بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

بیماری قلبی;۲۰ نشانه هشدار دهنده بیماری های قلبی که قلب برای شما می فرستد

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
بیماری قلبی;20 نشانه هشدار دهنده بیماری های قلبی که قلب برای شما می فرستدReviewed by فتح اللهی on Jun 19Rating: 4.0سلامتی;20 نشانه هشدار دهنده بیماری های قلبی که قلب برای شما می فرستدقلب شماست که به شما زندگی می بخشد، اما بسیاری از ما به علائم هشدار دهنده بالقوه ای که قلب برای می فرستد توجه نمی کنیم.

قلب شماست که به شما زندگی می بخشد، اما بسیاری از ما به علائم هشدار دهنده بالقوه ای که قلب برای می فرستد توجه نمی کنیم. فهمیدن آنچه که قلب به شما می گوید می تواند کمک کند تا زندگی خود را نجات دهید.
قلب ما تقریبا مرکز کنترل همه چیز در بدن ماست، ما را زنده نگه می دارد، به ما هشدار می دهد و برای آمدن هر روز جدید آماده است. با این حال، برای بسیاری از افراد قلب به جز اینکه فقط خون را پمپاژ کند کار مهم دیگری نیز انجام می دهد: در تلاش است تا پیامی را به ما برساند.
بیماری های قلبی قاتل شماره یک در سراسر جهان محسوب می شوند. هر یک از چهار مرگ در ایالات متحده ناشی از بیماری های قلبی است. چیزی که حتی بدتر است این است که بسیاری افراد از علائم مشکلات قلبی چشم پوشی می کنند و آن ها را مشکلات پزشکی جزئی می دانند. وقتی پای قلب شما درمیان است هر ثانیه مهم است، بنابراین نادیده گرفتن این نشانه ها می تواند منجر به مرگ شود. ما یک لیست از علائم هشدار دهنده قلب را برای شما تهیه کرده ایم که ممکن است فکر کنید آن ها اصلا مهم نیستند. اگر هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، وقتش است که به دکتر مراجعه کنید و مطمئن شوید این موضوعات جزئی تبدیل به خطرات بزرگ و کشنده نشوند.
۱- احساس تهوع دارید

این احساس بی قراری در معده شما ممکن است بیشتر از یک مشکل عصبی باشد. اگر معده شما به طور ناگهانی به هم می پیچد، یا یکدفعه دچار حالت تهوع و استفراغ می شوید، ارزشش را دارد که آن را با پزشک خود در میان بگذارید. خوشبختانه تهوع و استفراغ اغلب از علائم اولیه هشدار دهنده حمله قلبی هستند، بنابراین توجه زودهنگام به آن ها می تواند به شما کمک کند قبل از اینکه زندگیتان در معرض خطر قرار بگیرد با آن مبارزه کنید.
۲- مشکل در تنفس

اگر در حال تغییر ارتفاع هستید یا یک تمرین پرشدت انجام می دهید، چیز عجیبی نیست که دچار کمبود نفس شوید. اما اگر در فعالیت های روزمره خود دچار چنین مشکلی می شوید، این می تواند نشانه ای از کارکرد نادرست قلب باشد. بسیاری از افراد با مشکل قلبی، دچار ادم ریوی می شوند، وضعیتی که در آن ریه ها پر از مایع می شود. وقتی که خون به طور موثر به اندام های حیاتی بدن نمی رسد، قلب فشار خون خود را افزایش می دهد و این باعث انتقال مایع از عروق خونی قلب به آلوئول (کیسه های هوایی کوچک داخل ریه) می شود. این باعث دشوار شدن تنفس شده و اغلب می تواند یک احساس سنگینی در قفسه سینه به وجود بیاورد، شبیه به آنچه که برخی از مردم در طول یک حمله پنیک احساس می کنند.
۳- سرگیجه دارید

پس از رفتن به شهربازی داشتن کمی سرگیجه طبیعی است. اما وقتی که برای چنین احساسی هیچ دلیلی وجود نداشته باشد و یک دفعه ظاهر شود، ممکن است دچار مشکل شده باشید. سرگیجه اغلب یک علامت هشدار دهنده برای بیماری های قلبی و اغلب ادم ریوی است. هنگامی که مغز شما جریان خون کافی دریافت نکند، ممکن است احساس گیج و منگ بودن داشته باشید. همانطور که ادم ریوی می تواند موجب این وضعیت شده، و مقدار اکسیژنی که خون به ارگان های شما می رساند را محدود کند.
۴- درد شانه یا احساس کرختی و بی حسی

حتما بخوانید :
10 خاصیت تخم کدو تنبل

بی حسی و درد در شانه چپ جزء علائمی است که هرگز نباید نادیده بگیرید. با اینکه درد شانه می تواند نشانه التهاب تاندون یا آسیب روتور کاف باشد، اما اگر درد به سمت قفسه سینه و نوک انگشتان شما در حال حرکت است، مهم است که فورا با ۱۱۵تماس بگیرید. اغلب اوقات درد تنها محدود به بازوی شما نمی شود، و بسیاری از مردم ممکن است آن را در فک و گردن خود تجربه کنند.
۵- همیشه خسته هستید

خرید کاندوم gifbanner - بیماری قلبی;20 نشانه هشدار دهنده بیماری های قلبی که قلب برای شما می فرستد

ما این را درک می کنیم: در روز زمان کافی برای انجام همه کارها و استراحت کافی در شب وجود ندارد. با اینکه عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می تواند باعث خستگی شما شود، از عدم مصرف کافئین گرفته تا خواب بد، اما یک خستگی راسخ و ناگهانی می تواند نشانه این باشد که قلب شما کارش را به طور موثر انجام نمی دهد. وقتی که قلب شما به خوبی کار نکند، مقدار خون غنی از اکسیژن که به اندام شما می رسد، محدود خواهد شد و انجام همه کار ها برای شما سخت تر می شود. تجمع مایع در ریه ها که اغلب با بیماری های قلبی همراه است، باعث خستگی جدی در شما می شود.
۶- اشتها ندارید

با این که ممکن است به دلیل خوردن تنقلات اشتهای خود را از دست دهید، اما زمانی که اشتهای شما به طور کامل ناپدید می شود می توان آن را دلیلی برای نگرانی جدی در نظر گرفت. عدم گرسنگی اغلب می تواند نشانه ای هشدار دهنده از یک حمله قلبی باشد، بنابراین اگر شما متوجه شدید دیگر نسبت به غذاهای مورد علاقه تان اشتها ندارید، باید با پزشک متخصص خود صحبت کنید. خوشبختانه نداشتن اشتها به تنهایی دلیل نمی شود که شما مشکل جدی داشته باشید؛ همه چیز می تواند باعث تغییر در عادات غذایی شما شود، از تغییرات در رژیم غذایی گرفته تا استرس.
۷- عملکرد تیروئید شما دچار مشکل است

تیروئید یکی از نقاط بدن است که تا وقتی دچار مشکل نشود، بعید است به آن فکر کنید. متاسفانه زمانی که تیروئید شما به درستی کار نکند، می تواند زندگی شما را به سرعت خراب کند. بررسی تحقیقات منتشر شده در سالنامه طب داخلی نشان می دهد که هردوی پرکاری و کم کاری تیروئید می تواند خطر ابتلای فرد به بیماری های قلبی را افزایش دهد، و بیماری های قلبی نیز می تواند با محدودکردن جریان خون باعث اختلال در عملکرد تیروئید و تغییرات هورمونی شود. بسیاری از علائم مشکلات تیروئید مانند خستگی، سرفه، افزایش سریع وزن، همچنین علائم بیماری های قلبی نیز هستند. بنابراین بررسی یک مشکل می تواند به تشخیص مشکل دیگر منجر شود.
۸- احساس عذاب دارید

احساس عذاب قریب الوقوع ممکن است باعث شود تا حس کنید وقتش رسیده به دکتر خود مراجعه کنید. برای بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های قلبی، عدم ترکیب اکسیژن و جریان خون می تواند یک حس عمیق از عذاب را به شما بدهد که به طور ناگهانی به وجود می آید. این می تواند همراه با احساس تنگی نفس باشد که اغلب همراه ادم ریوی است. حتی ممکن است در فضاهای آرام احساس وحشت جدی داشته باشید.
۹- همیشه تشنه هستید

حتما بخوانید :
فواید استفاده از روغن زیتون در غذا

ما باید روزانه مقدار زیادی آب بنوشیم. مطالعات نشان می دهد که بسیاری از بزرگسالان کمتر از یک سوم مقدار آبی که هر روز باید بنوشند را مصرف می کنند. اما تشنگی ثابتی که هرگز از بین نمی رود می تواند بیشتر نشانه یک مشکل قلبی باشد تا مشکل در هیدراتاسیون بدن. ترکیبی از عدم تعادل الکترولیت و اختلال در دستگاه گوارش که اغلب همراه با بیماری های قلبی است می تواند باعث احساس تشنگی در شما شود، حتی زمانی که مقدار زیادی آب نوشیده اید. بنابراین اگر همواره احساس تشنگی دارید از صحبت کردن با پزشک خود نهراسید.
۱۰- آپنه خواب دارید (وقفه تنفسی هنگام خواب)

خروپف که شما را از یک خواب خوب شبانه محروم می کند، می تواند نشانه ای از کارکرد نادرست قلب شما باشد. بیماری های قلبی و آپنه خواب اغلب به هم مرتبطند، اگرچه همیشه روشن نیست که اولی می تواند باعث دومی شود یا بالعکس. اگر نگران هستید که ممکن است دچار آپنه خواب باشید، با پزشک خود صحبت کنید.
۱۱- خس خس در قفسه سینه

اگر تنفس شما با خس خس همراه است، باید به پزشک خود مراجعه کنید. ادم ریوی که یکی از شایع ترین علائم بیماری قلبی است می تواند باعث خس خس و مشکل در تنفس شود. بنابراین اگر احساس می کنید الگوهای تنفسی شما دچار تغییر شده است و با گذشت چند روز بهتر نشده است، مهم است که از یک متخصص کمک بگیرید.
۱۲- تورم قوزک پاها

ایستادن روی پا در تمام روز می تواند باعث شود پاهای هرکسی کمی ورم کند. اگر شغل شما طوری نیست که مجبور باشید تمام روز روی پای خود بایستید، تورم قوزک پا ممکن است یک پیام از طرف قلب شما باشد. ریه ها تنها قسمتی نیستند که توسط ادم تحت تاثیر قرار می گیرند. برای بسیاری از افراد مبتلا به بیماری های قلبی، ادم اندام تحتانی نشانه آن است که ساعت بدن آن ها نیاز به هماهنگی دارد.
۱۳- ضربان قلب شما نامنظم است

وقتی که احساس عاشق شدن می کنید، تپش قلب چیز خوبی است. اما یک تپش قلب مداوم چیز خوبی نیست. ضربان قلب نامنظم می تواند نشانه ای از بیماری های قلبی باشد، اما معمولا بیشتر نشانه آریتمی است. در حالی که اکثر آریتمی ها باعث مشکلات سلامتی بلند مدت نمی شوند، اما آن ها خطر ابتلا به حمله قلبی را در برخی افراد حساس، افزایش می دهند. همچنین آریتمی می تواند نشانه ای از عدم تعادل الکترولیت باشد. بنابراین مطمئن شوید که بدن شما به درستی هیدارته می شود و مواد غذایی مغذی مصرف می کنید.
۱۴- وزن شما به سرعت در حال افزایش است

افزایش وزن سریع در زمانی که شما رژیم غذایی خود را تغییر نداده اید، می تواند نگران کننده باشد. افزایش بیش از پنج پوند در یک ماه بدون این که تغییر قابل ملاحظه ای در رژیم غذایی، ورزش یا عادات روزانه شما به وجود آمده باشد، نشانه این است که باید به پزشک خود مراجعه کنید. ادما که اغلب نشانه بیماری های قلبی است می تواند باعث افزایش سریع وزن شود که اغلب در اندام و چهره قابل مشاهده است. بنابراین همیشه مراقب وزن خود باشید و آن را اندازه بگیرید، مخصوصا اگر در خانواده شما سابقه مشکلات قلبی وجود دارد.
۱۵- رفلکس اسید دارید

حتما بخوانید :
5 روش ساده برای داشتن پوستی زیباتر

احساس سوزش در قفسه سینه شما ممکن است فقط به این دلیل نباشد که دیشب ناچو خورده اید. رفلکس اسید می تواند نشانه ای از کارکرد نادرست قلب باشد و باید توسط یک متخصص معاینه شود. حتی اگر این نشانه ای از بیماری قلبی نباشد، برگشت اسید معده می تواند خطر ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. بنابراین مهم است که مطمئن شوید آن را به سرعت درمان می کنید.
۱۶- زیاد دچار اشتباه می شوید

احساس جدی گیج بودن، مثلا اینکه نتوانید خانه خود را پیدا کنید و به بلوک اشتباه بروید، می تواند نشانه جدی از مشکل قلبی و کارکرد نادرست قلب باشد. وقتی که قلب شما به طور موثر کار نمی کند، مقدار اکسیژنی که به مغز می رسد محدود شده و شما به راحتی دچار اشتباه می شوید. اگر با چنین مسئله ای مواجه هستید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.
۱۷- سرفه شما خوب نمی شود

وقتی دچار سرماخوردگی شدید، اغلب اوقات کمی استراحت و خوردن سوپ داغ به شما کمک میکند تا دوباره حالتان مساعد شود. با این حال برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی – به خصوص کسانی که ادم ریوی دارند – سرفه مداوم اغلب نشان دهنده مشکلات مربوط به سلامت است. اگر شما یک سرفه آزار دهنده دارید که هیچ دارویی نمی تواند آن را التیام ببخشد، لازم است که دکتر شما درباره آن بداند.
۱۸- تپش قلب دارید

تپش قلب پس از ورزش و یک تمرین سخت بد نیست و حتی می تواند باعث یک زندگی طولانی تر شود. اما اگر درحالی که فعالیت خاصی ندارید مثلا پشت میز کار خود نشسته اید، دچار تپش قلب شدید باید با دکتر خود صحبت کنید. این به عنوان یک پلاگ در شریان باعث محدود شدن توانایی خون برای جریان پیدا کردن می شود، و باعث می شود کار قلب شما سخت تر شود. اگر قلب شما هنگام انجام فعالیت های روزمره دچار تپش می شود، باید با یک متخصص صحبت کنید.
۱۹- تمرینات ورزشی همیشگی برای شما سخت تر شده است

از درد زانو گرفته تا رسیدن به نقطه ای که سریع تر خسته می شوید، هیچ شکی نیست که ورزش در دوران میان سالی برای شما سخت تر از قبل می شود. اما اگر این عدم استقامت به طور ناگهانی برای شما اتفاق افتاده است یا حس می کنید پس از تنها چند دقیقه ورزش دچار نفس نفس زدن می شوید، ممکن است نشانه کاهش جریان خون و یا ادم ریوی باشد که هر دو می تواند علامت مشکل قلبی باشد.
۲۰- درد جدی دارید

درد شدید یک نشانه است که هرگز نباید از آن چشم پوشی کنید، حتی اگر به طور کلی سالم هستید و هیچ سابقه خانوادگی از بیماری های قلبی ندارید. ۵۰ درصد از افرادی که دچار حملات قلبی می شوند، می میرند و بسیاری از آن ها حتی متوجه نشده بودند که دارای بیماری قلبی هستند. هرچه علائم بیماری های قلبی را سریع تر تشخیص دهید، می توانید سریع تر آن ها را درمان کنید. حتی اگر علائم شما واقعا نشانه یک بیماری قلبی نباشد، تنها کسی که می تواند شما را مطمئن کند یک دکتر است (نه دکتر گوگل!).

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید