دانستنیهای جنسیزناشویی

روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شود

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شودReviewed by اعطاسی on Oct 18Rating: 4.0روابط بلند مدت می تواند باعث کاهش میل جنسی در زنان شودعملکرد جنسی جزء مهمی از سلامت جنسی و رفاه عمومی زنان است. تحقیقات جدید رابطه بین عملکرد جنسی زنان و تغییرات وضعیت رابطه را در طول زمان بررسی می کند.

عملکرد جنسی جزء مهمی از سلامت جنسی و رفاه عمومی زنان است. تحقیقات جدید رابطه بین عملکرد جنسی زنان و تغییرات وضعیت رابطه را در طول زمان بررسی می کند.

 

زنان در روابط بلند مدت ممکن است کاهش میل جنسی را تجربه کنند.

عملکرد جنسی زنان تحت تأثیرعوامل بسیاری از رضایت ذهنی زن گرفته تا سن، زمان و کیفیت رابطه او قرار می گیرد.

مطالعات نشان می دهد که اختلال عملکرد جنسی در زنان شایع است و تقریبا ۴۰ میلیون زن آمریکایی اختلالات جنسی را گزارش داده اند.

ارز دیجیتال

یک مطالعه بزرگ روی بزرگسالان آمریکایی بین سنین ۱۸ تا ۵۹ سال نشان می دهد که احتمال وجود اختلال جنسی در زنان نسبت به مردان بیشتر است، که احتمالا به ترتیب ۴۳ و ۳۱ درصد است.

مشخص شده که میزان اثربخشی گزینه های درمان اختلال عملکرد جنسی در زنان متفاوت است و علل اختلال عملکرد جنسی زنان هنوز کاملا درک نشده است.

تحقیقات جدید، تاثیر ثبات زمانی رابطه بر روی عملکرد جنسی زنان را با نگاهی به عملکردهای مختلف جنسی زنان و وضعیت رابطه جنسی آنها در طی یک دوره طولانی، مورد بررسی قرار داده است.

بررسی ارتباط بین وضعیت رابطه و میل جنسی زنان

مطالعات قبلی که عملکرد جنسی را در زنان مورد بررسی قرار داده است، به ثبات زمانی و تداخل ممکن بین عملکردهای مختلف جنسی زنان نگاهی نکرده است.

حتما بخوانید :
در دوران بارداری چه اتفاقی برای سیستم ایمنی رخ می دهد؟

اما محققان دانشگاه تورکو و دانشگاه آبو آکادمی – هر دو در فنلاند – نگاهی به تکامل میل جنسی زنان در طی ۷ سال گذشته داشته اند.

محققان ۲،۱۷۳ زن فنلاندی قبل از یائسگی را از دو مجموعه بزرگ داده ها، یکی در سال ۲۰۰۶ و دیگری ۷ سال بعد، در سال ۲۰۱۳ مورد بررسی قرار دادند.

دانشمندان از یک پرسشنامه کوتاه درباره عملکرد جنسی زنان، مانند تحریک جنسی، اوج لذت جنسی، رضایت جنسی، و حضور درد در هنگام مقاربت، استفاده کردند.

محققان تأثیرات احتمالی سن و طول مدت رابطه را در نظر گرفتند.

میانگین سن شرکت کنندگان در اولین مجموعه داده ها ۲۵٫۵ سال بود. با توجه به اینکه متوسط ​​سن بسیار پایین بود و سن متوسط ​​یائسگی خیلی بیشتر از آن، در ۵۱ سالگی است محققان لزومی ندیدند که تاثیرات احتمالی تغییرات هورمونی را مورد توجه قرار دهند.

وضعیت رابطه در طول زمان بر روی میل جنسی تاثیر می گذارد

از این عملکردهای بررسی شده، توانایی زنان برای ارگاسم در دوره ی ۷ سال پایدار ترین عملکرد بود، در حالی که رضایت جنسی بیشترین تغییرات را داشته است.

در این مطالعه توانایی ارگاسم در همه گروها بهبود یافته است، و زنان مجرد دارای بیشترین پیشرفت بوده اند.

زنانی که دارای یک شریک زندگی جدید بودند، بهبود کمی در توانایی ارگاسم نسبت به زنان مجرد داشتند، اما نسبت به زنان که در طول ۷ سالگی در یک رابطه ثابت بودند، پیشرفت بیشتری داشتند.

این مطالعه نشان می دهد زنانی که در طول یک دوره ی مشاهده ۷ ساله در یک رابطه ی باقی مانده اند، بیشترین کاهش میل میل جنسی را تجربه کرده اند.

حتما بخوانید :
13 نشانه اولیه بارداری و دلیل آن

در مقابل، زناني که در طول این دوره شریک تازه اي يافته اند، کاهش کمتری در میل جنسی پیدا کرده اند.

زناني که در انتهاي دوره مشاهده، مجرد بوده اند، تمایل جنسی پایداری را نشان دادند.

طبق گفته محققان، فاکتورهای خاص در رابطه یا فاکتور مرتبط با شریک زندگی که هیچ ارتباطی با طول مدت رابطه ندارند، بر عملکرد جنسی زنان تاثیر می گذارد. درنتیجه، متخصصین مراقبت های بهداشتی باید هنگام درمان اختلالات جنسی در زنان، فاکتورهای مربوط به شریک زندگی را نیز به حساب بیاورند.

با این حال، محققان همچنین خاطر نشان می کنند که عملکرد جنسی در مطالعات کوتاه مدت باید مورد بررسی قرار گیرد تا درک درستی از تنوع در تغییرات عملکرد جنسی بدست بیاید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید