تعلیم و تربیتکودکان

تربیت درست فرزند ; ۴ راه برای جلوگیری از لوس کردن بچه توسط پدر بزرگ و مادربزرگ

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
تربیت درست فرزند ; 4 راه برای جلوگیری از لوس کردن بچه توسط پدر بزرگ و مادربزرگReviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5تربیت درست فرزند ; 4 راه برای جلوگیری از لوس کردن بچه توسط پدر بزرگ و مادربزرگ مجبور کردن پدربزرگ و مادربزرگ برای احترام به قوانین شما در مورد بزرگ کردن فرزندانتان، دشوار است. این جا یک برنامه عملی را آورده ایم تا بتوانید وضعیت را به طرز قابل توجهی اداره کنید.

مجبور کردن پدربزرگ و مادربزرگ برای احترام به قوانین شما در مورد بزرگ کردن فرزندانتان، دشوار است. این جا یک برنامه عملی را آورده ایم تا بتوانید وضعیت را به طرز قابل توجهی اداره کنید.

بگویید تابحال برایتان اتفاق افتاده است؟ صبح شنبه است، شما سعی کرده اید بعضی عادت های خوب را به کودک نو پای خود یاد دهید. او تازه چگونگی غذا خوردن با دستانش را یاد گرفته است! او توانسته شامش را بدون کمک شما بخورد، او حتی روز جمعه خودش سوپ خورده است. این ممکن است خیلی کار بزرگی به نظر نرسد، اما برای والدینی که در این مرحله هستند، یک دستاورد است!

صبحانه شنبه هم با روند مشابهی خورده می شود! و درست قبل از ناهار، والدینتان به دیدن شما می آیند. آنها عاشق گذراندن وقت با بچه ها هستند. شما یک قانون سفت و سخت درباره “ممنوعیت شکلات” دارید. اما به محض اینکه رویتان را برگرداندید، آن ها به او یک تافی کوچک می دهند.

در زمان خوردن ناهار، مادر شما به جای اینکه اجازه دهد بچه بر روی صندلی بلندش بنشیند، او را روی پای خودش می نشاند. دلیل او این است: شما هم وقتی بچه بودید هنگام ناهار در دامان مادربزرگتان بودید! شما اعتراض میکنید، اما زمان ناهار است و شوهرتان تماشا میکند. و به این ترتیب اجازه می دهید این یکی نیز همینطوری بگذرد.

درست بعد از ناهار، پدر شما یک هدیه به بچه شما می دهد. هیچ مناسبتی برای جشن گرفتن وجود ندارد. هدیه فقط به این دلیل است که آنها فکر می کردند که تنها نوه شان آن را دوست خواهد داشت. این هم ضربه سوم.

خرید کاندوم gifbanner - تربیت درست فرزند ; 4 راه برای جلوگیری از لوس کردن بچه توسط پدر بزرگ و مادربزرگ

شما بداخلاقی می کنید. زمانی که مادرتان دارد به شما کمک می کند میز را تمیز کنید، او را در گوشه ای گیر می آورید و قوانین خود را به او یادآوری می کنید. هیچ شیرینی، هیچ هدیه غیر ضروری، هیچ شکستن برنامه ای نباید وجود داشته باشد. او شما را خرد می کند و می گوید هنوز بچه هستید. شما وارد اتاق نشیمن می شوید و می بینید پدرتان در حال نشان دادن یک ویدیو از خوک بامزه بر روی یوتیوب به فرزند شماست. یادتان می آید الان زمان خواب بعد از ظهر بچه است. آرامش خود را از دست می دهید و سر پدرتان داد می زنید.

حتما بخوانید :
تغذیه کودک ؛ ۸ غذای فوق سالم که تضمین میکنیم بچه ها بخورند.

آیا تا به حال چنین چیزی برای شما اتفاق افتاده؟ در صورتی که والدین شما بچه تان را لوس کنند و شما دائما آن را تماشا کنید، این اتفاق می افتد. چیزی که شما نیاز دارید، برخورد یک به یک با آنهاست. اما، این کار همیشه در مقابل والدین حساس است. اگر آن ها والدین همسرتان باشد حتی سخت تر هم می شود.
چرا سرسنگینی کردن با پدربزرگ و مادربزرگ یک راه حل نیست

وقتی میخواهید بگویید این بچه من است نه شما، بهتر است کمی آرامش خودتان را حفظ کنید و بیشتر فکر کنید. پدربزرگ و مادربزرگ در معادله والدین، برای آن ها ارزش بسیار زیادی به ارمغان می آورند. حرف من را باور کنید، آنها در تیم شما هستند. با این حال، شما به عنوان یک کاپیتان تیم باید بدانید که آن ها چه چیزی را به میدان می آورند، نقاط قوت آن ها را تقویت کنید و روی ضعف ها کار کنید.

پدربزرگ و مادربزرگ در زندگی کودک دومین شخصیت مورد اعتماد پس از والدین هستند. زمانی خواهد رسید که فرزند شما قضاوت شما را مورد سوال قرار می دهد. به زودی، او آنچه شما می گویید را نادیده خواهد گرفت و کاملا برعکسش عمل خواهد کرد. او می گوید من دیگر بزرگ شده ام، مادر بزرگم از تصمیمات مادرم حمایت نمی کند. او به عنوان یک نوجوان، احساس می کند که توسط والدین کنترل می شود، اما اگر یک پدربزرگ یا مادر بزرگ آنچه که والد می گوید را تصویب کند، کودک آن را قبول می کند.

به طور مشابه، موقعیت هایی وجود دارد که شما نیاز به یک استراتژی “پلیس خوب – پلیس بد” دارید. با این حال، اگر یکی از والدین پلیس خوب و دیگری بد باشد، به نظر می رسد در میان آنها شکاف وجود دارد و در بلند مدت کار درستی نیست. کودک ممکن است آن را جدی نگیرد. پدربزرگ و مادربزرگ نقش یک پلیس خوب را بازی می کنند، مهربان و سالخورده! این وضعیت خیلی موثرتر است.

حتما بخوانید :
5 چیزی که کودک شما باید قبل از رفتن به مدرسه انجام دهد

و در نهایت، آیا واقعا میخواهید قلب یک پیرمرد را به خاطر یک تافی بشکنید؟ او پوشک شما را عوض می کرده. البته، او شما را جدی نخواهد گرفت تا زمانی که به اون نشان دهید شما هم نیاز به جدی گرفته شدن دارید! بنابراین، به والدین خود بی محلی نکنید. این هیچ کاری از پیش نمی برد. کودک شما در حال تماشا و یادگیری از نحوه ارتباط با پدربزرگ و مادربزرگ خود است.

در عوض این کاری است که باید انجام دهید، به آرامی و با احتیاط، والدین خود را از مسیر نازپروردن فرزند خویش دور کنید.

برنامه عملی
این راه حل ها برای متوقف کردن والدین شما و همسرتان در لوس کردن بچه ها بدون بهم خوردن روابط است.

۱- از قانون ۸۰:۲۰ استفاده کنید

یک قاعده که بیشتر معلمان مدیریت سر آن قسم می خورند، قاعده ۸۰:۲۰ است. در این زمینه، از تمامی قواعدی که می خواهید فرزندتان رعایت کند، تنها ۲۰ درصد از قوانین هستند که ۸۰ درصد اهمیت دارد. ۸۰ درصد باقیمانده، می توانند عوض شوند.

بنابراین، اگر شما ۱۰ قانون داشته باشید، فقط ۲تا از آنها واقعا، واقعا مهم هستند. و اینها قوانینی هستند که اگر پدر و مادربزرگ فرزندتان آن ها را می شکنند، باید بر روی آن ها پافشاری کنید. برای قوانین دیگر، اجازه دهید آنها راه خود را داشته باشند. به این ترتیب، آنها نیز خوشحال هستند؛ زیرا شما نمی گویید «هیچ» کدام از کارهای را که دوست دارید نباید با نوه تان انجام دهید، و شما خوشحال هستید که قوانین مهم به طور درست رعایت می شود.

۲- با همسرتان در یک تیم باشید

فرزند شما خودسری و لجبازیش را از پدربزرگ و مادربزرگ خود می گیرد (البته من نمی توانم این را اثبات کنم، این فقط یک نظریه است). بنابراین، شما باید با پدربزرگ و مادربزرگتان ارتباط برقرار کنید، همانطور که با فرزندتان ارتباط برقرارمی کنید – با اطمینان. در غیر این صورت، شما ممکن است جدی گرفته نشوید. و هیچ چیز مانند یک زوج که در مورد یک مسئله موافق نیستند، اعتماد به نفس را دچار تردید نمی کند.

بنابراین، با همسر خود صحبت کنید. چند قانون بر اساس اصل ۸۰:۲۰ ، بنویسید. همچنین درباره استثنائات فکر کنید. به عنوان مثال، فرزند شما اجازه خوردن شکلات ندارد، به استثنای هر چهار شب یک بار. اگر می خواهید این قوانین را بنویسید. و سپس، اطمینان حاصل کنید که شما و همسرتان هم عقیده هستید. اگر شریک شما با یکی از قوانین موافق نیست، آن را اجرا نکنید، مگر اینکه برای کودک مناسب باشد.

حتما بخوانید :
علائم هشدار دهنده افسردگی در کودکان

۳- یک لیست آرزو را ایجاد کنید

“نیازها” و “خواسته هایی” وجود دارد. امروزه، بسیاری از چیزهایی که مردم می گیرند برای این است که نیازهای خود را برآورده سازند. هنگامی که فرزند شما هدایایی که لازم نیست را بیش از حد دریافت می کند، یاد می گیرد خواسته هایش فقط به خاطر افزودن به دارایی هایش باشد نه از سر نیاز واقعی. این کار سالم نیست.

بچه ها باید با اسباب بازی های خود رابطه دوستی داشته باشند. اما برای این منظور، فرزند شما باید یک عروسک داشته باشد نه هفت تا! به عنوان یک پدر و مادر که این را درک می کنند، یک لیست دلخواه برای فرزند خود ایجاد کنید. به این ترتیب، او کتاب ها، اسباب بازی ها، لباس ها و چیزهای دیگری دارد که به آن ها نیاز دارد (و می خواهد). از پدربزرگ و مادربزرگ بخواهید قبل از خرید هر چیزی از شما و همسرتان بپرسند. این را با خوشرفتاری بگویید، آنها درک می کنند.

۴- از هدایای اضافی، در راه درست استفاده کنید

برخی از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها ممکن است شما را درک نکنند. بنابراین، اگر آنها هنوز هم برخی هدایا و اسباب بازی ها را به کودک شما می دهند، به جای نشان دادن ناراحتی، از آنها تشکر کنید و به آن ها اطلاع دهید که شما آن را به کسی که کمتر از فرزندتان خوش شانس بوده است، اهدا می کنید. این کار را تا زمانی که آن ها به کارشان ادامه می دهند، انجام دهید. همچنین شما می توانید از آنها بخواهید که پول را برای پس انداز تحصیلی و دانشگاه کودکتان کنار بگذارند.

هرگز، هرگز یک کتاب را رد نکنید! این یک گناه بزرگ است.

مادرها، این ارزش بهم خوردن روابط را ندارد. بلاخره، زمانی که کودک شما چشم خود را برای اولین بار به این دنیا باز کرد، آن ها هم به اندازه شما خوشحال بودند. فقط بر ۲۰٪ از مسائل تمرکز کنید و استرس خود را تا ۸۰٪ کاهش دهید!

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید