زیبایی و سلامتپیشگیری بهتر از درمان

غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنندReviewed by اعطاسی on Oct 4Rating: 4.0غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنندتوصیه می شود که در این فصل از مواد غذایی غنی از ویتامین C استفاده کنید. مرکبات اولین چیزهایی هستند که هر وقت اسم ویتامین C می آید، یاد آنها می افتیم.

مرکبات و سایر مواد غذایی غنی از ویتامین C

توصیه می شود که در این فصل از مواد غذایی غنی از ویتامین C استفاده کنید. مرکبات اولین چیزهایی هستند که هر وقت اسم ویتامین C می آید، یاد آنها می افتیم. اما چیزهای دیگری مانند سبزیجات با برگ سبز تیره، فلفل قرمز، توت فرنگی، پاپایا و کلم بروکسل نیز منابع عالی ویتامین C هستند.

در واقع ویتامین C در بسیاری از غذاها موجود است که اکثر مردم ممکن است نیازی به مکمل ها نداشته باشند مگر اینکه یک پزشک آن را توصیه کند. بنابراین، به راحتی می توانید از میوه ها و سبزی های رنگی روشن استفاده کنید – خوردن مواد غذایی رنگی باعث می شود تا شما دوز خوبی از ویتامین های تقویت کننده ایمنی را دریافت کنید.

مواد غذایی که سرشار از روی هستند

0938450934j8539458v04380vrc204r0riu32r2u3ri2u3r - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

دریافت روی کافی برای عملکرد مناسب ایمنی حیاتی است. در واقع، مطالعات نشان داده است که سطوح پایین روی به کاهش تعداد سلول های T یا گلبول های سفید خون کمک می کند که به بدن شما کمک می کند تا با عفونت مبارزه کند.”

ایمنی ضعیف در هر زمانی از سال جالب نیست، اما به خصوص در فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا توصیه نمی شود. روی می تواند به جلوگیری از سرماخوردگی و کاهش مدت و شدت نشانه های سرماخوردگی کمک کند، بنابراین خوردن مقدار زیادی مواد غذایی حاوی روی می تواند به شما کمک کند بدنتان عملکرد سالم تری داشته باشد.

خرید کاندوم gifbanner - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

به منظور دریافت میزان مناسب روی، توصیه می شود غذاهایی مانند لوبیای پخته شده، صدف، خرچنگ، مرغ، گوشت بدون چربی، ماست و نخود را مصرف کنید. همچنین دانه های کدو تنبل یک منبع عالی دیگر از روی هستند که می توان آن را خام، بوداده یا به صورت خشک استفاده کرد. می توان آنها را به بلغور جو دوسر، شیک های پروتئینی، و سالاد اضافه کنید – یا یک مشت از آن را به یک میان وعده اضافه کنید.

حتما بخوانید :
سلامت پوست ; هر چند وقت یکبار باید صورتمان را بشوییم؟

پروبیوتیک ها

pqwj5230942803v895348cj39r20tgu4itu2ietuetry24982454239 - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

پروبیوتیک ها این روزها توجه زیادی را به خود جلب کرده اند و این جلب توجه کاملا به جاست، زیرا آنها به عنوان یک نیروگاه طبیعی برای مبارزه با عفونت محسوب می شوند. بافت لنفاوی مرتبط با مخاط (MALT) که تقریبا نماینده ۷۰ درصد کل سیستم ایمنی است، قطعه کلیدی این پازل است.

به طور کلی، روده و به طور خاص MALT، خانه چیزی محسوب می شود که به عنوان میکروبیوم شناخته می شود – یک جامعه از میکروب ها که شامل باکتری هایی است که رابطه دو طرفه مفید با میزبان این میکروبیوم و بقیه بدن دارد، و دارای فعالیتهای محافظتی، متابولیکی و ایمنی چندگانه است که یکی از آنها کمک به بسیج سیستم ایمنی برای مبارزه با میکروبها است.

از آنجا که بیشتر سیستم ایمنی بدن شما در روده قرار دارد، توصیه می شود روزانه غذاهای غنی از پروبیوتیک را مصرف کنید که می تواند به حمایت از سیستم ایمنی کمک کند. غذاهای غنی از پروبیوتیک شامل ماست (چه لبنی و چه غیر لبنی)، پنیر روستایی، کفیر و سبزیجات تخمیر شده مانند کیمچی و کلم رنده شده آبپز با سرکه هستند. این ها دوز قابل توجهی از باکتری های مفید را به طور مستقیم به دستگاه گوارش شما هدایت می کنند، جایی که می توانند با میکروبیوم کار کنند تا سیستم ایمنی بدن شما را تحریک کند.

کامبوچا

pe4oi8j2ot3805fjkcjguvu3r2hfcu3rit3ru - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

یکی دیگر از منابع مهم پروبیوتیک، نوشیدنی شناخته شده ای به عنوان کامبوچا است. کامبوچا  که “بیش از ۲۰۰۰ سال از آن استفاده می شود… دارای مواد سالم و مفید بسیار است، و هر وعده آن  حاوی پروبیوتیک، ویتامین B، آنزیم ها و اسیدهای آلی است.

از آنجا که کامبوچا از چای سیاه مخلوط با قند و باکتریهای زنده ساخته شده است، حبابی است (نکته: هرگز قبل از باز کردن بطری آن را تکان ندهید)، و این مزه شیرین و کمی سرکه ای دارد.

گاهی اوقات باکتری های کوچک را می توان به صورت شناور در نوشیدنی ها دید، اما این چیزی نیست که زیاد نگران کننده باشد. بنابراین، آن را بنوشید.

ماهی و سایر غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳

oe6n93485349583j4908g9f0vufru39rtu9t83475834t9r4utewoi - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

اسید چرب امگا ۳ در روغن کتان و ماهی های چرب، با افزایش فعالیت فاگوسیت ها، گلبول های سفید خون که باکتری ها را می خورند، به عنوان تقویت کننده های ایمنی بدن عمل می کنند. آنها همچنین به حفظ پاسخ ایمنی بدن در حین بازنگری کمک می کنند تا واکنش بیش از حد به عفونت نشان ندهد.

حتما بخوانید :
این پرکننده موضعی ممکن است زودتر از آنچه فکرش را می کردید به بازار بیاید

منابع زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی هایی مانند ماهی تن، ماهی سالمون، ساردین و ماهی خال مخالی، و همچنین دانه های کتان و روغن کتان وجود دارد و توصیه می شود که یک مکمل امگا ۳ با ویتامین E مصرف کنید، که سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد.

قارچ و سایر غذاهای غنی از ویتامین D

pewj8492385v2093v8cjr2v0e9r2fuc3u4f9j382fueifu92eruer - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

همه ما در مورد ویتامین D و مزایای آن برای سلامت استخوان شنیده ایم – و مشخص است که برای سیستم ایمنی بدن نیز بسیار مفید است. مشخص شده است که مصرف مکمل ویتامین D باعث محافظت فرد از عفونت های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا می شود. بر اساس یک مقاله در مجله TIME که در مورد تجزیه و تحلیل BMJ بحث شده است، “افرادی که سطح ویتامین D کمتری داشتند، قبل از شروع مکمل، بیشترین سود را بدست آورند: برای افرادی که دارای کمترین ویتامین D هستند (سطح کمتر از ۱۰ میلی گرم در یک دسی لیتر خون) خطر ابتلا به عفونت تنفسی به نصف کاهش می یابد. “

شما می توانید ویتامین D را هم از طریق غذا و هم مکمل دریافت کنید، زیرا بسیاری از مردم ویتامین D را به سختی از غذا جذب می کنند. علاوه بر مکمل ها، ماهی های چرب و غذاهای غنی شده مانند شیر، آب پرتقال و غلات توصیه می شود.

قارچ نیر یک منبع عالی ویتامین D است. اگر شما قارچ تازه را یک ساعت یا بیشتر زیر نور آفتاب بگذارید، آنها ویتامین D بیشتری دریافت می کنند.

گیاهان و ادویه جات افزایش دهنده ایمنی

390485349850495fj3irfoeiruoiru24ioru2oiru23iu2348374398472 - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

به نظر می رسد بعضی از بهترین ادویه جات و طعم دهنده ها در جهان نیز می توانند سیستم ایمنی بدن شما را بهبود دهند. سیر در این زمینه بسیار مفید است. سیر به مبارزه سیستم ایمنی بدن شما با عفونت و همچنین کاهش التهاب کمک می کند. مطالعات نشان داده است که سیر با مکانیزم های نسبتا پیشرفته ای که بر تولید ایمونوگلوبولین تأثیر می گذارد، که می تواند به بهبود پاسخ ایمنی بدن کمک کند.

دیگر گیاهان و ادویه جات مفید شامل زنجبیل، زردچوبه و فلفل کاین هستند. زنجبیل دارای خواص ضد میکروبی، ضد التهابی، آنتی اکسیدان و خواص ضد درد است و اغلب برای درمان بیماری های تنفسی مانند سرفه، سرماخوردگی، درد قفسه سینه و آسم استفاده می شود.

حتما بخوانید :
افسردگی چیست ؟ دلایل افسردگی ، علائم افسردگی و راه های درمان و هر آنچه که باید بدانید

زردچوبه، که برای توانایی هایش برای مبارزه با بیماری و تومور شناخته شده است، می تواند به بهبود زخم کمک کند و اغلب برای درمان سرماخوردگی، آنفولانزا، سردرد، احتقان، گلودرد و سرفه استفاده می شود. همچنین فلفل کاین می تواند به درمان احتقان و گرم کردن بدن شما با کاهش التهاب، کمک کند.

سوپ و آبگوشت

ov3t3hut4itu3iuvtv43i5fuoivur0e98ru290urowieurwoerue8r2u9ru - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

همه ما می دانیم که سوپ مرغ غذایی است که همه مردم هنگام مریضی استفاده می کنند. اما آیا می دانستید که این یک توصیه مستدل و مبتنی بر شواهد است و نه فقط یک درمان قدیمی در دنیا؟

“تحقیقات نشان داده است که سوپ [مرغ] به لطف اثر ضد التهابی ملایمی که دارد، دارای مزایای ایمنی است. پروتئین مرغ همچنین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و شما می توانید با اضافه کردن سبزیجاتی مانند هویج، کرفس، و یا اسفناج به آن، مزایای آن را افزایش دهید.

اگر به سوپ مرغ علاقه ندارید، آب گوشت و قلم منبع عالی از ژلاتین، گلیسین، پرولین، گلوکوزامین، گلوتامین، مواد معدنی و سایر مواد مغذی است که با یکدیگر همکاری می کنند تا بدن شما سلامت کلی خود را به دست آورد.

چای با عسل

w43958v2495rh209tu43j0dfr2uetiu0ru2eur2jr2u2e0r - غذا و نوشیدنی هایی که در فصل سرماخوردگی و آنفلوانزا به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند

چای با عسل، همراه با سوپ مرغ، اساسا ترتیب مقدسی برای همه مراقبت های سرماخوردگی را تشکیل می دهد. به خصوص چای سبز به دلیل قدرت آنتی اکسیدانی فراوانی که دارد مفید است. که به طور طبیعی از سلول های مختلف محافظت کرده و از تضعیف آنها توسط عفونت یا آسیب سلولی جلوگیری می کند.

افزودن مقداری عسل به چای شما می تواند هم به خارش گلو و هم به حمایت از سیستم ایمنی بدن شما کمک کند. عسل دارای خواص ایمنی سازی است، هیچ وقت فاسد نمی شود و طعم باور نکردنی دارد … و همچنین دارای برخی از مواد مغذی است. افزودن یک قاشق چای خوری عسل به چای روزانه شما کمک می کند تا بدن خود را سالم نگه دارید.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید