ورزشورزش و سلامت

تمرینات IT ؛ بازگشت به زندگی با ورزش و سلامت قلب

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
تمرینات IT ؛ بازگشت به زندگی با ورزش و سلامت قلبReviewed by اعطاسی on Oct 24Rating: 4.0تمرینات IT ؛ بازگشت به زندگی با ورزش و سلامت قلبآیا به دنبال سوزاندن چربی های اضافه بدن خود هستید؟ بسیار خوب، کفش های ورزشی خود را جهت یک ورزش عالی برای سلامت قلب در تابستان، آماده کنید.

تمرینات IT ؛ آیا به دنبال سوزاندن چربی های اضافه بدن خود هستید؟ بسیار خوب، کفش های ورزشی خود را جهت یک ورزش عالی برای سلامت قلب در تابستان، آماده کنید.

تحقیقات نشان داده است که تمرینات آموزشی(IT)، یکی از موثرترین ابزار جهت ارتقا آمادگی جسمانی بدن است. تمرینات IT جدید نیست . ورزشکاران حرفه ایی تقریبا نزدیک یک قرن است که از این تمرینات برای افزایش حداکثر عملکرد بدن خود استفاده میکنند.

بنابراین، تمرینات IT چیست؟

تمرینات IT

 

یک جلسه تمرین IT، شامل دوره های متناوب با شدت بالا، متوسط و پایین است بدین صورت که فعالیت با شدت زیاد شروع شده و به شدت پایین ختم میشود. شدت بالا بدن را تحریک میکند و تغییرات جسمی قابل توجهی ایجاد میشود. ماندن در فعالیت شدت بالا سخت است بنابراین با فعالیتهای با شدت متوسط و پایین، میتوانید بدون توقف، کمی استراحت کرده و به ورزش خود نیز ادامه دهید.

ارز دیجیتال

فعالیت IT مقدار زیادی انرژی را در یک زمان کوتاه مصرف کرده و پس از اتمام، تاثیر به سزایی در متابولیسم بدن دارد. ورزشکاران معمولی که بدنشان جهت رسیدن به تناسب اندام توقف کرده است، از این تکنیک جهت رسیدن به تناسب اندام بهره میبرند.

حتما بخوانید :
تمرین 5 دقیقه ای برای تقویت عضلات مرکزی بدن

برای متخصصین تناسب اندام، تمرینات IT، علمی از دوره های زمانی خاص است. برای رسیدن به نتایج مطلوب، نظارت بر ضربان قلب اعم از ۶۰ درصد حداکثر تا ۹۰ درصد و بیشتر، باید مرتب انجام شود.

کجا شروع کنم؟

چنانچه آمادگی شروع تمرینات IT را دارید، جهت استفاده بهینه، بهتر است با یک مربی مشورت کنید. این تمرینات برای افرادی که تازه ورزش را شروع کرده اند یا دچار مشکل بدنی خاصی هستند، مناسب نمیباشد.

تمرینات IT به راحتی داخل یا خارج از منزل قابل اجرا است. تردمیل و دوچرخه از لوازم مناسب این ورزش هستند. در این وسایل صفحه نمایشی وجود دارد که زمان، ضربان قلب، سرعت، مقاومت و ارتفاع را بیان میکند ضمن اینکه ورزشکار امکان کنترل  برنامه ریزی دستی را نیز خواهد داشت و بدین صورت به طور واقعی در حال ورزش است نه فقط حرکت.

یک تمرین داخلی ساده با تردمیل ، کنترل شدت آن به شرح زیر میباشد:

  • ۵دقیقه پیاده روی آرام جهت گرم کردن بدن
  • افزایش ارتفاع شیب طوریکه قابل کنترل باشد به مدت ۳ دقیقه(شدت بالا)
  • کم کردن شیب به مدت ۳ دقیقه(متوسط)
  • دوباره افزایش شیب به مدت ۳ دقیقه (بالا)
  • کم کردن شیب به مدت ۳ دقیقه (پایین)

این فواصل ۳ دقیقه ایی را به مدت ۳۰ دقیقه تکرار کرده و در طی چند هفته به ۱ ساعت برسانید. بعد از هر تمرین، کمی به خود استراحت بدهید.

البته این مثال غیر مستقیم، به ضربان قلب یا سایر اقدامات مناسب یک جلسه IT اشاره نمیکند.

شما حتما از یک مربی مشاوره گرفته و اطمینان حاصل کنید که این تمرینات قلبی عضلانی باعث تقویت واقعی بدن شما و رسیدن به تناسب اندام میشود.

حتما بخوانید :
4 نوع پیاده روی که باید آن ها را انجام دهید
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید