بیماری ها و راه درمانزیبایی و سلامت

یک ماده موجود در قهوه می تواند از دیابت نوع ۲ جلوگیری کند

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
یک ماده موجود در قهوه می تواند از دیابت نوع 2 جلوگیری کندReviewed by اعطاسی on Sep 21Rating: 4.0یک ماده موجود در قهوه می تواند از دیابت نوع 2 جلوگیری کندمحققان می گویند که نوشیدن قهوه می تواند به جلوگیری از رشد دیابت نوع 2 کمک کند. یک مطالعه جدید نشان می دهد قهوه صبحانه می تواند به کاهش دیابت نوع 2 کمک کند، اما این به محتوای کافئین ارتباطی ندارد.محققان دریافتند که کافستول - یک ترکیب فعال موجود در قهوه – باعث افزایش ترشح

محققان می گویند که نوشیدن قهوه می تواند به جلوگیری از رشد دیابت نوع ۲ کمک کند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد قهوه صبحانه می تواند به کاهش دیابت نوع ۲ کمک کند، اما این به محتوای کافئین ارتباطی ندارد.

محققان دریافتند که کافستول – یک ترکیب فعال موجود در قهوه – باعث افزایش ترشح انسولین، کاهش سطح قند و بهبود حساسیت به انسولین در موش ها می شود.

فردریک ملبای و همکارانش از گروه غدد درونریز و پزشکی داخلی، اخیرا نتایج مطالعه خود را منتشر کرده اند.

دیابت نوع ۲ هنگامی بوجود می آید که بدن دیگر قادر به تولید انسولین کافی و یا استفاده موثر از هورمون نباشد. در نتیجه، سطح قند خون ممکن است بیش از حد بالا برود.

خرید کاندوم gifbanner - یک ماده موجود در قهوه می تواند از دیابت نوع 2 جلوگیری کند

برآورد شده است که حدود ۳۰٫۳ میلیون نفر در ایالات متحده دیابت دارند. دیابت نوع ۲ شایع ترین نوع دیابت است که حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد موارد را تشکیل می دهد.

تحقیقات قبلی نشان داده است که نوشیدن قهوه ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ کمک کند. در حالی که برخی مطالعات این ارتباط را به اثرات کافئین – محرک شناخته شده در قهوه مربوط دانسته اند، تحقیقات دیگر پیشنهاد کرده اند که ممکن است مواد جایگزین در نوشیدنی، در این مسئله نقش داشته باشند.

حتما بخوانید :
پر کننده های دائمی لب

مطالعه جدید ملبای و همکارانش از تئوری دوم حمایت می کند. آنها متوجه شدند که ترکیبات کافستول، نشانگرهای دیابت نوع ۲ را در موش های آزمایشگاهی بهبود می بخشد.

آیا کافستول یک داروی ضد دیابت است؟

این تیم تحقیقاتی برای رسیدن به یافته های خود، سه گروه موش را ارزیابی کرد که هر کدام در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ بودند.

در مجموع ۱۰ هفته، یک گروه با دوز روزانه ۱٫۱ میلیگرم و یک گروه با دوز روزانه ۰٫۴ میلیگرم کافستول تغذیه شدند، در حالی که گروه سوم اصلا این ترکیب را دریافت نکردند.

پس از ۱۰ هفته، محققان دریافتند میزان گلوکز خون در هر دو گروهی که با کافستول تغذیه شده بودند در مقایسه با گروه شاهد ، ۲۸ تا ۳۰ درصد کاهش یافته بود.

همچنين موشهايي که دوز بالاتر کافستول را مصرف می کردند، در مقايسه با گروه شاهد، حساسيت به انسولين را ۴۲ درصد بهبود داده بودند و میزان گلوکاگون ۲۰ درصد کاهش یافته بود، که هورموني است که سطح گلوکز خون را افزايش مي دهد.

پس از ۱۰ هفته مطالعه، محققان از هر گروه موش، قسمت های لانگرهانس  – سلول های پانکراس که به طور معمول انسولین تولید می کنند – را جدا کردند.

این تیم متوجه شد که قسمت های جدا شده از موشهایی که با کافستول تغذیه شده بودند نسبت به گروه شاهد، میزان تولید انسولین را ۷۵ تا ۸۷ درصد افزایش داده بودند.

به گفته مالبای و همکارانش، یافته های آنها نشان می دهد که “کافستول در موش هایی که در معرض خطر بالای بیماری دیابت هستند ویژگی های ضد دیابت دارد”.

حتما بخوانید :
غذاهایی که چربی شکم را افزایش می دهند

“در نتیجه، کافستول ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ در مصرف کنندگان قهوه کمک کند و به عنوان داروی ضددیابت نقش بالقوه ای را داشته باشد.”

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید