دانستنیهای جنسیزناشویی

یک مطالعه نشان می دهد که درد باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود، اما نه در مردان

خرید کاندوم فروشگاه اینترنتی کاندومیلو
یک مطالعه نشان می دهد که درد باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود، اما نه در مردانReviewed by اعطاسی on Oct 12Rating: 4.0یک مطالعه نشان می دهد که درد باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود، اما نه در مردانآیا درد بر میل جنسی زنان بیش از مردان تاثیر می گذارد؟ مثلا جمله ی "امشب نه، سرم درد می کند" که معمولا با زنان ارتباط دارد، به همین مضوع اشاره می کند. در حال حاضر، محققان دانشگاه مک گیل و دانشگاه کنکوردیا در کانادا، شواهدی را پیدا کردند که نشان می دهد این موضوع درست است.

درد باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود، اما نه در مردان

آیا درد بر میل جنسی زنان بیش از مردان تاثیر می گذارد؟ مثلا جمله ی “امشب نه، سرم درد می کند” که معمولا با زنان ارتباط دارد، به همین مضوع اشاره می کند. در حال حاضر، محققان دانشگاه مک گیل و دانشگاه کنکوردیا در کانادا، شواهدی را پیدا کردند که نشان می دهد این موضوع درست است.

یک مطالعه که اخیرا در مجله علوم اعصاب منتشر شده، نشان داد که درد و التهاب، انگیزه جنسی موش های ماده را به طور قابل توجهی کاهش می دهد، در حالی که روی موش های نر چنین تاثیری ندارد.

تیم تحقیقاتی که توسط ملیسا فارمر رهبری می شد، اشاره کرد که مشکلات جنسی یکی از نشانه های رایج درد مزمن در انسان است.

آنها می گویند مدل حیوانی دردِ بازدارنده میل جنسی، می تواند تشویقی برای  تحقیقات بیشتر در این زمینه باشد.

حتما بخوانید :
اعتماد به نفس جنسی چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد؟

در این مطالعه، محققان فعالیت موش هایی را که در یک اتاق بودند و توسط یک مانع دارای دهانه از هم جدا شده بودند، ارزیابی کردند.

خرید کاندوم gifbanner - یک مطالعه نشان می دهد که درد باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود، اما نه در مردان

این دهانه ها برای رد شدن موش های نر خیلی کوچک بود، به این معنی که موش های ماده قادر به تصمیم گیری درباره این بودند که آیا می خواهند با یک شریک نر وقت بگذارند یا خیر، و اگر بله، این برای چه مدت خواهد بود.

یک عامل بیولوژیکی تکاملی می تواند اثرات درد بر روی میل جنسی را توضیح دهد

محققان دریافتند که موشهای ماده که درد التهابی را تجربه کرده اند، زمان کمتری را با یک شریک نر گذرانده اند، به این معنا که رابطه جنسی در آنها کمتر اتفاق افتاده است.

این تیم سپس موش ها را در یک اتاق جفتگیری قرار داد که در آن موش های نر دسترسی آزاد به یک موش های ماده داشتند.

محققان مشاهده کردند که وقتی موشهای نر، به همان درد التهابی موشهای ماده مبتلا می شوند، رفتار جنسی آنها تغییری نمی کند.

هنگامی که آنها موشهای ماده را با پره گابالین درمان کردند – یک داروی تسکین دهنده درد – یا با هر دو دارویی که میل جنسی را افزایش می دادند، انگیزه جنسی آنها ترمیم شد.

جفری موگیل، استاد روانشناسی در دانشگاه مک گیل، درباره این یافته ها می گوید:

    “ما از مطالعات دیگر می دانستیم که میل جنسی زنان نسبت به مردان بیشتر وابسته به زمینه است، اما معلوم نشده است که این به دلیل عوامل بیولوژیکی است یا عوامل اجتماعی / فرهنگی مانند رشد و تاثیر رسانه ای.

حتما بخوانید :
علل کمردرد در اوایل بارداری و راههای درمان آن

    یافته های ما نشان می دهد که موش های ماده نیز کاهش میل جنسی به دلیل درد را نشان می دهند و این می تواند یک توضیح زیست شناسی تکاملی برای این اثرات در انسان باشد و نه صرفا یک فرهنگ اجتماعی. “

پروفسور جیمز پافوس از مرکز مطالعات مغز و اعصاب رفتاری دانشگاه کنکوردیا و همکارانش در این مطالعه می گویند که تفاوت های جنسی در واکنش های درد که در این تحقیق کشف شده است می تواند به درک بهتر این نکته کمک کند که پاسخ های جنسی در افراد چگونه در مغز انسان سازمان می یابد.

او اضافه می کند “در واقع این روند رو به رشد به سمت پزشکی شخصی سازی شده، نیاز به این دارد که درک کنیم چگونه برخی از بیماری ها، همراه با درمان آنها، می توانند زندگی جنسی زنان و مردان را تحت تاثیر قرار دهند.”

سال گذشته، یک مطالعه از دانشگاه جورجیا ریجنتس گزارش داد که زنان در مرحله پیش از یائسگی که میل جنسی پایین دارند، دارای الگوهای متمایز جریان خون در مغز هستند که مناطق مختلف را فعال می کنند.

تحقیقات دیگر نشان داد مردان دارای انگیزه های جنسی قوی تری نسبت به زنان هستند، و این باعث می شود که احتمال خیانت آنها به شریک زندگیشان بیشتر شود.

مجموع رای

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

برای بهتر دیدن سایت لطفا adblock را غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید