حیوانات خانگیسگ

سگ ها ؛ چرا سگ ها سرشان را کج می کنند؟

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
سگ ها ؛ چرا سگ ها سرشان را کج می کنند؟Reviewed by اعطاسی on Aug 13Rating: 4.0سگ ها ؛ چرا سگ ها سرشان را کج می کنند؟آیا تا به حال دیده اید که سگتان سر خود را کج کند و شما از علت آن تعجب کرده باشید؟ کج کردن سر یکی از آن چیزهایی است که ما انسان ها آن را جزء رفتارهای بامزه سگ ها در نظر می گیریم.

آیا تا به حال دیده اید که سگتان سر خود را کج کند و شما از علت آن تعجب کرده باشید؟ کج کردن سر یکی از آن چیزهایی است که ما انسان ها آن را جزء رفتارهای بامزه سگ ها در نظر می گیریم. اما آیا این کار عادی است؟ به طور کلی، گاه به گاه کج کردن سر، عادی و بی ضرر است. با این حال، گاهی اوقات کج کردن سر سگ می تواند یک مشکل سلامتی را نشان دهد. در اینجا توضیح می دهیم که این دو چه تفاوتی دارند.

کج کردن معمولی سر سگ

توله سگ ها به ویژه هنگامی که یک کلمه یا صدای جدید و جالب را می شنوند سر خود را می چرخانند.

آنها همچنین وقتی که چیزی بنظرشان عجیب و جذاب می آید، این کار را انجام می دهند. وقتی سگی سر خود را برای صدا یا علامتی می چرخاند، تقریبا اینطور بنظر می رسد که می گوید  “چی؟!” یا “این چه چیزی است؟” او یک لحظه سر خود را به یک سمت کج می کند، سپس سرش را به حالت عادی برمی گرداند. او ممکن است سرش را به هر دو طرف کج کند. اگرچه این رفتار بیشتر در توله سگ ها شایع است، اما در سگ های مختلف در هر سنی طبیعی است.

حتما بخوانید :
رفتار های گربه ; رفتارهایی که گربه ها برای جلب توجه انجام می دهند.

رفتار کج کردن سر در سگ ها به طور کامل درک نمی شود. ما می دانیم که گاهی اوقات آن را با پاسخ های مطلوب تشویق می کنیم. و سگ های ما یاد می گیرند که ما این کار را دوست داریم، آن را بامزه می دانیم، به آن توجه می کنیم و … به این ترتیب آنها این رفتار را تکرار می کنند، ما آن را تقویت می کنیم، و همینطور ادامه دارد. در واقع، شما حتی می توانید سگ خود را آموزش دهید تا سرش را کج کند!

نظریه هایی وجود دارد که می گوید، سگ با چرخاندن سر خود، سعی می کند سرش را در زاویه ای قرار دهد تا بتواند چیزی را بهتر ببیند یا بشنود. او ممکن است سعی کند بفهمد منبع صدا از کجاست، یا یک جسم در حال حرکت را از یک زاویه کمی متفاوت ببیند.

یک مطالعه کوتاه نشان داد که سگ ها ممکن است در تلاش برای بهتر دیدن حالات چهره ما سر خود را کج کنند. این نظریه ها بسیار معنی دارند، اما شاید ما هیچوقت نفهمیم که آنها چرا سرشان را کج می کنند. ما می دانیم که این نوع رفتار نسبتا رایج ، اساسا عادی و جدا شایان ستایش است!

ارز دیجیتال

چه موقع کج کردن سر، نشانه ای از یک مشکل سلامتی است

ممکن است سگ شما سر خود را برای پاسخ به یک صدا و یا علامت کج نکرده باشد. متأسفانه گاهی اوقات کج کردن سگ می تواند نشانه ای از یک مشکل جدی سلامتی باشد. به طور کلی، وقتی کج کردن سگ نشانه ای از یک مشکل سلامتی محسوب می شود که اینکار به طور ناخواسته انجام شود. این نوع کج کردن  سر معمولا ثابت خواهد بود (در حالی که کج کردن معمولی سر متناوب است). این ممکن است با علائم دیگر بیماری همراه باشد.

حتما بخوانید :
واکسن تا چه مدت حیوان خانگی شما را از بیماریها محافظت میکند؟

این نوع کج کردن سر معمولا توسط نوعی اختلال در عملکرد وستیبولار ایجاد می شود. سیستم ویستیبولار مسئول تعادل و هماهنگی است که در وسط گوش (گوش داخلی) قرار دارد. التهاب گوش یا مشکلات در مغز می تواند بر روی اعصاب و ساختار در سیستم وستیبولار تاثیر بگذارد. این می تواند منجر به کج شدن سر، حرکت غیر ارادی تخم چشم، ناهماهنگی عضلات، تهوع ، استفراغ و سایر علائم سرگیجه شود. مشکلات سلامتی زیر می تواند سیستم وستیبولار را مختل کند:

– عفونت گوش (اوتیت)

– بیماری های مغزی

– اختلال وستیبولار ایدیوپاتیک

– کم کاری تیروئید

بسیار مهم این است که این نوع کج شدن سر را نادیده نگیرید، زیرا ممکن است مشکل اساسی باشد و در طول زمان بدتر شود و باعث آسیب دائمی شود. در صورت بروز هر گونه کج شدن سر در سگ خود که غیر طبیعی باشد، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید