حیوانات خانگیسگ

مشکلات رفتاری سگ ؛ ۱۰ مشکل رفتاری رایج در سگ ها

ارز دیجیتال
ارز دیجیتال
مشکلات رفتاری سگ ؛ 10 مشکل رفتاری رایج در سگ هاReviewed by اعطاسی on Aug 4Rating: 4.0مشکلات رفتاری سگ ؛ 10 مشکل رفتاری رایج در سگ هابیشتر صاحبان سگ با مشکلات رفتاری معمول سگ ها آشنا هستند، اما ممکن است بعضی از آنها تعجب کنند که چرا سگشان این رفتارها را نشان می دهد.

بیشتر صاحبان سگ با مشکلات رفتاری معمول سگ ها آشنا هستند، اما ممکن است بعضی از آنها تعجب کنند که چرا سگشان این رفتارها را نشان می دهد. پارس کردن، گاز گرفتن، جویدن و بسیاری از رفتارهای معمول سگ معمولا صاحبان را دچار سوء تفاهم می کند. به طورکلی درک شایع ترین مشکلات رفتاری سگ اولین گام برای حل و پیشگیری از آنها است. یک پایه گذاری قوی درآموزش اطاعت به شما کمک می کند تا از مشکلات شایع سگ جلوگیری کرده یا آنها را کنترل کنید.

۱- پارس کردن

اغلب سگ ها پارس می کنند و تا حدودی ناله می کنند. پارس کردن بیش از حد یک مشکل رفتاری محسوب می شود. قبل از اینکه بتوانید پارس کردن او را اصلاح کنید، تعیین کنید که سگ شما به چه دلیل این کار را می کند. این ها شایع ترین دلایل پارس کردن هستند:

– هشدار دادن

– بازیگوشی / هیجان

– درخواست توجه

ارز دیجیتال

– اضطراب

– خستگی

– واکنش به سگ های دیگر

کنترل پارس کردن بیش از حد را یاد بگیرید. صبور باشید، همچنین، دستورات ساکت شدن را به سگ خود آموزش دهید. اختصاص دادن وقت و توجه به جزئیات می تواند به شما بسیار کمک کند.

۲- جویدن

جویدن یک عمل طبیعی برای تمام سگ ها است. این تنها بخشی از سرشت آنهاست. با این وجود، اگر جویدن سگ شما موجب تخریب شود، به سرعت می تواند به یک مشکل رفتاری تبدیل شود. شایع ترین دلیل جویدن سگ ها به شرح زیر است:

– دندان در آوردن توله سگ

– خستگی / انرژی اضافی

– کنجکاوی (به خصوص در توله سگ ها)

با فراهم کردن تعداد زیادی از اسباب بازی های جویدنی، سگ خود را تشویق کنید که چیزهای مناسب را بجود. وسایل شخصی را از سگ خود دور نگه دارید. هنگامی که شما در منزل نیستید، سگ خود را ببندید و یا او را محدود به منطقه ای کنید که نتواند خسارت زیادی به وسایل بزند. اگر سگ شما چیز اشتباهی را می جود، به سرعت او را با صدای بلند اصلاح کنید. سپس، وسیله مورد نظر را با یک اسباب بازی جویدنی جایگزین کنید. یکی از مهمترین چیزهایی که می توانید انجام دهید این است که مطمئن شوید که سگ شما فعالیت زیادی داشته باشد.

حتما بخوانید :
بازی سگ ها ؛ همه روش هایی که سگ ها دوست دارند بازی کنند

۳- کندن زمین

اکثر سگ ها اگر فرصتش را داشته باشند، زمین را خواهند کند؛ این موضوعی غریزی است. برخی از نژادها، مانند ترییر، به دلیل تاریخچه شکاری خود، بیشتر مستعد هستند. به طور کلی، بیشتر سگ ها به این دلایل زمین را می کنند:

– خستگی یا انرژی اضافی

– اضطراب یا ترس

-غریزه شکارچی

– در جستجوی راحتی (مانند درست کردن آشیانه یا خنک شدن)

– پنهان کردن اختیارات (مانند استخوان یا اسباب بازی)

– برای فرار یا  دسترسی به چیزی

– اگر سگ شما حیاط را حفاری می کند، می تواند برای شما خیلی خسته کننده باشد. سعی کنید علت حفاری را مشخص کنید و سپس آن علت را از بین ببرید. وقت بیشتری را با سگ خود بگذرانید، با او بیشتر تمرین کنید. اگر نمی توانید از حفاری او جلوگیری کنید، یک منطقه را مشخص کنید که سگ شما می تواند یاد بگیرد  “حفاری” آنجا اشکالی ندارد.

۴- اضطراب جدایی

اضطراب جدایی یکی از معمول ترین مشکلات مربوط به رفتار سگ است. واکنش های آنها به جدایی عبارتند از واق واق کردن، جويدن، ادرار كردن نامناسب و ساير اشکال تخریب. همه این اقدامات ناشی از اضطراب جدایی نیستند. علائم اضطراب جدایی جدی عبارتند از:

– وقتی که صاحب آماده رفتن می شود سگ مضطرب می شود

– در ۱۵ تا ۴۵ دقیقه پس از رفتن صاحب، سوء رفتار رخ می دهد

– سگ می خواهد به طور مداوم به دنبال صاحبش برود

– سگ تلاش می کند که هر زمان که ممکن باشد، صاحب را لمس کند

– اضطراب جدایی جدی نیاز به آموزش اختصاصی، اصلاح رفتار و تمرینات کاهش حساسیت دارد. ممکن است در موارد شدید، دارو توصیه شود، اما این باید آخرین راهکار باشد.

۵- دفع نامناسب

ادرار و دفع نامناسب از جمله رفتارهای ناامید کننده سگ است. آنها می توانند به مناطق مختلف خانه شما صدمه بزنند و در مکان های عمومی یا در خانه های دیگران کار خرابی کنند. در ابتدا مهم ترین کار این است که برای جلوگیری از مشکلات سلامتی با دامپزشک خود صحبت کنید. اگر هیچ علت پزشکی یافت نشد، سعی کنید علت رفتار را تعیین کنید که می تواند به یکی از موارد زیر برسد:

حتما بخوانید :
بو کردن گربه ها ؛ چرا گربه ها همه چیز را بو می کنند

– ادرار مطیعانه / هیجانی

– نشانه گذاری قلمرو

– اضطراب

– درخواست توجه

– نبود دستشویی مناسب

دفع نامناسب در توله سگ ها، به ویژه قبل از ۱۲ هفتگی، اجتناب ناپذیر است. سگ های بزرگ تر داستان دیگری دارند. بسیاری از سگ ها نیاز به اصلاح رفتاری جدی دارند تا از این عادت رهایی یابند.

۶- التماس کردن

التماس کردن یک عادت بد است، اما بسیاری از صاحبان سگ آن را تشویق می کنند. این می تواند به مشکلات گوارشی و چاقی منجر شود. سگ ها التماس می کنند، چون غذا دوست دارند. با این حال، غذاهای باقی مانده روی میز برای سگ ها خوب نیستند! بله، مقاومت در برابر این نگاه ملتمسانه آنها سخت است، اما «فقط این بار» غذا دادن به انها در دراز مدت باعث ایجاد مشکل می شود. هنگامی که به سگ خود یاد می دهید التماس کردن مجاز است، پیامی اشتباه را ارسال می کنید.

۷- تعقیب

تمایل سگ برای تعقیب چیزهای در حال حرکت، به سادگی نشان دهنده غریزه شکارچی است. بسیاری از سگ ها، دیگر حیوانات، مردم و اتومبیل ها را تعقیب می کنند. همه این ها می تواند منجر به نتایج خطرناک و ویرانگر شود! در حالی که شما ممکن است قادر به متوقف کردن سگ از تلاش برای تعقیب نباشید، اما می توانید اقداماتی را برای جلوگیری از فاجعه انجام دهید.

– همیشه به سگ خود قلاده ببندید (مگر اینکه در داخل خانه مستقیما بر او نظارت داشته باشید).

-به سگ خود آموزش دهید که هنگام صدا زدن، نزد شما بیاید.

– یک سوت داشته باشید که با آن توجه سگ را جلب کنید.

– مراقب و گوش به زنگ علائمی باشید که نشان  دهد سگ شما می خواهد به دنبال چیزی برود، مثل دویدن آهسته.

بهترین شانس موفقیت شما این است که تعقیب کردن او را تحت کنترل خود دربیاورید. آموزش اختصاصی در طی دوره زندگی سگ شما به او یاد می دهد تا قبل از فرار کردن، توجهش را به شما جلب کند.

۸- بالا پریدن

توله سگ ها بالا می پرند تا به مادرانشان برسند. بعدها آنها هنگامی که مردم را می بینند، ممکن است پرش کنند. پریدن سگ می تواند آزار دهنده و حتی خطرناک باشد. روش های بسیاری برای جلوگیری از پریدن سگ وجود دارد، اما همه موفق نخواهند شد. بلند کردن زانو، گرفتن پنجه ها، یا هل دادن سگ ممکن است برای برخی  سگ ها جواب بدهد، اما برای اکثر آنها، این پیام اشتباهی را ارسال می کند. پرش به بالا اغلب درخواست توجه است، بنابراین هر آگاهی از رفتار سگ شما می تواند به شما  کمک کند!

حتما بخوانید :
آموزش سگ ؛ آموزش 5 فرمان مهم به سگ ها

بهترین روش: به سادگی بچرخید و سگ را نادیده بگیرید. تماس با چشم، صحبت کردن یا لمس کردن سگ کاری اشتباه است. به دنبال کار خود بروید. وقتی او آرام شد و سر جایش ماند، به آرامی به او پاداش دهید. طول می کشد تا سگ شما این پیام را دریافت کند.

۹- گاز گرفتن

سگ ها به دلایلی که می تواند به غریزه و ذهنیت برگردد، گاز می گیرند. توله سگ ها، از گاز گرفتن سگ ها و افراد دیگر به عنوان وسیله ای برای کاوش محیط زیست و یادگیری درباره مکان خود استفاده می کنند. صاحبان باید با آموزش مهار گاز گرفتن به توله سگ های خود نشان دهند که گاز گرفتن کار غیر قابل قبولی است. انگیزه برای گاز گرفتن معمولا به شرح زیر است:

– ترس یا دفاع

– حفاظت از اموال

– درد یا بیماری

– ادعای حاکمیت

– غرایز پیشگویی

اگرچه بعضی از نژادها خطرناک هستند، اما باور من این است که قوانین مربوط به نژاد کاربردی نیستند. صاحبان و پرورش دهندگان، کسانی هستند که می توانند از طریق آموزش مناسب، اجتماعی شدن و شیوه های پرورش، گاز گرفتن سگ ها را کاهش دهند.

۱۰- تهاجم

تهاجم سگ توسط غریدن، خرخر کردن، نشان دادن دندان و گاز گرفتن نشان داده می شود. مهم است بدانیم که هر سگی صرف نظر از نژاد دارای توانایی تهاجم است. با این حال، سگ هایی که سابقه های خشونت آمیز یا سوءاستفاده دارند و سگ هایی که با گرایش های تهاجمی پرورش یافته اند، نسبت به افراد یا سگ های دیگر رفتارهای تهاجمی بیشتری نشان می دهند. دلایل تهاجم اساسا همان دلایل گاز گرفتن است، اما به طور کلی، تهاجم در سگ ها یک مشکل بسیار جدی است.

اگر سگ شما دارای گرایش های تهاجمی باشد، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید زیرا ممکن است ناشی از یک مشکل سلامتی باشد. سپس، به دنبال یک مربی سگ با تجربه باشید. برای حفظ امنیت افراد دیگر در مقابل سگ های مهاجم باید اقدامات جدی صورت گیرد!

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

ارز دیجیتال
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید