بارداری و زایمانزناشویی

تب در دوران بارداری با خطر بیشتر اوتیسم مرتبط است

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
تب در دوران بارداری با خطر بیشتر اوتیسم مرتبط استReviewed by اعطاسی on Sep 14Rating: 4.0تب در دوران بارداری با خطر بیشتر اوتیسم مرتبط استمطالعه ی یک گروه بزرگ از کودکان، ارتباط بین خطر بالقوه اختلال طیف اوتیسم و ​​تب مادران آنها را در طی حاملگی گزارش داد. این ارتباط در تب های گزارش شده توسط مادران در طول سه ماهه دوم ، بیشتر بود.

خطر ابتلا به اختلال طیف اوتیسم در کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری تب را تجربه کرده اند، قوی تر است.

مطالعه ی یک گروه بزرگ از کودکان، ارتباط بین خطر بالقوه اختلال طیف اوتیسم و ​​تب مادران آنها را در طی حاملگی گزارش داد. این ارتباط در تب های گزارش شده توسط مادران در طول سه ماهه دوم ، بیشتر بود.

این مطالعه که توسط مدرسه بهداشت عمومی میلمن در دانشگاه کلمبیای نیویورک انجام شد، همچنین دریافت که خطر ابتلا به اوتیسم با تعداد تب هایی که پس از ۱۲ هفته حاملگی گزارش شده است، افزایش یافته است؛ با افزایش ۳۰۰ درصدی در گزارش های سه تب یا بیشتر از آن.

محققان می گویند که یافته های آنها از این ایده حمایت می کند که عفونت در دوران بارداری – و شیوه ای که سیستم ایمنی بدن به آن پاسخ می دهد – ممکن است در برخی از موارد اوتیسم، نقش داشته باشد.

اختلال طیف اوتیسم (ASD)، که گاهی به عنوان اوتیسم شناخته می شود، یک گروه از اختلالات توسعه یافته است که علائم آن در اوایل کودکی رخ می دهد و معمولا شامل مشکل در تعامل اجتماعی و رفتار تکراری می شود.

حتما بخوانید :
اگر می خواهید دو قلو دار شوید این نکات را رعایت کنید

ASD یک اختلال پیچیده با طیف گسترده است و هیچ دو نفری از نظر ترکیب و شدت، دقیقا همان علائم را ندارند. برخی از علائم قابل مشاهده عبارتند از:

خرید کاندوم gifbanner - تب در دوران بارداری با خطر بیشتر اوتیسم مرتبط است

– رفتارهای تکراری مانند چرخش از طرفی به طرف دیگر

– علاقه مفرط به اشیاء خاص مانند چرخ کامیون ها

– دوست نداشتن تغییرات غیر منتظره در محیط های معمول و یا محیط های بیش از حد تحریک کننده

– اجتناب از تماس چشمی

– عدم پاسخ به نام یک نفر

– ترجیح دادن به تنهایی

– مشکل در درک و صحبت کردن در مورد احساسات

– تاخیر در حرف زدن و توسعه زبان

– مشکل در درک نکات غیر کلامی

با توجه به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC)، حدود یکی از هر ۶۸ کودک در ایالات متحده آمریکا دارای اختلال طیف اوتیسم هستند، و پسران ۴٫۵ برابر بیشتر از دختران دچار این آسیب می شوند.

عفونت در دوران بارداری و اختلال طیف اوتیسم

کارشناسان بر این باورند که اختلال طیف اوتیسم ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی است که شامل عفونت های ویروسی، آلودگی و عوارض در حاملگی است.

نویسندگان این مقاله خاطر نشان می کنند که مطالعات قبلی، ارتباط بین اختلال طیف اوتیسم و عفونت در حاملگی را پیدا کرده اند و پیشنهاد کرده اند که پاسخ ایمنی مادر می تواند در توسعه ی عصبی قبل از تولد تاثیر بگذارد.

در حمایت از این نظریه، مطالعات دیگر نیز دریافتند که نمونه های مایع آمنیوتیک و خون مادر می تواند سطوح بالاتری از سیتوکین های التهابی داشته باشد که یک نوع مولکول است که سلول های ایمنی در طی التهاب آزاد می کنند.

حتما بخوانید :
بارداری ; بایدها و نبایدهای دوران بارداری

بنابراین، “پاسخ های مادر به عفونت، از جمله زمان وقوع تب در ارتباط با توسعه مغز جنین و اقدامات برای کاهش تب، می تواند بر خطر اختلال طیف اوتیسم تاثیر بگذارد”.

پروفسور هورنیک و همکارانش در مطالعه خود که معتقدند قوی ترین نوع آن تا به امروز است، ارتباط بین خطر اختلال طیف اوتیسم و تب مادر در طول دوره حاملگی را مورد بررسی قرار داد.

تب مادری با خطر بالای اختلال اوتیسم مرتبط است

محققان داده های تولد ۹۵،۷۵۴ کودک متولد شده در نروژ را بین سال های ۱۹۹۹ تا  ۲۰۰۹ و گزارش های مادران آنها را، مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار دادند.

پرونده ها نشان داد که ۵۸۳ مورد اختلال طیف اوتیسم در کودکان شناسایی شده است. آنها همچنین بیان کردند که مادران ۱۵،۷۰۱ (یا ۱۶ درصد) کودکان گزارش دادند که حداقل یک بار در دوران بارداری تب داشته اند.

این تجزیه و تحلیل نشان داد که گزارش تب در هر دوره بارداری با ۳۴ درصد افزایش درخطر ابتلا به اختلال طیف اوتیسم در کودکان ارتباط دارد، در حالی که تب گزارش شده در سه ماهه دوم همراه با افزایش۴۰ درصدی این احتمال است.

این مطالعه همچنین میزان استفاده از داروهای ضد تب – استامینوفن و داروهای ضد التهابی غیر استروییدی ایبوپروفن را در ارتباط با تب در دوران بارداری و خطر بروز اختلال طیف اوتیسم بررسی کرد.

محققان اثرات ناچیزی از مصرف استامینوفن در سه ماهه دوم را پیدا کردند. آنها همچنین دریافتند که هیچ یک از کودکان متولد شده در مادرانی که از در سه ماهه دوم ایبوپروفن استفاده کرده بودند، اختلال طیف اوتیسم را توسعه نداده بودند.

حتما بخوانید :
تخمدان پلی کیستیک؛بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

با این حال، به دلیل کم بودن افراد درگیر ، محققان احساس کردند که هنوز نمیتوانند چیزی درباره میزان خطر بروز اختلال طیف اوتیسم در مصرف  ایبوپروفن توسط مادران را تشخیص دهند.

آیا نوع عفونت مهم است؟

تب یکی از علائم عفونت است. با این حال، این مطالعه این را بررسی نکرد که کدام نوع از عفونت ها در دوران بارداری می تواند بر ارتباط با خطر اختلال طیف اوتیسم در کودکان تاثیر بگذارد.

آنها یادآوری می کنند که تحقیقات مداوم و آزمایش نمونه های خون گرفته شده در اواسط بارداری و هنگام تولد می تواند برخی از مظنونین احتمالی را نشان دهند.

 “نتایج ما نشان می دهد نقش عفونت در دوران بارداری و پاسخ های ایمنی ذاتی به عفونت در شروع برخی از موارد اختلال طیف اوتیسم موثر هستند”.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. بازتاب: آنا حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید