بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

عفونت های قارچی مسئله ای جدی است؟

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
عفونت های قارچی مسئله ای جدی است؟Reviewed by اعطاسی on Sep 3Rating: 4.0عفونت های قارچی مسئله ای جدی است؟عفونت های قارچی پوست میتواند میخارند و آزار دهنده باشد ولی به ندرت جدی است. عفونت های رایج مانند پای ورزشکار، خارش سوارکاری، کرم حلقوی به دلیل قارچ است و ابتلا و درمان آن آسان است. در افراد سالم معمولا به جز پوست پخش نمیشود.

عفونت های قارچی پوست میتواند میخارند و آزار دهنده باشد ولی به ندرت جدی است. عفونت های رایج مانند پای ورزشکار، خارش سوارکاری، کرم حلقوی به دلیل قارچ است و ابتلا و درمان آن آسان است. در افراد سالم معمولا به جز پوست پخش نمیشود، پس درمان آن آسان است. اگر زمان زیادی را در باشگاه میگذرانید، از خود در برابر عفونت های قارچی محافظت کنید.

عفونت کرم حلقوی

کرم حلقوی به دلیل کرم ها ایجاد نمیشود. این عفونت قارچی برامده، قرمز، گرد، خرش دار است که در بدن یا پوست سر ایجاد میشود. امکان ابتلا زمانی که با حیوان خانگی یا شخص مبتلا یا چیز های آلوده به آن رابطه داشته باشید بیشتر است. با تمیز و خشک نگه داشتن بدن خود میتوانید از آن جلوگیری کنید. به راحتی پخش میشود، پس حوله، شانه و سایر وسایل شخصی را به طور مشترک استفاده نکنید.

پای ورزشکار

پای خارش، سوزش، ترک خورده، و پوست آن کنده شده؟ پای ورزشکار نوعی کرم حلقوی است که معمولا بین انگشت های پا پخش میشود. از طریق کف رختکن های مرطوب و حوله و کفش آلوده پخش میشود. با پوشیدن کفش حمام در باشگاه، شستن روزانه پاها، خوب خشک کردن آنها، و پوشیدن جوراب تمیز از این بیماری جلوگیری کنید.

حتما بخوانید :
آیا آبمیوه سرد فشرده واقعا سالم تر است؟

خارش سوارکار

یک برامدگی، خارش دار، دانه دانه های قرمزدر اطراف کشاله ی ران به این معناست که احتمالا به خارش سوارکار مبتلا شدید، که در زنان و مردان ایجاد میشود. نوع دیگری از کرم حلقوی است، و میتواند به دلیل تعرق و محیط مرطوب وسایل ورزشکار باشد. میتوانید با تمیز و خشک نگه داشتن کشاله ی ران، عوض کردن روزانه لباس و لباسهای زیر خشک و تمیز، و نپوشیدن لباس های تنگ از این بیماری پیشگیری کنید.

قارچ ناخن

ناخن های شکننده، بیرنگ، ضخیم ممکن معنای قارچ ناخن باشد. در ناخن های پا و درست ایجاد میشود. با تمیز و خشک نگه داشتن دست و پا، پوشیدن جوراب های خشک و تعویض زود به زود آن ها، پوشیدن کفش در حمام عمومی، استخر، رختکن میتوانید پیشگیری کنید و خراش ندادن پوست عفونی مانند پای ورزشکار. کفش های پنجه پهن بپوشید (اینطور انگشت های پا به هم نمی چسبند)، و از ناخن گیر به صورت مشترک استفاده نکنید.

خرید کاندوم gifbanner - عفونت های قارچی مسئله ای جدی است؟

نگه داری از لباس های ورزشی

بعد از ورزش سریعا لباس های خود را عوض کنید. لباس های عرق کرده بستر مناسبی برای رشد قارچ و سایر میروب هاست. لباس های ورزشی را بعد از هر استفاده بشویید. قبل از هر ورزش لباس تمیز بپوشید.

عفونت های قارچی: بهداشت خانگی

برای جلوگیری از عفونت های قارچی از طریق کف خانه، بهترین راه تمیز و خشک نگه داشتن پا است. لباس های زیر و جوراب ها را روزانه عوض کنید. بگذارید کفش وزرشی تان هوا بگیرد و منظم بشوییدش. در خانه کفش ها را در بیاورید تا به پاها هوا برسد.

حتما بخوانید :
13 مزایای شگفت انگیز چای رویبوس قرمز

بهداشت باشگاه و اتاق رختکن

برای جلوگیری از عفونت های  قارچی در باشگاه، در اتاق رختکن کفش حمام بپوشید و از نشستن روی نیمکت های مرطوب بپرهیزید. از تشک ها و حوله های مشترک ورزشی استفاده نکنید. دست هایتان را قبل و بعد ورزش بشویید، و فراموش نکنید وسایل ورزشی را قبل و بعد استفاده پاک کنید.

درمان عفونت های قارچی

با وجود تلاش برای جلوگیری، فکر میکنید عفونت قارچی دارید. حالا چکار کنید؟ اول، با دکتر صحبت کنید. سایر بیماری های پوستی میتواند خیلی شبیه عفونت قارچی باشد، ولی درمان هایشان متفاوت است. برای عفونت های خفیف، داروهای موضعی ممکن اس برایتان کافی باشد. عفونت های شدید ممکن است نیاز به داروهای خوراکی داشته باشد.

عفونت های قارچی میتواند موجب بیماری شود؟

قارچ پوست و ناخن ممکن است ظاهر بدی داشته باشد، اما به ندرت بیشتر از خارش و تحریک پوست هستند. با این حال، اگر نگران خارش سوارکار، پای ورزشکار یا هر قرمزی دیگری هستید، میتوانید با متخصص خود صحبت کنید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید