تعلیم و تربیتکودکان

علائم هشدار دهنده افسردگی در کودکان

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
علائم هشدار دهنده افسردگی در کودکانReviewed by فتح الهی on Sep 19Rating: 4.5علائم هشدار دهنده افسردگی در کودکان با توجه به این واقعیت که افسردگی می تواند در اوایل دوران کودکی آغاز شود، پدر و مادران نگران، اغلب می خواهند بدانند که آیا علائم هشدار دهنده افسردگی را در کودکان خود می بینند یا خیر. بر اساس یک مطالعه که در مجله

با توجه به این واقعیت که افسردگی می تواند در اوایل دوران کودکی آغاز شود، پدر و مادران نگران، اغلب می خواهند بدانند که آیا علائم هشدار دهنده افسردگی را در کودکان خود می بینند یا خیر.
بر اساس یک مطالعه که در مجله روانشناسی بالینی کودکان و نوجوانان منتشر شد، در کودکان پیش دبستانی که افسرده یا در معرض خطر درونگرایی بودند، و کودکانی که اینطور نبودند، واکنش های احساسی مختلفی دیده می شود.
علائم درونگرایی از قبیل خجالت شدید و شکایات جسمی بدون توضیح در برخی از کودکان با علائم افسردگی در ارتباط می باشند.
آنها در مطالعه بر روی کودکان ۳ تا ۵ ساله، دریافتند که پسران افسرده و در معرض خطر، بیش از هر گروه دیگری خشم نشان می دهند و دختران افسرده و در معرض خطر، بیشتر ناراحتی را از خود نشان می دهند.
این یافته نشان می دهد که در افسردگی دوران کودکی، علائم هشدار دهنده احساسی اولیه وجود دارد. علاوه بر این، نشان می دهد که این واکنش های احساسی بین پسران و دختران متفاوت است.

دیگر علائم هشدار دهنده افسردگی

والدین باید از علائم دیگر افسردگی که می تواند در کودکان دیده شود، آگاه باشند. کودکان کوچکتر نسبت به کودکان بزرگتر یا بزرگسالان، کمتر می توانند احساسات خود را ابراز نمایند. در عوض، آنها ممکن است به پدر یا مادر خود بچسبند و از ترس چیز بدی که قرار است اتفاق بیفتد، از او جدا نشوند، به طور دائم از بیماری هایی شکایت می کنند که هیچ دلیل پزشکی برای آن وجود ندارد، یا از رفتن به مدرسه یا ترک کردن خانه می ترسند.
والدین، معلمان یا مراقبین ممکن است گزارش دهند که کودک “مثل خودش به نظر نمی رسد”.
بر خلاف بزرگسالان که در آنها خلق و خوی افسرده و انهدونیا (ناتوانی در لذت بردن)، عوامل اصلی تشخیص افسردگی هستند، در کودکان تحریک پذیری یکی از نشانه های مهم افسردگی است و در واقع عامل تشخیص افسردگی در دوران کودکی می باشد.
تحریک پذیری ممکن است به شکل عصبانییت، واکنش های نامناسب یا به سادگی خلق و خوی منفی، خودش را نشان دهد.
انهدونیا، یا ناتوانی در لذت بردن، به شدت با افسردگی همراه است و می تواند به طور واضح در سن ۳ سالگی مشخص شود. برای کودکان، انهدونیا با ناتوانی در لذت بردن از بازی های مناسب سن او، مشخص می شود.

حتما بخوانید :
10 راهنمایی برای سالم نگه داشتن کودکان در رسانه های اجتماعی

اگر شما نگران هستید، باید چه کاری انجام دهید؟

اگر فکر می کنید فرزند شما علائم افسردگی دارد، ابتدا به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید. یک پزشک می تواند هر گونه بیماری فیزیکی را که ممکن است علائم وی را ایجاد کند، تشخیص دهد یا رد کند.
هنگامی که مشخص شد کودک شما بیماری جسمی ندارد، فرزندتان را توسط یک متخصص بهداشت روانی ارزیابی کنید که برای کار با کودکان و برای درمان اختلالات خلقی آموزش دیده است. متخصص، کودک شما را ارزیابی می کند و یک تشخیص مناسب می دهد و در صورت لزوم درمانی را تجویز می کند.
تشخیص زودرس افسردگی بسیار مهم است، مخصوصا برای کودکان. درمان موثر می تواند شدت دوره افسردگی در کودک را کاهش دهد.

 

ارز دیجیتال
مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید