آرایشی و زیبایی

حقیقت های ناگفته در مورد پدیکور ماهی آبگرم

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
حقیقت های ناگفته در مورد پدیکور ماهی آبگرمReviewed by فتح الهی on Jun 3Rating: 5.0حقیقت های ناگفته در مورد پدیکور ماهی آبگرم

حقیقت های ناگفته در مورد پدیکور ماهی آبگرم

پدیکور ماهی آبگرم فقط یکی از گرایش های زیبایی ظاهر فوق العاده عجیب و غریب است که در سال های اخیر وارد فرهنگ عامه شده اند. اگه در موردشون نشنیدید با ما باشید تا بیشتر توضیح بدیم.

این درمان زیبایی مانند یک پدیکور است – فقط تا آنجایی که پای شما به یک وان آب برسد. از آن به بعد، شما در رحمت و مهربانی ماهی گارا روفا هستید – همچنین “دکتر ماهی” نامیده می شود- که طبق گفته دکتر نیتا پاتل، متخصص پوست در کالیفرنیا، ماهی آب شیرین هستند که در اصل از حوضه های رودخانه اوراسیای (اروپا- آسیا)  مرکزی می آیند.

 برای آندسته از افرادی که فکر می کنند احتمالا هیچ کس نمی خواهد پاهای خود را در یک مخزن با یک دسته از ماهی های کوچک عجیب و غریب قرار دهد، بیش از ۲۰،۰۰۰ پست در اینستاگرام می گویند شما اشتباه فکر می کنید.

اگر شما به طور ناگهانی احساس کنجکاوی در مورد این مسئله کردید و باید بیشتر بدانید، ما برای کمک اینجا هستیم. در اینجا همه چیز در مورد پدیکور ماهی آبگرم که شما نمی دانید ، هست.

افراد مشهور و ستارگان آنها را دوست دارند

ارز دیجیتال

به جرات می توانیم بگوییم پدیکور ماهی آبگرم تقریبا محبوب نبودند اگر افراد مشهور آنها را امتحان نمی کردند. و حتی اگر شما اکنون در مورد آنها می دانید، افراد مشهور سالهاست از آن استفاده می کنند (حتی قبل از اینکه شما بتوانید آنها را به راحتی در ایالات متحده دریافت کنید).

طبق گفته ی Elle ، جسیکا سیمپسون وارد تحقق زود هنگام خود یعنی پدیکور ماهی آبگرم شد، زمانی که او در سال ۲۰۱۰ در ژاپن آن را امتحان کرد. بازیگر زن مینا سویاری همچنین در سال ۲۰۱۲ هنگامی که از Topshop در بریتانیا دیدن می کرد آن را امتحان کرد. او به مجله Heat (از طریق Glamour) گفت:” آخرین بار در فروشگاه بودم، که پدیکور ماهی آبگرم را امتحان کردم، کمی عجیب بود.”

و، البته، این امر نمی توانست یک روند مشهور باشد اگر Kardashians در آن نبودند. در سال ۲۰۱۳ ، خواهران کارداشیان زمانی که برای اولین بار به یونان سفر کردند پدیکور ماهی آبگرم را امتحان نمودند، مانند تمام موارد در مورد Kardashian یک ویدئو برای اثبات آن وجود دارد.

ماهی از پوست مرده تغذیه می کند

 

اولین تصوریا دیدگاه شما چه بود وقتی که گفتیم ماهی ها از پوست لایه لایه شده شما تغذیه می کنند؟ اگر فرض می کنید آنها از بدن شما برای ناهار استفاده می کنند درست حدس زده اید.

طبق گفته دکتر Tess Mauricio، متخصص پوست در بورلی هیلز و مدیر کل کلینیک زیبایی M، این درمان به لحاظ فنی یک پدیکور نیست. او گفت: در عوض،” شامل غوطه ور شدن مچ پا و قسمتی از پاهای شما در آب پر از ماهی های کوچک است که از پوست مرده تغذیه می کنند”. “این ماهی ها به دلیل توانایی خود برای عفونت زدایی و خوردن پوست مرده بدون ایجاد خون و آسیب زدن به پوست دست نخورده شناخته شده اند.”

با این حال، با توجه به گزارش NPR، Garra rufa دندان ندارند، به طوری که آنها برای برداشتن پوست مرده از پا گزش برنده ندارند. لی لا ، کارمند سالن به NPR ، گفت: ” آنها پاهای شما را می بوسند”.” اما بیشتر فقط پوست خشک شما را می مکند.” پس تصور کنید هزاران پاک کننده کوچک در زیر آب به پاهای شما متصل شده اند.

حتما بخوانید :
ترفند آرایشی که باعث می شود ابروهای شما پرپشت تر به نظر برسد

این ماهی ها به راستی گرسنه هستند

علاوه بر استفاده از پاهای شما برای ناهار، ماهی نیز از آنها برای صبحانه و شام استفاده می کند. به گفته متخصص پوست Rhonda Klein ” به طور کلی ماهی ها گرسنگی هستند، بنابراین به خوردن پوست مرده برای لایه برداری، تمیز کردن و نرم شدن پاها ادامه می دهند تا به حالت اولیه خود برگردند.”

اگر شما تعجب می کنید که آیا این دارای پیامدهای اخلاقی است، شما تنها نیستید. کلین موافقت کرد، آن را “کاملا غمگین” خواند. همچنین مسئله این است که چه اتفاقی می افتد زمانی که ماهی ها خیلی دچار گرسنگی می شوند، خود را به پوست مرده محدود نمی کنند. کلاین توضیح داد که علیرغم فقدان دندانها، “گزارش هایی نیز از ماهی های نابالغ وجود دارد که پای بیماران در طول پدیکور دچار بریدگی شده است.” بله!

این حتی دیگر نگرانی های رفاهی برای ماهی ها به حساب نمی آید که سخنگوی انجمن سلطنتی بریتانیا برای پیشگیری از ظلم به حیوانات به ناظر (از طریق گاردین) توضیح داد. “ما نگرانی هایی در مورد رفاه هر گونه ماهی ای که در این عمل دخیل است، داریم”. سخنگو گفت و اشاره کرد که کیفیت آب و درجه حرارت از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

“با توجه به این که مردم در حال شستن پای خود در آب با ماهی هستند، این احتمالا بر کیفیت تاثیر می گذارد، به ویژه اگر آنها از لوسیون یا لوازم آرایشی دیگر استفاده می کنند که می توانند در آب نفوذ کنند.”

بله، این احساس عجیبی خواهد داشت

آیا تا به حال پاهایتان را در یک حوض یا قایق ، با احساس سوزش (گاز گرفتن کوچک) ماهی در انگشتان پای خود آویزان کرده اید؟ اگر چنین است، می دانید چقدر احساس عجیب و غریبی است . حالا تصور کنید که یک دسته از ماهی ها این کار را همزمان انجام می دهند. حتی با توجه به مثال خلاء که قبلا ذکر شد، ممکن است سخت باشد تصور کنید که پدیکور ماهی آبگرم دقیقا چه احساسی دارد.

برای درک واکنش های مختلف، بیایید به کارداشیان ها برگردیم: از یک طرف شما سر و صدای کیم کارداشیان را دارید که می گفت “آه خدای من، من آن را دوست ندارم، من آن را دوست ندارم!” در حالی که خواهر او Kourtney آرام در کنار او نشسته است. بیایید بگوییم برای برخی افراد این احساس به عادت تبدیل می شود.

با توجه به جان هو، که دارای یک مخزن آبگرم است که در آن ماهی ها پدیکور را  انجام می هند، آنچه که مشتریانش از تجربه بدست می آورند بیشتر فقط پای، نرم و تمییز است. او به NPR گفت : ” زمانی که ادامه می دهید ، فقط می خندید”.  ” من مشتریانی دارم که آنقدر می خندند تا اشک از چشمانشان سرازیر می شود. من فکر نمی کنم می توان برای آن پول پرداخت کرد، شما می دانید منظور من چیست.” خوب، قطعا راه های دیگری برای یک خنده خوب وجود دارد.

برخی فواید واقعی وجود دارد شاید

حتما بخوانید :
7 نکته آرایشی که هیچ کس به شما نگفته است

اگر فکر می کنید که می توانید با احساس عجیب و غریب ماهی نابالغ گارا روفا (یا مکش خلاء) در فاصله پوست مرده خود مقابله کنید، می توانید از مزایای واقعی این روش بهره مند شوید. به گفته دکتر کلاین، این ماهی ها می توانند به “تحریک جریان خون، افزایش گردش خون، تحریک نقاط طب سوزنی، کاهش بوی پا، کمک به عفونت های قارچی، و غیره، کمک کنند”، اما او سریع می گوید که هیچ کدام از این ادعاها به صورت علمی ثابت نشده است.

یک مطالعه آزمایشی کوچک که در سال ۲۰۰۶ انجام شد در یافتند که استفاده از ماهی برای درمان پسوریازیس در کنار اشعه ماوراء بنفش یک “گزینه درمانی مناسب” با چند عوارض جانبی بود، اما اثر ماهی rufa Garra  به تنهایی کشف نشد. همچنین لازم به ذکر است که این مطالعه در یک مرکز پزشکی انجام شد، نه در یک سالن آبگرم یا سالن زیبایی ، لذا انتظار می رود چنین فوایدی غیر واقعی باشد.

با این حال، مردم به آنها قسم می خورند. یک حامی پدیکور ماهی آبگرم به نام کلی جکسون به NPR گفت، “پاهای شما هرگز چنین احساس پاکی نکرده اند.”

چقدر دهان ماهی می تواند تمیز باشد

شما احتمالا خانم های قدیمی شنیده اید که می گویند دهان سگ پاک تر از دهان انسان است، اما هیچ کس چیزی درباره ماهی نمی گوید.

“متأسفانه، از آنجا که ماهی ها نمی توانند استرلیزه شوند، و به دلیل هزینه ماهی، احتمالا آنها چندین بار بین مشتریان مجددا استفاده می شوند”،دکتر پاتل گفت، “این بدان معنی است که ماهی به لحاظ نظری خطر ابتلا به عفونت های پوستی را بین مشتریان ایجاد می کند”.همانطور که دکتر، پاتل اشاره کرد به دلیل هزینه ماهی، در سالن یا حوضچه های شلوغ احتمالا یک ماهی را برای چندین مشتری مجددا استفاده می کنند.

” دکتر، کلین، در مورد نگرانی درباره بهداشت، پاکیزگی، و همچنین گسترش بالقوه بیماری و عفونت، تایید کرد.” صرف نظر از اینکه ممکن است ماهی خود حامل بیماریهایی  باشد. به گفته دکتر کلاین، برخی گزارش ها نشان داده است ماهی گونه های خاصی از باکتری استرپتوکوک را حمل می کند و همچنین ممکن است باکتری های دیگر را در حمل و نقل خود در آب حمل کنند.

تمیز کردن (یا نه تمیز کردن) کابین هایی که پاها در آن قرار دارند

حتی اگر می توانید این واقعیت را فراموش کنید که همان ماهی ها روی پاهای افراد مختلف بوده اند و این چیزی است که ممکنه باعث گسترش بیماری شود، شما نیز باید در مورد کابینی که پاهای خود را در آن قرار می دهید فکر کنید. اگر تا به حال ماهی داشته اید یا کسی را می شناسید که ماهی دارد می دانید که باید مخزن های آنها به طور منظم تمیز شود. این به خاطر بخشی از این واقعیت است که ماهی ها دقیقا یک بستر زایمان ندارند. در حالی که این ” دکتر ماهی” به پاهای شما گاز می زنند آنها نیز به حمام می روند. تمام مواد زائدی که در اطراف پاهای شما شناور هستند.

دکتر پاتل اشاره کرد که حتی زمانی که هیچ مشتری از کابین آبگرم استفاده نمی کند، “کابین آبگرم را نمی توان به اندازه کافی بین درمانها تمیز کرد از آنجا که ماهی ها در آن هستند.” در حالی که ماهی ها در نهایت به مخزن بزرگتر منتقل می شوند و حوضچه ها تمیز می شوند، مانند گاز گرفتن ماهی روی پای شما، منتظر رفتن به حمام هستند تا زمانی که دوباره در مخزن بزرگتر قرار بگیرند.

حتما بخوانید :
13 راه برای تغییر روش های آرایش کردن و گرفتن بهترین نتایج

دکتر کلین گفت : من توصیه می کنم به یک پدیکور آبگرم عادی در مکان هایی که ابزارهای بهداشتی بین کاربران را کنترل می کنند بروید و از حوضچه های پلاستیکی برای جلوگیری از گسترش عفونت های قارچی و باکتریایی در وان استفاده کنید.

آیا شما هر یک از این شرایط پزشکی را دارید، پس، از ماهی آبگرم اجتناب کنید!

علیرغم اینکه این پدیکور ها برای درمان پسوریازیس مورد استفاده قرار گرفته است، دکتر پاتل توصیه کرده است بیمارانی که مبتلا به ، پسوریازیس، دیابت و سایر شرایط پزشکی هستند و یا در برابر آنها ایمن سازی شده اند باید از پدیکور ماهی پرهیز کنند، زیرا خطر ابتلا به عفونت های پوستی را به طور کلی افزایش می دهد. دکتر کلین موافقت کرد و گفت: “به طور کلی، من پدیکور ماهی را توصیه نمی کنم و شدیدا آنها را برای بیماران مبتلا به سیستم ایمنی ضعیف (به عنوان مثال دیابتی ها) یا تغییرات پوستی یا عفونت های پوست (به عنوان مثال، عفونت های قارچی پوست، اگزما، پسوریازیس) که در آن میزان آلودگی بیشتر است منع می کنم.

در حالی که CDC خاطرنشان می کند که از گزارش های منتشر شده در مورد عفونت ها و یا بیماری های ناشی از پدیکور ماهی آبگرم مطلع نیستند، حتی سالن های معمولی ناخن که دارای حمام پا هستند مرتبط با شیوع عفونت می باشند. بنابراین اگر قبلا به علت بیماری دیگری مبتلا به عفونت شده اید، احتمالا بهتر است از توصیه های دکتر، پاتل و دکتر کلین استفاده کنید: پدیکور ماهی آبگرم را به طور کامل رها کنید.

آنها در چند ایالت ممنوع شده اند

اگر بعد از این همه شما هنوز در تلاش برای امتحان پدیکور ماهی آبگرم هستید، ممکن است مجبور باشید برای انجام این کار سفر کنید. در حالی که خطرات و مزایای درمان هنوز مورد بحث است، CDC توضیح می دهد که هر ایالت قوانین خود را در مورد پدیکور ماهی آبگرم دارد و حداقل ۱۰ نفر از آنها کلا این عمل را ممنوع کرده اند. جالب توجه است، این فقط به دلیل نگرانی های بالقوه بهداشتی برای مشتریان یا نگرانی های رفاهی ماهی نیست، هرچند CDC خاطرنشان می کند که این نیز ملاحظات است.

از آنجا که ماهی Garra rufa بومی ایالات متحده نیست ، بلکه بومی ترکیه، اردن، ایران و سایر نقاط اوراسیا است، آنها در معرض خطر اکوسیستم های حیات وحش هستند. بر اساس گزارش سرویس حیات وحش و ماهی آمریکا در سال ۲۰۱۲، در حالی که هیچ مدرکی در آن زمان نشان نداده نشده که ماهی ها به اکوسیستم های آمریکا معرفی شده اند، اندازه و رژیم غذایی ماهی ها به این معنی است که آنها می توانند در رقابت با بومی های حیات وحش قرار بگیرند.

این بدان معنی است که اگر ماهی ها به آب (به طور عمدی یا ناخواسته) می رسند، ممکن است منابع غذایی دیگر ماهی ها را از بین ببرند، و مانع تعادل اکوسیستم شوند. آیا این کار ارزش پدیکور را دارد؟ نه با توجه به ایالت هایی که این کار در آنها ممنوع هستند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید