آرایشی و زیباییلوازم آرایشی

لوازم آرایشی ؛ حقایق ناگفته درباره رژ لب

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
لوازم آرایشی ؛ حقایق ناگفته درباره رژ لبReviewed by اعطاسی on Sep 18Rating: 4.0لوازم آرایشی ؛ حقایق ناگفته درباره رژ لبزدن یک رژ لب قرمز براق روی لب هایتان می تواند شب شما را از یک شب خسته کننده، تبدیل به یک شب خاص کند. رژ لب چیزی دارد که ما را تغییر می دهد، و باعث می شود احساس شجاعت و زیباتر بودن داشته باشیم شود.

زدن یک رژ لب قرمز براق روی لب هایتان می تواند شب شما را از یک شب خسته کننده، تبدیل به یک شب خاص کند. رژ لب چیزی دارد که ما را تغییر می دهد، و باعث می شود احساس شجاعت و زیباتر بودن داشته باشیم شود.

در واقع مطالعات علمی وجود دارد که اثبات می کند رژ لب ما را تغییر می دهد و باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم. با این حال، مطالعاتی وجود دارد که خطرات احتمالی آن را نشان می دهد.

رژ لب می تواند لب های شما را خشک کند

اگر از پوست خشک، به خصوص در زمستان رنج می برید، ممکن است رژ لب دوست شما نباشد. مواد شیمیایی موجود در بسیاری از رژ لب ها می توانند رطوبت را از لب های حساس شما بیرون بیاورند، و آن را خشک کنند.

استفاده از رژ لب هایی که کم چرب هستند، به خصوص آنهایی که حاوی مواد شیمیایی هستند، می تواند رطوبت لب ها را از بین ببرد. اگر لب های شما خشک شده است، بهتر است از یک بالم لب رنگی استفاده کنید.

رژ لب می تواند برای شما و محیط زیست مضر باشد

این نگران کننده است که در انواع مختلف رژ لب تعداد زیادی از مواد شیمیایی پبدا می شود. در حالی که این مواد شیمیایی قطعا برای بدن ما خوب نیستند، چه کاری برای محیط زیست انجام می دهند؟ بسیاری از رژ لب ها از مواد پتروشیمی تهیه می شوند که برای ما و محیط زیست سمی هستند. سطوح بالای پتروشیمی در بدن می تواند در رشد، تکثیر، پیشرفت و هوش شما اختلال ایجاد کند. فرمالدئید، که به عنوان نگهدارنده در رژ لب ها استفاده می شود، سرطان زا است و می تواند موجب سرفه، تنگی نفس و تحریک پوست شود. کروم، یک ماده سرطانزاست که با تومورهای معده مرتبط است و گاهی اوقات در رژ لب یافت می شود.

خرید کاندوم gifbanner - لوازم آرایشی ؛ حقایق ناگفته درباره رژ لب

همیشه مواد تشکیل دهنده رژ لب خود را بخوانید. نه تنها هنگام غذا خوردن رژ لب را می خوریم، بلکه آن را از طریق پوست جذب می کنیم. اصطلاح “بوسه مرگ ” از این واقعیت است که رژ لب با مواد سمی ساخته شده است.

حتما بخوانید :
آرایش چشم ؛ 5 راه سریع برای بزرگ تر نشان دادن چشم ها

هنگامی که آرایش خود را می شویید، هنوز می توانید به محیط آسیب بزنید. بسیاری از محصولات آرایشی، از جمله رژ لب، از ذرات کوچک پلاستیکی تشکیل شده اند. هنگامی که در پایان روز صورتمان را می شوییم، این ذرات تخلیه شده و در نهایت راه خود را به منابع آب ما باز می کنند و وارد محیط زیست می شوند. این قطعات پلاستیکی صدها سال به محیط زیست صدمه می زنند و اقیانوس های ما را آلوده می کنند.

رژ لب ممکن است حاوی سرب باشد

صحبت از مواد تشکیل دهنده خطرناک در رژ لب شد، شما همچنین باید در مورد سرب نگران باشید. تحقیقات انجام شده نشان می دهد برخی از رژ لب ها حاوی سرب هستند. سرب یک نوروکسین است که می تواند اثرات مضری روی سیستم عصبی داشته باشد. همچنین تحقیق شده است که استفاده مجدد از رژ لب چندین بار در روز می تواند به معنی جذب فلزات سنگین از محصولات باشد. به دنبال رژهای طبیعی باشید که مواد تشکیل دهنده مضر اضافی را به میزان حداقل داشته باشند.

بسیاری از رژ لب ها حاوی فلزات سنگین مانند سرب، کادمیم، منگنز و آلومینیوم هستند. برخی از این فلزات سنگین در سطوح بالا هستند که می توانند در بلند مدت مشکلات سلامتی را بوجود آورند.

اولین رژ لب ها از سنگ های قیمتی خرد شده ساخته شده است

رژ لب قرن ها قدمت دارد و در ابتدا با سنگ های قیمتی ساخته می شده است. شاید این روند به عقب برگردد، زیرا در اینستاگرام برخی از آرایش ها را می بینیم که از سنگ های قیمتی استفاده می کنند.

حتما بخوانید :
10 راه برای بهترین استفاده از ریمل

اولین ریشه های رژ لب از ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد به Mesopotamia باستان برمی گردد، جایی که زنان از سنگ های قیمتی استفاده می کردند تا لب های خود را رنگ کنند. مصری های باستان، در مخلوط کردن و ایجاد رنگ های رژ لب با استفاده از حشرات خرد شده، جلبک دریایی و پولک ماهی مهارت داشتند.” خوب، پس قرار نیست تمام این روند دوباره برگردد.

باید از برخی انواع رژ لب دوری کنید

با اینکه وجود مواد شیمیایی در رژ لب، نگران کننده است، خوشبختانه در حال حاضر مطالعات و گزارشاتی مربوط به رژ لب هایی که حاوی مواد شیمیایی و فلزات هستنند، وجود دارد به طوری که می توان از آنها اجتناب کرد. ما باید هر بار که رژ لب می خریم، از این اطلاعات استفاده کنیم تا از خطرات جلوگیری کنیم.

دانشمندان ثابت کرده اند که وجود سرب در رژ لب خطرناک است زیرا می توان آن را خورد. اگر بعد از استفاده از رژ لب، لب خود را لیس بزنید، طبیعتا مقداری از آن را می خورید. همچنین ممکن است سرب را از طریق پوست جذب کنید.

اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) گزارشی را منتشر کرد که میزان سرب و فلزات سنگین را در مارک های محبوب رژ لب را بررسی می کند. مارک های با بالاترین غلظت سرب، Maybelline، NARS و L’Oréal بودند. رژ لب با کمترین سطوح سرب شامل Wet ‘N Wild ، Clinique، M.A.C می شد.

رژ لب جذابیت شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد

اگر از رژ لب استفاده کرده اید تا احساس جذابیت بیشتری داشته باشید، ممکن است زمان و پولتان را هدر دهید. مشخص شده است که رژ لب واقعا تاثیری بر اینکه دیگران ما را چطور می بینند ندارد، حداقل از لحاظ ظاهری.

یک مطالعه در مجله بین المللی علوم آرایشی، درک ما از جذابیت را مورد بررسی قرار داد. داوطلبان به تصاویری از زنان با مقادیر مختلف آرایش نگاه می کردند. اکثر داوطلبان زنان با آرایش کامل را جذاب تر از زنان بدون آرایش می دیدند، در حالی که داوطلبان زن بیشتر تحت تاثیر آرایش چشم قرار داشتند، شگفت آور بود که میزان استفاده از رژ لب بر روی ادراکات داوطلب تاثیری نگذاشت. بنابراین اگر شما از آن خانم هایی هستید که خانه را بدون آرایش ترک نمی کنید، یک روز رژ لب نزنید و ببینید که چه احساسی خواهد داشت.

حتما بخوانید :
کایلی و کیم برای تولید یک رژ لب جدید با یکدیگر همکاری می کنند

رژ لب می تواند به شما کمک کند درآمد بیشتری کسب کنید

خوب برای این یکی آماده هستید؟ استفاده از رژ لب، به خصوص رژ لب قرمز، می تواند بر میزان درآمد شما تاثیر بگذارد. اگرچه رژ لب بر میزان جذابیت ما تاثیر نمی گذارد، اما قطعا چیزی درباره نحوه تاثیر آن بر روی درک دیگران از ما وجود دارد.

یک مطالعه در مجله بین المللی مدیریت مهمانداری نشان داد که وقتی پیشخدمت ها رژ لب می زنند، به خصوص رژ لب قرمز، انعام بالایی دریافت می کنند. لازم به ذکر است که مشتریان مرد به آنها انعام بالایی داده اند، در حالی که انعام مشتریان زن مثل قبل باقی مانده است.

رژ لب باعث می شود که شما موفق تر به نظر برسید

زدن رژ لب، این پیام را برای دیگران ارسال می کند که شما موفق هستید. یک مطالعه در مجله روانشناسی کاربردی اجتماعی نشان داد که ما خیلی چیزها را از آرایش یک زن متوجه می شویم . در هنگام مطالعه داوطلبان تصاویری از چهار زن، که هم با رژ لب و آرایش و هم بدون آن بودند، مشاهده کردند. آنها تصور کردند که زنان با آرایش، موفق و دارای پتانسیل درآمد بالاتری بوده و سالم تر بودند.

اگر شما به یک کنفرانس یا رویداد می روید، جایی که می خواهید احساس خوبی داشته باشید، رژ لب مطمئنا مورد نیاز نیست، اما ممکن است زندگی شما را کمی ساده تر کند. همه تصور می کنند که شما در حال حاضر موفق هستید، بنابراین شما می توانید فقط بنشینید و لذت ببرید!

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید