حیوانات خانگیسگ

ترس های سگ ها ؛ ترس ها و فوبیاهای رایج در سگ ها

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
ترس های سگ ها ؛ ترس ها و فوبیاهای رایج در سگ هاReviewed by فتح اللهی on Jun 29Rating: 4.0ترس های سگ ها ؛ ترس ها و فوبیاهای رایج در سگ ها

سگ ها می توانند از ترس ها و فوبیاهای مختلفی رنج ببرند. این ترس ها می توانند علل مختلفی از جمله عدم اجتماعی شدن اولیه، ژنتیک یا یک تجربه قبلی منفی داشته باشند. ترس و فوبیای سگ ممکن است منجر به علائمی مانند دولاشدن، لرزش، تراوش آب از دهان، واق واق کردن و در برخی موارد حمله در سگ ها شود.
موارد زیر چندتا از هراس ها و فوبیاهای رایج در سگ ها هستند.

۱- ترس از رعد وبرق

آسترافوبیا ترس از رعدوبرق است، و یکی از رایج ترین انواع ترس در سگ هاست. میزان این ترس در میان سگ ها متفاوت است. برخی ممکن است فقط ترس خفیفی از رعد و برق داشته باشند. در این مورد، سگ ممکن است کمی بلرزد و یا دمش را هنگام رعدوبرق تکان دهد. سایر سگ ها ممکن است فوبیای شدیدتری داشته باشند که منجر به پنهان شدن، خطرناک شدن آن ها، یا از دست دادن کنترل روده و مثانه در آن ها می شود.
همچنین سگ ها می توانند قبل از شما، توفان تندری را تشخیص دهند. به همین دلیل است که صاحبان سگ می بینند سگ هایشان چند دقیقه قبل از رخ دادن توفان آن را حس می کنند و علائم ترس را از خود نشان می دهند.

۲- ترس از آتش بازی

ترس از آتش بازی یکی دیگر از ترس های معمول در سگ هاست. این ترس شبیه به ترس از رعدو برق است و صداهای بلند و نمایش نور غیرمنتظره در آتش بازی باعث می شود بسیاری از سگ ها دچار ترس و لرزش شوند. برای برخی سگ ها، این ترس با عادت کردن آن ها به آتش بازی از بین می رود. در موارد دیگر ممکن است لازم باشد از تکنیک های مدریت استفاده کنید. سگ هایی که دارای فوبیای آتش بازی هستند ممکن است نیاز به درمان ضداضطراب یا آرام بخش داشته باشند.

حتما بخوانید :
حسودی گربه ها ; چه کنیم تا گربه قدیمی، گربه جدیدمان را قبول کند؟

۳- ترس از تنها ماندن

ترس از تنها ماندن در خانه به عنوان ترس جدایی شناخته می شود. سگ هایی که از ترس جدایی رنج می برند، به محض اینکه صاحبانشان از خانه بیرون می روند رفتار مخرب را نشان می دهند. سایر علائم شامل واق واق کردن و سرو صدای بیش از حد می شود.
تغییر در رفتار صاحب سگ ممکن است به کاهش ترس سگ کمک کند. صاحب سگ می تواند به سادگی با ایجاد تغییرات در عادت های خود هنگام خروج از خانه و بازگشت، برخی از اضطراب های سگ را کاهش دهد. دیسنزی تیزیشن، روند آهسته عادت کردن سگ به تنها ماندن در خانه، نیز می تواند برای سگ هایی که از ترس جدایی رنج می برند مفید باشد.

۴- ترس از دامپزشک

ترس سگ از رفتن پیش دامپزشک، چیز غیرمعمولی نیست. اولین بار که سگ به مطب دامپزشک می رود معمولا شامل قرار گرفتن سگ در معرض بوی عجیب و غریب، رفتار کردن با او به روش های غیر معمول، محدود شدن و واکسن زدن می شود. جای تعجب نیست که سگ ها می توانند به راحتی از رفتن پیش دامپزشک بگریزند. این ترس اغلب با چند بار دیدار اجتماعی سگ با دامپزشک و به دور از معاینه کردن، به راحتی از بین برود.
۵- ترس از سواری در ماشین

خرید کاندوم gifbanner - ترس های سگ ها ؛ ترس ها و فوبیاهای رایج در سگ ها

بسیاری از سگ ها از ماشین سواری می ترسند. این ترس معمولا به دلیل مواجه نشدن زودهنگام با ماشین و یا تجربیات منفی از سوار ماشین شدن است. مانند بیمار شدن در ماشین، سوار شدن در ماشین و بردن او به پناهگاه و ترک کردنش، یا سوار شدن به ماشین برای رفتن پیش دامپزشک. شما می توانید با رفتار درست و تشویق و ستایش سگ، ترس او را از سوار ماشین شدن به آرامی کم کنید.

حتما بخوانید :
محفاظت از سگ خود در آب و هوای پاییزی

۶- ترس از بالا و پایین رفتن از پله

ممکن است متوجه شوید وقتی سگ شما به پله ها نزدیک می شود دچار ترس می شود. این فوبیا تقریبا در همه موارد به دلیل اجتماعی نشدن به موقع رخ می دهد. یک سگ که هنگام کوچک بودن، از پله بالا و پایین نرفته باشد ممکن است در آینده از این کار ترس داشته باشد. برخی از سگ ها می توانند با تبدیل این کار به یک بازی، بر ترس خود غلبه کنند. دیگر سگ ها ممکن است نیاز به یادگیری گام به گام برای حرکت در پله ها داشته باشند.

۷- ترس از مردان

شاید این موضوع که سگ ها از مردان می ترسند برای بسیاری از مردم عجیب باشد. در حالی که در برخی موارد این ترس ممکن است از آزارو اذیت شدن توسط یک مرد نشأت گرفته باشد اما اغلب اوقات این ترس به دلیل عدم اجتماعی شدن است. سگ هایی که از مردان می ترسند باید به یک روش غیر تهدید کننده کم کم به مردان نزدیک شوند. به یاد داشته باشید که یک سگ ترسیده ممکن است به کسی که باعث ترس او شده است حمله کند و یا اورا گاز بگیرد.

۸- ترس از غریبه ها

ترس از غریبه ها شبیه ترس از مردان است. اما در این مورد، یک سگ ممکن است از کسی که او را نمی شناسد بترسد. غلبه کردن به این مشکل می تواند دشوار باشد، زیرا غیر ممکن است که به سگ خود یاد دهید هر فرد غریبه ای را بپذیرد. مهم است که اجازه دهید سگ شما در زمان خود به افراد جدید نزدیک شود. مجبور کردن یک سگ ترسیده برای پذیرش یک غریبه می تواند او را تبدیل به یک سگ تهاجمی کند.

حتما بخوانید :
مرگ آسان ؛ روند مرگ آسان حیوانات خانگی

۹- ترس از بچه ها

سگ ها به دلایل مختلف دچار ترس از کودکان هستند. یکی از این دلایل، روبرو نشدن به موقع با کودکان است. بسیاری از افراد قبل از پدر و مادر شدن سگ می گیرند و این سگ ممکن است فرصتی برای برقراری ارتباط با بچه ها نداشته باشد. همچنین سگ ها اغلب تجربیات منفی با کودکان دارند. در حالی که نیت کودک ممکن است خوب باشد، اما یک سگ شاید آن را به عنوان یک تهدید برای خود تفسیر کند. صاحبان سگ هایی که ترس از کودک دارند، باید درباره برخورد با این نوع ترس با یک مربی یا رفتار شناس سگ ، مشورت کنند.

۱۰- ترس از اشیاء

بسیاری از سگ ها از اشیاء خاص مانند جاروبرقی، دکوراسیون، اسباب بازی کودک و … می ترسند. این ترس اغلب خیلی مسئله بزرگی نیست، زیرا بسیاری اشیاء را می توان به سادگی از دید خارج کرد. با این حال در موارد خاص، می تواند مشکل ساز باشد. به عنوان مثال، اگر سگ شما از نزدیک شدن به یک مجسمه که در بیرون از ساختمان قرار دارد خودداری می کند یا هربار که جاروبرقی را روشن می کنید دچار اضطراب یا لرزش می شود، شما نیاز دارید تا به آهستگی این اشیاء را به او معرفی کنید تا با آن ها آشنا شود و از آن ها نترسد.

مجموع 1 رای
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید