زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

سرطان سینه ; علائم سرطان سینه

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
سرطان سینه ; علائم سرطان سینهReviewed by فتح الهی on Jul 18Rating: 4.5سرطان سینه ; علائم سرطان سینهدانستن ظاهر و حسی که یک سینه عادی باید باشد به شما در سلامت آن کمک میکند. تشخیص هرچه زودتر سرطان سینه به شما برای درمان و بهبود شانس بیشتری میدهد.

دانستن ظاهر و حسی که یک سینه عادی باید باشد به شما در سلامت آن کمک میکند. تشخیص هرچه زودتر سرطان سینه به شما برای درمان و بهبود شانس بیشتری میدهد. اما دانستن ظاهر سالم سینه دلیل بر عدم انجام آزمایشات منظم ماموگرافی و سایر آزمایشات نمیشود. تست های تصویری به شما کمک میکند سرطان در مراحل اولیه شناخته شود، حتی قبل از آن که علائم آن بروز دهد.
شایع ترین نشانه ی سرطان سینه وجود توده یا غده است. یک غده ی سفت بدون درد که نامنظم است بیشتر احتمال به سرطان دارد. اما سرطان سینه میتواند نرم و گرد هم باشد، که حتی میتواند دردناک هم باشد. به همین دلیل اگر هر توده ی جدیدی در سینه احساس کردید حتما در مراکز تشخیص سرطان سینه آزمایش دهید.

سایر علائم ممکن برای سرطان سینه:

تورم کل سینه یا قسمتی از آن (حتی اگر توده ای احساس نشود).
تحریک یا کمرنگ شدن پوست
درد در ناحیه ی سینه یا نوک سینه
فرو رفتن نوک سینه
قرمزی، اندازه یا ضخامت نوک سینه یا پوست سینه
ترشح نوک سینه (به جز زمان شیردهی)
گاهی سرطان سینه مثل غدد لنفاوی زیر بازو یا نزدیک استخوان ترقوه پخش میشود. و یک توده یا تورم در آن ناحیه ها ایجاد میشود. حتی اگر سرطان در بافت سینه به قدری بزرگ باشد که تخصیص داده شود، ورم های لنفاوی هم باید توسط مراکز سلامت آزمایش شوند.
البته همه ی این علائم میتواند به دلیل چیزی جز سرطان سینه باشد، ولی اگر این علائم را دارید باید به مراکز درمانی بروید و تا علت آن را پیدا کنند.
به دلیل اینکه ماموگرافی همه ی انواع سرطان سینه را. تشخیص نمیدهد، علائم سرطان سینه را بدانید و از تغییرات سینه ی خود مطلع شوید.

حتما بخوانید :
آیا شامپوهای بدون سولفات واقعا بهتر هستند؟
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید