حیوانات خانگیسگ

زبان بدن سگ ها: دلیل نشان دادن دندان ها چیست ؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
زبان بدن سگ ها: دلیل نشان دادن دندان ها چیست ؟Reviewed by اعطاسی on Oct 18Rating: 4.0زبان بدن سگ ها: دلیل نشان دادن دندان ها چیست ؟شما احتمالا تابحال دیده اید که یک سگ دندان های خود را نشان می دهد. ممکن است تصور کنید این بدان معنی است که "از من دور شو" و احتمالا هم درست فکر کرده اید. اما وقتی یک سگ دندان هایش را نشان می دهد واقعا چه منظوری دارد؟

وقتی سگ ها دندان های خود را نشان می دهند، آیا از روی پرخاشگری است یا فقط لبخند می زنند؟

شما احتمالا تابحال دیده اید که یک سگ دندان های خود را نشان می دهد. ممکن است تصور کنید این بدان معنی است که “از من دور شو” و احتمالا هم درست فکر کرده اید. اما وقتی یک سگ دندان هایش را نشان می دهد واقعا چه منظوری دارد؟ آیا بعضی از سگ ها لبخند می زنند؟ اگر سگ شما دندان هایش را نشان می دهد، آیا عصبانی است یا لبخند می زند؟

هنگامی که یک سگ دندان هایش را نشان می دهد، او از زبان بدنش برای برقراری ارتباط استفاده می کند. مهم است که بتوانید زبان بدن سگ را درک کنید تا بفهمید که سگ شما سعی دارد چه به شما بگوید.

عمل نشان دادن دندان در سگ ها

در سگ ها، اصطلاح “دندان های لخت” به سادگی به این معنیست که سگ دندان هایش را نشان می دهد. یک سگ با باز کردن لب هایش به سمت عقب، دندان های خود را نشان می دهد. این یک عکس العمل است که در واکنش به شرایط خاص رخ می دهد.

حتما بخوانید :
مرگ آسان ؛ روند مرگ آسان حیوانات خانگی

وقتی که سگ ها دندان هایشان را نشان می دهند چه معنی دارد

در اغلب موارد، هنگامی که یک سگ دندان هایش را نشان می دهد، به شما یک پیام واضح ارسال می کند تا عقب نشینی کنید. دندان های لخت را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید: “اگر کارت را متوقف نکنی من از این دندان ها استفاده خواهم کرد”. این رفتار اغلب پیشگامی برای پرخاشگری جدی تر است. این نوع از زبان بدن سگ اغلب همراه با صدا دادن، مانند خرناس کشیدن و دندان قروچه کردن است. شما همچنین ممکن است زبان بدنی را متوجه شوید که نشان می دهد سگ در حال تهاجمی شدن است، مانند گوش راست شده، وضعیت بدنی سخت و محکم و دمی که بالا نگه داشته شده و سریع به جلو و عقب حرکت می کند. اگر هشدار سگ خود را نادیده بگیرید، این رفتار می تواند به گاز گرفتن منجر شود.

خرید کاندوم gifbanner - زبان بدن سگ ها: دلیل نشان دادن دندان ها چیست ؟

سگها به دلايل مختلف از قبيل حفاظت از قلمرو و ترس، تهاجمی می شوند.

فرقی نمی کند که دلیل تهاجمی شدن سگ شما چیست، دندان های لخت معمولا نشانه ای از این است که او از منطقه راحتی خود بیرون آمده است.

گاهی اوقات سگ دندان هایش را بدون هیچ گونه تهاجمی در پشت آن نشان می دهد. این به یک پوزخند مطیعانه یا لبخند اشاره دارد. این کار معمولا با دیگر رفتار ها مانند لیسیدن لب، یک نگاه خیره، حالت آرام بدن و گوش های چسبیده به سر مشخص می شود.

پوزخند مطیعانه یک نوع از حرکات آرام سگ است که در جهت آرام کردن یک وضعیت انجام می شود. وقتی یک سگ واقعا لبخندش را نشان می دهد، این رفتار نباید به سمت تجاوز پیشرفت کند. با این حال، اگر سگ شما پوزخند می زند چون استرس دارد یا می ترسد، این می تواند کافی باشد تا حالت تهاجمی و دفاعی به خود بگیرید. همه سگها پوزخند مطیعانه را نشان نمی دهند.

حتما بخوانید :
اولین دیدار بچه گربه با دامپزشک برای او و دیگر گربه های موجود در خانه، ضروری است

اگر یک سگ دندان هایش را نشان داد، چه باید کرد؟

اگر سگ شما دندان هایش را به شما و یا شخص دیگری نشان می دهد، باید خودتان و یا سگ خود را از این موقعیت دور کنید. سپس، به دنبال یک مربی یا رفتارشناس سگ باشید تا به مدیریت یا پایان دادن این مشکل کمک کند. مهم است قبل از اینکه کسی را گاز بگیرد به سرعت اقدام کنید.

اگر احساس می کنید که سگ شما فقط دارد لبخند می زند و یا زبان بدنش مطیعانه است، احتمالا یک هشدار محسوب نمی شود. با این حال، مهم است که شما سگ خود را تحت نظر داشته باشید تا اگر در وضعیت فعلی خود ناراحت  یا عصبی به نظر میرسد، متوجه شوید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که این علائم را اشتباه نگرفته اید.

اگر مطمئن نیستید که آیا سگ شما هنگام نشان دادن دندان هایش در حال لبخند مطیعانه است و یا حالت تهاجمی گرفته، بهترین پیشنهاد این است که با مربی حرفه ای یا رفتارشناس سگ ها تماس بگیرید.

این متخصصان برای تشخیص سرنخ های ظریف در زبان بدن و رفتار سگ ها بسیار آموزش دیده اند. همیشه اول ایمنی را در نظر بگیرید.

آموزش لبخند به سگ ها

در سگ هایی که واقعا لبخند می زنند، بسیاری از صاحبان قادرند سگ خود را آموزش دهند تا بخندد. بهتر است که این کار را با ترسیم رفتار و پاداش دادن اموزش داد. فقط قبل از اینکه سعی کنید به سگ خود آموزش دهید با فرمان شما بخندد، کاملا مطمئن شوید که سگتان لبخند می زند (و حالت تهاجمی نگرفته است)! همچنین اطمینان حاصل کنید که شما به طور غیرمستقیم علائم ترس یا اضطراب را در سگ خود تقویت نمی کنید (زیرا برخی از سگها این لبخند را هنگام عصبانیت نشان می دهند).

حتما بخوانید :
8 کاری که هرگز نباید با گربه خود انجام دهید
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید