ورزشورزش و سلامت

تمرین‌های ورزشی برای زایمان طبیعی راحت

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
تمرین‌های ورزشی برای زایمان طبیعی راحتReviewed by اعطاسی on Jun 15Rating:

مجموعه: درمان با ورزش

ورزشهایی برای زایمان طبیعی راحت

 
قطعا هیچ کسی بدون تمرین در یک ماراتن شرکت نمی‌کند! بله مقایسه ماراتن و زایمان طبیعی کاملا بجا و درست است و مثل هر رویداد دیگری باید برای آن آماده شد. بنابراین بهتر است ورزشهایی که برای زایمان طبیعی به کارتان می‌آید از حالا در برنامه روزانه‌تان قرار دهید.
ورزش در دوران بارداری نه تنها برای سالم نگه داشتن شما و جنین مفید است، بلکه به آمادگی بدنتان برای تحمل سختی زایمان نیز کمک می‌کند. ورزش منظم ماهیچه‌ها و رباط‌های لگنی را آماده می‌کند تا با سختی کمتری وضع حمل را طی کنند. تمرینات قبل از تولد همچنین به موقعیت بهینه کودک برای زایمان کمک می‌کند. 
 
بلند کردن لگن
بلند کردن لگن برای تقویت و آمادگی عضلات لگن برای زایمان بسیار عالی است. این تمرین یکی از بهترین حرکات برای تسهیل زایمان طبیعی است و می‌توان انجام آن را از اوایل بارداری شروع کرد.
 
به پشت دراز بکشید، زانوهای خود را خم کنید و پاهایتان را روی زمین بگذارید. کمرتان را به زمین فشار دهید و به‌آرامی لگن خود را بلند کنید و به بالا هل دهید. حدود ۱۰ ثانیه بدن خود را در این حالت نگه دارید و سپس به‌آرامی رها کنید. برای استحکام لگن، دو بار در روز، به مدت ۱۰ دقیقه، این ورزش را انجام دهید.
 

داشتن زایمان طبیعی راحت با ورزش

 
تمرین با توپ ورزشی 
تمرین های مختلف با توپ ورزشی، روشی آسان و راحت و بدون هزینه برای داشتن زایمان طبیعی راحت است و البته در انجام این گونه تمرینات لازم است که بسیار مراقب باشید و از شخص دیگری نیز کمک بگیرید .
 
برخی دیگر از مزایای تمرین با توپ در دوران بارداری ، انعطاف پذیری بیشتر و تقویت قدرت در عضلات چهار سر ران و ناحیه تحتانی کمر است .
 

خرید کاندوم gifbanner - تمرین‌های ورزشی برای زایمان طبیعی راحت

تمرین با توپ در دوران بارداری

حتما بخوانید :
فواید یوگا برای پوست و سلامت بدن

 
تمرینات با توپ ورزشی از تنوع زیادی برخوردارند ، برای مثال:
 
چرخش روی توپ:
روی توپ بنشینید و با قرار دادن پاهای خود بر روی زمین به آرامی بر روی آن بچرخید و هنگام انجام این کار، عضلات باسن و پایین کمر خود را شل کنید و بدون هیچ عجله ای این کار را انجام دهید .
 
همچنین می ‎توانید بر روی توپ بنشینید و کمی خود را به بالا و پایین هدایت کنید و برای انجام حرکت اسکات نیز می ‎توانید از این توپ ها استفاده کنید.
 
پیاده‌روی در بارداری
یکی از بهترین تمرین‌های ورزشی در دوران بارداری، پیاده‌روی است. یک پیاده‌روی ساده روزانه در دوران بارداری کمک می‌کند برای روز موعود آمادگی بیشتری داشته باشید. هدفتان را روی ۳۰ دقیقه پیاده‌روی در روز متمرکز کنید. بهتر است برای استفاده از هوای تازه و نور خورشید، محیط بیرون از خانه را برای پیاده‌روی انتخاب کنید.
 
تمرین پروانه‌ای
این حرکت ورزشی در دوران بارداری به شما کمک می‌کند تا لگنتان بازتر شده و قسمت پایینی کمر شل شود. می‌توانید این تمرین را از زمان شروع بارداری تا روز زایمان انجام دهید. روی باسنتان بنشینید و کف پاهایتان را به یکدیگر بچسبانید. سپس پاهایتان را به بالا و پایین فشار دهید تا زمانی که کشیدگی را در آن‌ها حس کنید. برای احساس کشش بیشتر از همسرتان بخواهید تا فشار بیشتری به پاهایتان وارد کند.
 

ورزش در دوران بارداری

 
چرخش لگن
چرخش لگن عضلات شکمی را تقویت کرده و از بروز کمردرد در بارداری و در حین زایمان پیشگیری می کند. همچنین این حرکت به زایمان راحت تر نیز کمک کرده و باعث می شود درد کمتری بکشید.
 
به پشت بخوابید و دست ها را روی شکم قرار دهید. حالا به کمک انقباض عضلات شکمی و لگنی، باسن را از زمین بلند کنید. مراقب باشید که زانوها، لگن و شانه هایتان در یک خط قرار بگیرند.
 
هر بار ۳ تا ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید و این ورزش را در روز ۱۰ بار تکرار و به صورت روزانه انجام دهید.
 
حرکت گربه شتر برای تقویت عضلات کمر
این حرکت یک حرکت بسیار عالی است که در طول بارداری به تقویت عضلات کمر و بهبود کمر درد کمک می‌کند. در عین حال بدن شما را برای ماراتن زایمان آماده می‌کند. طبق شکل چپ روی چهار دست و پا قرار بگیرید. بعد طبق شکل وسط کمرتان را گود کنید و سرتان را بالا بگیرید و نفس بگیرید و بعد طبق شکل راست کمر خود را گرد کنید و سرتان را پایین بگیرید و بازدم داشته باشید. سعی کنید در طول حرکت عضلات کف لگن خود را هم منقبض نگه دارید.
 

حتما بخوانید :
تنها دو ساعت دویدن در هفته می تواند سه سال به عمر شما اضافه کند

حرکات ورزشی در دوران بارداری

 
بالا رفتن از پله
در بالا رفتن از پله‌ها، به استفاده از تمام عضلات کمر و پا نیاز دارید. کشش و حرکت باسن کمک می‌کند سر جنین به سمت کانال تولد پایین بیاید. بالا رفتن از پله روش شگفت‌انگیزی برای القاء زایمان طبیعی است، زیرا بدن را برای فشار فیزیکی زایمان آماده می‌کند. همچنین، به گردنه رحم فشار می‌آورد و باعث می‌شود لگن باز شود.
 
گردآوری: بخش ورزشی بارونه
 
 
 

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید