حیوانات خانگیگربه

حرف زدن گربه ها: میومیو کردن

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
حرف زدن گربه ها: میومیو کردنReviewed by فتح الهی on Sep 23Rating: 4.0حرف زدن گربه ها: میومیو کردنمیومیو کردن می تواند در ابتدا جذاب باشد، اما به سرعت تبدیل به ناراحتی می شود. زبان گربه ترکیبی از حالت های بدن، سیگنال های عطری و صداهایی است که او درمی آورد. انسانها در مقایسه با گربه ها حس بویایی ندارند و ما اغلب حرف زدن

درک دلیل میومیو کردن گربه ها

میومیو کردن می تواند در ابتدا جذاب باشد، اما به سرعت تبدیل به ناراحتی می شود. زبان گربه ترکیبی از حالت های بدن، سیگنال های عطری و صداهایی است که او درمی آورد. انسانها در مقایسه با گربه ها حس بویایی ندارند و ما اغلب حرف زدن با دُم و سیگنال های گوش که اکثریت ارتباطات آنها را تشکیل می دهند را نادیده می گیریم. اما ناله کردن، زوزه کشیدن، خرناس ها، هیس کردن ها و صدای خرخر گربه ها توجه ما را به خود جلب نمی کنند، به خصوص در ساعت ۵:۰۰ صبح.

انواع میومیو کردن

چهار دسته عمده وجود دارد: الگوهای زمزمه عبارتند از خرخر کردن ها و لرزش صدا؛ تمام تغییرات الگوهای صوتی آنها، جزء میومیو کردن است (همچنین گربه ها می توانند چندین صدای ترکیبی را تولید کنند)؛ الگوهای شفاف، جیر جیرکردن و پچ پچ کردن است که ناامیدی را بیان می کند؛ و الگوهای شدید کش دار، هشدار هایی مانند صدای هیس کردن و خرناس کشیدن هستند. کارشناسان همچنین حدس زدند که ممکن است برخی از آوازهای گربه بسیار ظریف باشند و یا در فرکانس های بالایی قرار گیرند که فقط گربه های دیگر می توانند این “میومیوهای بی صدا” را بشنوند.

حتما بخوانید :
راهنمای خرید سگ ؛ بهترین نژادهای سگ برای افراد پرمشغله (یا تنبل)

همه گربه ها آوازخوان نیستند به عنوان مثال، گربه های ایرانی و نژادهای چارتروکس آبی زیبا، تمایل دارند نسبتا آرام باشند. بقیه هرگز ساکت نمی شوند. به خصوص نژاد سیامی و شرقی بسیار زیاد سروصدا دارند. گربه من سرین، مکالمه های طولانی و درازمدت دارد و اصرار دارد که آخرین کلمه را او بگوید.

معنی میومیو چیست؟
گربه ها برای برقراری ارتباط با دیگر گربه ها از طیف گسترده ای از آوازخوانی استفاده می کنند، اما به نظر می رسد که “میومیو کردن” را برای گفتگو با انسان ها استفاده می کنند.
بچه گربه دقیقا چه می خواهد؟ آیا او از شما عصبانی است، از هنر شما تعریف و تمجید می کند، یا فقط می خواهد شما را اذیت کند و سرگرم شود؟
میومیو کردن به معنی تقاضاست: بگذار بیرون بیایم، بگذار بیایم داخل، من را نوازش کن، با من بازی کن، به من غذا بده! همانطور که گربه بیشتر پرشور و مودب می شود، میومیوهایش بیشتر گوش خراش شده و زیر و بم کمتری خواهد داشت.
درخواست های میومیو اغلب در ساعات شبانه، زمانی که صاحبان بخواهند بخوابند، اتفاق می افتد.

میومیو کردن نیمه شب
گربه ها به طور معمول ۱۶ ساعت در شبانه روز می خوابند و در شب زمانی که وقت شکار موش هاست، بیشترین فعالیت را دارند. بچه گربه در بیرون یا داخل خانه، گشت زنی می کند. این وخیم است، اما طبیعی است.
گربه زرنگ و مصمم به اتاق خواب می آید و حتی ممکن است برای ساعاتی از شب در کنار شما بخوابد. اما پس از آن تصمیم می گیرد که هر دوی شما به انداز کافی خوابیده اید. او ابتدا به سر شما ضربه می زند، بینی یا انگشتان پای شما را گاز می گیرد و یا اسباب بازی ها را بر روی سر شما می ریزد. اگر این شما را بیدار نکرد، میومیوها تشدید می شوند.
به زودی شما بیدار می شوید تا گربه را ساکت کنید. هنگامی که شما از رختخواب بلند شدید، بچه گربه از شما جلوتر می دود، و اغلب به سمت کاسه غذای خالی می رود. گاهی اوقات، هنوز غذا باقی مانده است – اما بچه گربه می خواهد شما غذا خوردنش را تماشا کنید. در واقع، پر کردن کاسه ممکن است موقتا سروصدای او را بخواباند. سخت است که با دهن پر میومیو کرد. اما چیز دیگری ادامه دارد.

خرید کاندوم gifbanner - حرف زدن گربه ها: میومیو کردن

اینکه خواسته های میومیویی گربه را برآورده کنید، به او می گوید که آزار دادن شما راه موثری برای رسیدن به چیزهایی است که می خواهد. اینکه بالش را روی سر خود قرار دهید، سر او داد بزنید یا او را از تخت بیرون کنید باز هم باعث می شود او توجهی را که خواستارش است، دریافت کند.
این به گربه یاد می دهد که هرچه مدت بیشتری شما را اذیت کند، بیشتر احتمال دارد که موفق شود.

حتما بخوانید :
کرم قلابدار در سگ ؛ همه چیز درباره کرم قلابدار در سگ ها که صاحبان سگ باید بدانند

مشکلات سلامتی وجود دارد که می تواند منجر به میومیو کردن بیش از حد شود؛ گربه های ناشنوا، گربه های پیر که دچار آلزایمر گربه ای هستند، گربه هایی که از اضطراب جدایی رنج می برند و آنهایی که با مشکلات مربوط به تیروئید، قلب و کلیه مواجه هستند.

اما در گربه های دیگر که سالم هستند، تنها راه خاموش کردن این رفتار این است که گربه را کاملا نادیده بگیریم. این بدان معنی است که شما به او غذا ندهید، شما در بازی های او دخالت نکنید، به او حمله نکنید، به او آب اسپری نکنید، یا به هیچ وجه به او توجهی نکنید. وقتی که او با پنجه اش دماغ شما را می خاراند یا پنجره را با خرناس کشیدن می لرزاند، انجام این کار سخت است است.

باید چه کاری انجام دهید؟ شما باید به بچه گربه خود عشق سختگیرانه را آموزش دهید.

گوشگیر تهیه کنید، در اتاق خواب را ببندید یا گربه را در اتاق دیگری در طرف دیگر خانه قرار دهید و او را محدود کنید. ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا از این رفتار خلاص شوید.

توجه داشته باشید که این رفتار، قبل از اینکه از بین برود، بدتر می شود. رفتارشناسان، آن را یک انفجار انقراض می نامند، پس آماده باشید و آن را تحمل کنید.

می توانید این کار را انجام دهید، یا اینکه مثل گذشته با گربه خود برخورد کنید و تا آخر این رفتار او را تحمل کنید.

 

مجموع 3 رای
1

Tell us how can we improve this post?

+

حتما بخوانید :
چگونه از یک حیوان خانگی نگهداری کنیم
= Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید