بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

زنان در معرض خطر بیشتر بیماریهای قلبی نسبت به مردان هستند

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
زنان در معرض خطر بیشتر بیماریهای قلبی نسبت به مردان هستندReviewed by فتح الهی on May 23Rating: 4.5زنان در معرض خطر بیشتر بیماریهای قلبی نسبت به مردان هستند

توقف ناگهانی قلب زمانی است که ضربان قلب به طور غیر منتظره متوقف می شود ، محدود کردن جریان خون به تمام قسمت های حیاتی بدن. اگر مراقبت های پزشکی مناسب دریافت نشود، می تواند به مرگ یک فرد در عرض چند دقیقه منجر شود. ایست ناگهانی قلب نامیده می شود به این دلیل که ناگهانی است و زمان زیاد برای کمک به آن وجود ندارد، بر خلاف آن فرد ممکن است در طول کمک حمله قلبی داشته باشد.
تفاوت بین ایست قلبی و حمله قلبی
بسیاری از مردم فکر می کنند که ایست قلبی و حمله قلبی یکسان هستند، اما چنین نیست. اختلاف اساسی بین این دو این است که در طی حمله قلبی، جریان خون در یک بخش خاص از قلب متوقف می شود و بنابراین آسیب می بیند. با این حال، در ایست قلبی، یک مشکل الکتریکی است، که در آن عملکرد قلب به طور کامل متوقف می شود ، رها کردن شخص بدون پالس و ناخودآگاه.
بیماری قلب در زنان شایع تر است
احتمال وقوع ایست قلبی ناگهانی در افراد مبتلا به بیماری قلبی بیشتر است. اما موارد کمتر در افرادی که کاملا سالم هستند و هیچ سابقه بیماری قلبی ندارند دیده می شود. ایست قلبی در زنان شایع تر از آن است که ممکن است به نظر برسد. باور دارید یا نه، بیماری قلبی بیشتر زنان را تحت تاثیر قرار می دهد تا مردان. بر طبق گزارش یک وب سایت برجسته، شما شوکه خواهید شد اگر بدانید که هر سال حدود ۴،۲۵،۰۰۰ زن دچار سکته مغزی می شوند، که ۵۵،۰۰۰ نسبت به مردان بیشتر است. بازیگر پیشرو مرگ سری دوی، که در ابتدا به دلیل ایست قلبی مشکوک بود ، موضوع سلامت قلب زنان را به بحث گذاشت. در سطح جهانی، ۱ در هر ۴ زن از نارسایی قلبی میمیرند چرا که زنان کمتر احتمال دارد به موقع در معرض درمان و تشخیص بیماری قرار بگیرند.
چرا بیماری های قلبی در زنان غیر قابل تشخیص است؟
چرا بیماری های قلبی در زنان نادیده گرفته می شوند و چگونه بیماری قلب در زنان متفاوت از مردان است؟ دلیل اصلی ، این است که علائم در مردان بیشتر از زنان آشکار است. در مردان، حمله قلبی به معنای درد شدید و ناگهانی قفسه سینه و ایجاد عرق سرد است. از طرف دیگر، در زنان، حملات قلبی می تواند مکرر و کوچکتر باشد. بسیاری از زنان حتی نمی دانند که آنها در گذشته یک یا دو حمله قلبی را تجربه کرده اند تا زمانی که سرانجام به پزشک مراجعه می کنند.
بنابراین، با شناخت فیزیکی بدن آنها، علائم در زنان خفیف است. علائم می تواند هر چیزی از درد فک تا خستگی و عرق کردن و یا گاهی اوقات فقط سوزش سر دل و یا درد در گردن و پشت باشد. آنچه حیرت آور تر است تشخیص اشتباه است. اگر زنان با نشانه هایی مانند درد قفسه سینه یا تنگی نفس به دکتر مراجعه کنند، علت این علائم ممکن است با گفتن این که آنها دچار استرس و یا خستگی هستند بی اهمیت شود.
عوامل خطر برای ایست ناگهانی قلب در زنان بعد از قاعدگی عبارتند از: پالس بالا، نژاد آفریقایی آمریکایی، نسبت دور کمر به باسن و افزایش تعداد گلبولهای سفید. ۵۰ درصد از زنانی که ایست قلبی ناگهانی را تجربه کرده اند هیچ سابقه بیماری قلبی عروقی نداشته اند.
در چه رده های سنی زنان بیشتر نسبت به بیماری های قلبی حساس هستند؟
زنان بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های قلبی در دو براکت سنی هستند. اولین ۴۰-۵۰ سالگی، سن در معرض خطر زیاد به سه دلیل ؛ اول، زنان در مرحله یائسگی قرار دارند و هورمونهای آنها بیشتر از سلامت آنها محافظت نمی کند؛ دوم، فشار کار و خانواده ممکن است بیشتر باشد و سوم، تنهایی به عنوان فرزندان معمولا خانه را برای تحصیل در کالج، دفتر یا ازدواج در این زمان ترک می کنند. نوار دوم حدود ۶۰ سالگی است. زوال بیولوژیکی بدن باعث می شود این سن نیز برای مردان خطرناک باشد.
چرا زنان خود نیز مسئول هستند؟
در هند، بر خلاف اکثر مردان، زنان برخی از مسئولیت های اضافه شده مانند مراقبت از بچه ها و والدین را دارند. در حالی که برای حفظ هر چیز دیگری تلاش می کنند، آنها نیازهای خود را فراموش کرده و در نهایت سلامت آنها نادیده گرفته می شود. جامعه ما خواستار زنان برای حفظ هر دو کار و خانه شده است. به زنان آموزش داده نشده است که در این روند پدرسالاری از خود مراقبت کنند. اما خوشبختانه، همه چیز در میان نسل جوان تغییر کرده است و زنان در حال آموختن این مسئله هستند که ابتدا خود را در اولویت قرار دهند.

مجموع 0 رای
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید