حیوانات خانگیگربه

رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح دارد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح داردReviewed by فتح الهی on Jul 10Rating: 4.5رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح داردآیا رفتار گربه تان، شما را گیج و ناراحت می کند؟ فکر می کنید شما تنها کسی هستید که گربه دیوانه ای دارد؟ نه شما تنها نیستید! و حتی جالب تر اینکه ممکن است رفتار گربه شما کاملا طبیعی

آیا رفتار گربه تان، شما را گیج و ناراحت می کند؟ فکر می کنید شما تنها کسی هستید که گربه دیوانه ای دارد؟ نه شما تنها نیستید! و حتی جالب تر اینکه ممکن است رفتار گربه شما کاملا طبیعی باشد! در مورد این دو رفتار عجیب و غریب گربه بدانید، چرا گربه ها آن را انجام می دهند، و چگونه می توانید یاد بگیرید که با آن زندگی کنید – و یا حتی از رفتارهای گربه خود لذت ببرید.

غلتیدن گربه

آیا گربه شما ، خودش را جلوی پایتان بر روی زمین می اندازد و غلت می خورد؟ آیا او تحت تاثیر “علف گربه” است یا چیز دیگری در حال وقوع است؟ در ادامه دلیل آن را برایتان توضیح می دهیم.
چرا گربه ها غلت می خورند؟
برای فهمیدن این موضوع، به زمان بندی، مکان، و شرایط نگاه کنید.
سرین هر روز صبح، وقتی شوهرم می خواهد به سر کار برود، “مقابل” او غلت می خورد. به طور خاص، وقتی شوهرم می نشیند تا جوراب های تمیزش را بپوشد، او این کار را در مقابلش روی زمین انجام می دهد. او همچنین این کار را در زیر هر نور آفتابی که پیدا کند انجام می دهد، مخصوصا در صبح های سرد زمستان. در نهایت، او عصرها هم غلت می خورد، بیشتر زمانی که سگمان به او توجه می کند.
شما ممکن است رفتار غلتیدن مشابهی را در گربه هایی که در معرض مسمومیت علف گربه (catnip) قرار دارند، ببینید. سرین یک عالمه فعالیت می کند و در نهایت کارش با کثیف شدن خزهایش تمام می شود. ممکن است شما متوجه نشده باشید که گربه های ماده نیز پس از جفت گیری غلت می خورند. این یکی از دلایلی است که مردم تصور می کردند علف گربه یک داروی تقویت جنسی برای گربه ها است.
این رفتار در سگ ها نیست
در حالی که سگ ها به عنوان نشانه ای از احترام و یا تسلیم بر روی پشت خود غلت می خورند، اما غلتیدن یکه گربه درواقع یک درخواست برای توجه است.
غلتیدن همچنین زمانی که گربه سر و گونه خود را بر روی زمین می مالد باعث پخش شدن بوی گربه می شود. گربه عاشق روتین است، پس یک بار که الگویی برایش ایجاد شد، غلتیدن نیز تبدیل به یک عمل آرامش بخش برای او می شود.
به او نشان دهید که به غلتیدنش توجه می کنید – این امر تقویت مثبت رفتار است؛ بنابراین دفعه بعدی که چنین توجهی خواست، غلتیدن را تکرار می کند.
فقط تصور نکنید که با غلتیدن، او مثل سگ ها تمایل دارد شکمش را نوازش کنید یا دست هایش را بگیرید.

حتما بخوانید :
10 نکته برای تمرین بهداشت سالم با حیوانات خانگی

نشان دادن پشتش به شما

چقدر بی ادب! تنها کارش این نیست که پشتش را به شما نشان می دهد؟ دمش را هم به صورت شما می زند؟ در حقیقت، این کار گربه، یک تعریف از شما است و او دارد کار درستی انجام می دهد.
ما معمولا سگ ها را درک می کنیم، و عمدتا به این دلیل است که آن ها خیلی ساده هستند. آنها چهره واضح و زبان بدن دارند که ما می توانیم آن ها را با دقت مطالعه کنیم. از سوی دیگر، گربه ها به خاطر عدم انعطاف پذیری و افراط گرایی خود شناخته می شوند.
اما اعتقاد بر این است که گربه ها هم مثل سگ ها، منظورشان را توضیح می دهند. فقط ما درک نمی کنیم یا نمی بینیم آن ها در حال تلاش برای برقراری ارتباط هستند.

وقتی که صحبت از گربه هاست، این میو میوها و تکان دادن دمها به معنی … خب، چیزهای زیادی است.
با هر صدای خرخر، ناله و یا حتی چشمک زدن، گربه ها دارند می گویند، “سلام”، “بیا باهم بازی کنیم” و یا “ازاینجا بریم بیرون.”
برای صاحبان حیوانات خانگی که می خواهند با گربه های خود که اغلب کناره گیری می کنند، ارتباط برقرار کنند، کارشناسان نکاتی را بیان می کنند. گربه ها بسیار مستقل هستند و بنابراین آن ها به راحتی درک نمی شوند. در اینجا شما را کمک می کنیم تا رمز و راز “صحبت” های گربه را با کمک به تشخیص آنچه که گربه ها در تلاش برای انتقال آن هستند، دریابید.
چرا گربه ها پشتشان را نشان می دهند
ارتباطات بصری گربه ها از طریق زبان بدن انجام می شود. موقعیت گوش، سر، دم و پشت گربه، پیام های مختلفی را به دیگر گربه ها و همچنین صاحبان منتقل می کند.
رفتار بو کشیدن دم، بین گربه ها طبیعی است و نشان دادن پشت گربه بخشی از این صحبت کردن گربه است. اما این اغلب اوقات ما را شگفت زده می کند که گربه جلوی ما می نشیند تا او را نوازش کنیم و یک دفعه باسنش را به ما نشان می دهد.
از دیدگاه گربه خود فکر کنید.
وقتی که گربه ها برای اولین بار یکدیگر را ملاقات می کنند، صورت و گردن یکدیگر را به عنوان نوعی “سلام” بو می کشند. این می تواند مثل این باشد که شما هنگام آشنایی با یک فرد غریبه به او سلام می کنید. گربه ها فمئون هایی را در گونه هایشان تولید می کنند که دوستی را نشان می دهند، بنابراین بو کردن این ناحیه می تواند به آرام کردن احساسات پرخاش یا ترس کمک کند.
هنگامی که آن ها با یکدیگر احساس راحتی می کنند، شروع به بو کردن پهلوی هم می کنند. این می تواند شبیه به گفتن “از دیدن شما خوشحال شدم” برای انسان باشد. این ناحیه ای است که بوی بقیه اعضای خانواده گربه که او را لمس کرده اند، نوازش کرده اند، و یا نوازش توسط یک انسان را مشخص می کند، به این ترتیب بو کردن آن ناحیه می تواند اطلاعات زیادی را به گربه دیگر بدهد.
نشان دادن پشت گربه
در نهایت، آخرین مرحله، بو کردن ناحیه زیر دم است. بوی گربه در اینجا یافت می شود. گربه هایی که دمشان را پایین نگه می دارند و نمی خواهند بو کشیده شوند را می توان با یک فرد خجالتی که صورتش را پنهان می کند مقایسه کرد.
دم بلند شده نشان می دهد “من برای شما تهدیدی ندارم.” بنابراین ترکیبی از دم بلند شده با ارائه ژست بو کردن پشت، معادل یک آغوش مشتاقانه انسانی یا بوسیدن گونه در هنگام ملاقات است.
وقتی گربه دمش را روی صورت شما قرار می دهد، آیا او واقعا انتظار دارد که شما بویش کنید؟ احتمالا نه. گربه ها باهوش هستند و به همان اندازه که ما را دوست دارند، متوجه می شوند که ما گربه نیستیم. اما زبان بدن غیرمودبانه آن ها که به شما اجازه می دهند آن ها را بشناسید، درواقع یک تعریف بزرگ از شماست و نشان می دهد آن ها به شما اعتماد دارند و شما را دوست خود می دانند.

خرید کاندوم gifbanner - رفتار گربه ها ؛ برخی از رفتارهای عجیب گربه ها توضیح دارد
مجموع رای
حتما بخوانید :
مدت زمان رشد توله سگ: 10 هفته تا 2 سال

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید