بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

داروهای سرطانی که تومور را متوقف می کنند، همچنین می توانند آنها را کوچک تر کنند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
داروهای سرطانی که تومور را متوقف می کنند، همچنین می توانند آنها را کوچک تر کنندReviewed by اعطاسی on Sep 14Rating: 4.0داروهای سرطانی که تومور را متوقف می کنند، همچنین می توانند آنها را کوچک تر کنندیک دسته از داروهای شناخته شده به عنوان مهار کننده های CDK4 / 6، که برای درمان برخی از انواع سرطان سینه مورد تایید قرار گرفته اند، ممکن است  بیشتر از آنچه که قبلا تصور می شد، کارایی داشته باشد. آنها نه تنها می توانند رشد تومور را با متوقف کردن تقسیم سلولی متوقف کنند، بلکه همچنین می توانند "سیستم ایمنی بدن را به حمله و کاهش" تومورها تشویق کنند.

نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است که یک دسته از داروهایی که معمولا برای درمان سرطان سینه استفاده می شود می تواند تومور را هم متوقف و هم کوچکتر کند.

یک دسته از داروهای شناخته شده به عنوان مهار کننده های CDK4 / 6، که برای درمان برخی از انواع سرطان سینه مورد تایید قرار گرفته اند، ممکن است  بیشتر از آنچه که قبلا تصور می شد، کارایی داشته باشد. آنها نه تنها می توانند رشد تومور را با متوقف کردن تقسیم سلولی متوقف کنند، بلکه همچنین می توانند “سیستم ایمنی بدن را به حمله و کاهش” تومورها تشویق کنند.

این نتیجه اصلی مطالعه جدیدی از موسسه سرطان دانا-فاربر و بیمارستان بریگهام و زنان بود که نتایج آن در مجله Nature منتشر شده است.

مهار کننده های CDK4 / 6 یک دسته از داروها هستند که با مسدود کردن پروتئین های خاصی به نام سیکلین وابسته به کینازهای (CDK ها) ۴ و ۶ که باعث رشد سلول های سرطانی می شود، عمل می کنند.

حتما بخوانید :
همه چیزی که لازم است درباره بوتاکس و پرکننده ها بدانید

در حال حاضر، این داروها تنها برای درمان برخی از بیماران مبتلا به سرطان سینه متاستاتیک مورد تایید قرار گرفته است، اما آنها در آزمایش های بالینی نشان داده اند که در برابر سایر انواع تومورها متعهد هستند.

خرید کاندوم gifbanner - داروهای سرطانی که تومور را متوقف می کنند، همچنین می توانند آنها را کوچک تر کنند

در ایالات متحده، در حدود ۱ از هر ۸ زن، در طول عمر خود سرطان سینه تهاجمی را توسعه می دهند. مردان همچنین می توانند به سرطان سینه مبتلا شوند، اگرچه خطر مرگ و میر آنها بسیار کمتر است، در حدود ۱ در ۱۰۰۰٫

کوچک شدن و همچنین توقف تومورها

دکتر گوئل می گوید که در ابتدای آزمایش های بالینی بر روی مهارکننده های CDK4 / 6 در بیماران مبتلا به سرطان سینه، آنها متوجه شدند که تومورها نه تنها رشد نمی کنند، بلکه اندازه ها آنها کوچکتر هم می شود، گاهی اوقات این کاهش به میزان قابل توجهی رخ می دهد. “

او و همکارانش معتقدند که دانشمندان تازه شروع به کشف این موضوع کرده اند که پتانسیل کامل مهار کننده های CDK4 / 6 چیست.

محققان در مطالعه خود دریافتند که این  داروها نه تنها سلول های سرطانی را متوقف می کنند، بلکه به دو روش باعث افزایش ایمنی ضد سرطان می شوند.

یکی از راه های دستیابی به سلول های سرطانی، افزایش نمایش پروتئین های غیر طبیعی در سطوح آنها بود که باعث شد سیستم ایمنی بدن آنها را پیدا کند و آنها را از بین ببرد.

راه دیگری که مهار کننده های CDK4 / 6 به سیستم ایمنی بدن برای حمله به تومورها کمک کردند، کاهش سلول های ایمنی به نام سلول های تنظیم کننده T (Tregs) بود. Tregs معمولا پاسخ ایمنی را تعدیل می کنند، بنابراین هرچه آنها کمتر باشند، حمله شدیدتر است.

حتما بخوانید :
چگونه به صورت طبیعی خطوط خنده را از بین ببریم

این تیم هنگام درمان موش های مبتلا به سرطان سینه و سایر تومورهای جامد با مهار کننده CDK4 / 6 abemaciclib ، کشف کرد که تومورها هم متوقف و هم کوچکتر می شوند.

تایید شده در نمونه های انسانی

هنگامی که محققان نمونه های بیوپسی از زنان مورد مطالعه در یک آزمایش بالینی که بازدارنده CDK4 / 6 برای سرطان پستان را آزمایش می کرد، مورد آنالیز قرار دادند، اثرات مشابهی را که در موش دیده بودند، مشاهده کردند. این دارو نه تنها سلول های تومور را متوقف می کند، بلکه باعث حمله سیستم ایمنی بدن به تومورها می شود.

نویسندگان توضیح می دهند که کارآزمایی های بالینی نشان می دهد حدود ۲۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان پستان که فقط با واکسن abemaciclib درمان شده اند، “پاسخ قابل توجهی” را نشان می دهند، در حالی که ۲۰ تا ۳۰ درصد دیگر، “تثبیت رشد تومور” را تجربه می کنند. این اثرات در طی ۴ ماه از شروع مصرف دارو آغاز می شود.

دکتر Goel و همکارانش حتی زمانی که آنها مهار کننده های CDK4 / 6 را با سایر داروهای ایمونوتراپی شناخته شده به عنوان مهار کننده های نقطه مقابل، ترکیب کردند، دریافتند اثرات ضد سرطانی حتی قوی تر هم می شود و می تواند سرطان های سلولی که سیستم ایمنی را ناکارآمد می کنند متوقف کند.

“به نظر می رسد که مهارکننده های CDK4 / 6 می توانند سرطان های برخی از بیماران را به اثرات ضد تومور مهارکننده های ایمنی، حساس کنند. این نتیجه می تواند به ویژه برای بیماران مبتلا به سرطان سینه، که درمان های ایمونوتراپی برای آنها زیاد مفید نیست، تشویق کننده باشد.”

حتما بخوانید :
آلزایمر: جنسیت مهم است، اما سن نیز اهمیت دارد

این تیم می گوید برای فهمیدن اینکه که چرا بازدارنده های CDK4 / 6 برای برخی از بیماران بیشتر از بقیه مفید است، کار بیشتری باید انجام شود. آنها همچنین امیدوارند که یافته های آنها دیگران را به تحقیق در مورد چگونگی ترکیب مهارکننده های CDK4 / 6 با روش های مختلف ایمنی تشویق کند.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید