟

– شوهر جنل به شدت حرکات او را محدود کرده بود، اما غالبا بدون هیچ گونه توضیحی تا دیروقت بیرون بود. او از اجازه دادن به جنل برای استفاده از ضد بارداری خودداری کرد و گاهی اوقات واژن او را “بازرسی” می کرد، و به دنبال “نشانه ای” بود که نشان دهد او بی وفایی کرده است. هنگامی که ارائه دهنده خدمات پزشکی تشخیص داد که او تبخال و سیفلیس دارد، او شوکه شد و ظاهرا از شوهرش به او انتقال پیدا کرده بود.

افرادی که شرکایشان،

آن ها را مورد سوء استفاده قرار می دهند با اضطراب و ترس تقریبا ثابتی زندگی می کنند؛ این باعث تغییرات فیزیکی می شود. قربانیان کنترل اجباری اغلب مشکلات پزشکی شامل مشکلات قلبی را تجربه می کنند؛ دردهای سر، پشت و معده؛ و به سختی می خورند و می خوابند. بیماران اغلب متوجه نمی شوند که رابطه آن ها علت بیماری آن ها است. کنترل توسط یک شریک نیز می تواند به علائم روانی مانند افسردگی، اضطراب، سوء مصرف مواد و احساسات خودکشی کمک کند. ارائه دهندگان گاه دارو، آزمایشات و ارجاع به متخصصان را برای یک مشکل که در رابطه صمیمی بیماران ریشه دارد، تجویز می کنند.

خشونت فیزیکی و کنترل اجباری یکدیگر را تقویت می کنند. حتی اقدامات جزئی خشونت فیزیکی، کنترل یک شریک را آسان تر می کند و جلوه های توهین و تهدید را تشدید می کند. به همین ترتیب، افرادی که احساس به دام افتادن و انزوا می کنند، از ضربات فیزیکی بیشتر می ترسند. سوءاستفاده گر، از هر کدام از ابزارهایی که در آن لحظه می تواند شریکش را احساساتی کند استفاده می کند، از جمله حرکات دوست داشتن را به کار می برد تا شریکش سازگار تر شود.
“رابطه جنسی در صورت تقاضا” یک قانون معمول در روابط کنترل اجباری است. یک قربانی که سعی دارد رابطه جنسی را کاهش دهد، ممکن است متهم به دوست نداشتن شریک و یا خیانت کردن شود، یا اینکه به راحتی می تواند تا زمانی که تسلیم شود، تحت فشار قرار بگیرد. اگر همسر حتی یک بار برای داشتن یک رابطه جنسی از نیروی فیزیکی استفاده کرد، قربانی می داند که هیچ انتخابی ندارد.

حتما بخوانید :
رژیم غذایی ؛ 5 راه برای کاهش وزن بدون کم کردن مصرف کربوهیدرات

خط میان خشونت و امنیت می تواند به ویژه در طول رابطه جنسی تار شود. اگر سوءاستفاده کننده بر فعالیت های جنسی اصرار داشته باشد که زن می گوید نمی خواهد، یا او را مست و مجبور به استفاده از مواد مخدر کند، تا او کارهایی را که نمی خواهد انجام دهد، به این ترتیب او شریکش را از لحاظ جنسی قربانی کرده است. یک زن اغلب در صورت انجام اقدامات دردناک در طول رابطه جنسی، می تواند تصمیم بگیرد که این اقدامات را به عنوان خشونت یا به عنوان اشتیاق تعریف کند؛ این به او اجازه می دهد تا از روابط مخاطره آمیز جلوگیری کند.

افرادی که از کنترل اجباری علیه همسرانشان استفاده می کنند می توانند راهی پیدا کنند تا از نظر دیگران جذاب و مفید باشند. در عین حال فردی که کنترل می شود، به حفظ ظاهر می پردازد و از صحبت کردن درباره آنچه که واقعا در رابطه آن ها اتفاق می افتد می ترسد. قربانیان خود را سرزنش می کنند: او فکر می کند که اگر می توانست “بهتر باشد”، ، شاید همسرش او را تضعیف نمی کرد یا به او صدمه نمی زد. اگر او تلاش کند تا رابطه را قطع کند یا درخواست ایجاد تغییراتی کند، تهدیدات برایش بیشتر می شود.

تشخیص کنترل اجباری می تواند دشوار باشد. مهم است راه هایی که می تواند از طریق آن ها یک فرد را کنترل کرد، ارزیابی شوند. گاهی اوقات سوءاستفاده کنندگان می توانند تغییر کنند. با این حال، به طور وسیع تر، خشونت های سوء استفاده کننده در طول زمان بیشتر می شود و فرد تحت کنترل، کمتر و کمتر آزاد می شود. مدافعان علیه خشونت خانگی به افرادی که تحت کنترل هستند کمک می کنند، برنامه های ایمنی را توسعه می دهند، حتی اگر آن ها به صورت فیزیکی مورد سوء استفاده قرار نگیرند و تصمیم داشته باشند در رابطه باقی بمانند. مهم است که به خاطر داشته باشید بهبود فیزیکی، روانی و اجتماعی امکان پذیر است. روابط می تواند مردم را قوی تر کند – و هیچ کس نباید در روابطی که باعث بیماری او می شود، بماند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید